Emlakjet

Eskişehir Seyitgazi Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Seyitgazicancel
Eskişehircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Seyitgazi Satılık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Seyitgazi satılık daire bakan EmlakJet okuyucuları ilçe hakkında bilgi sahibi de olabilir. Seyitgazi, Eskişehir’in bir ilçesidir. İlin 43 kilometre güneyinde yer alır. 1578 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 991 metre civarlarındadır. İlçenin kuzeyinde Odunpazarı, doğusunda Mahmudiye ve Çifteler ilçeleri, batısında Kütahya ve güneyinde Afyonkarahisar ili ile Han ilçesi yer alır. 

Seyitgazi Satılık Daire Arayanlar İçin Bölge Rehberi

İlçe adını Arapların İslamiyet’i Anadolu'ya yaymak üzere Bizans İmparatorluğu'na karşı verdiği mücadelelerin birinde şehit olan Battal Gazi'den almıştır. Günümüzde Alevi inancındaki Anadolu Müslümanlığının da önemli yerlerinden biri olma özelliği taşır. Seyyid Battal Gazi Külliyesi, Seyitgazi ilçesinde 150 metre yüksekliğe sahip olan Üçler Tepesi yamacında bulunur. Selçuklu Sultanı I. Alâeddin Keykubat’ın annesi Ümmühan Hatun tarafından yaptırılmıştır. Günümüzde Seyyit Battal Gazi Külliyesi içinde camii, Seyyit Gazi Türbesi, Ümmühan Hatun Türbesi, çilehane, medrese ve müze bulunur. Üçler Tepesi’nin Frigler zamanında da kutsal bir mekan olduğu düşünülür. Seyyid Battal Gazi Külliyesi kapalı bir avlunun etrafına dizilmiş yapılardan oluşur. Külliyenin merkezinde Battal Gazi'nin türbesi ve cami yer alır. Doğanlı Kalesi ise Çukurca Köyünün yakınlarında yer alır. Kale içinde Roma ve Bizans dönemine ait kalıntılara rastlanmıştır. Yedi kattan oluşan kaleye uzaktan bakıldığında doğan görünümü verdiği için bu ismi almıştır. Gösterişli bir yapıya sahip olan Doğanlı Kalesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Üryan Baba Tekkesi de ilçede görülmesi gereken bir diğer yerdir. Yazıdere köyünde bulunur. Üryan Baba tarafından kurulan tekke 17. yüzyılda Bektaşilere geçmiştir. 

Seyitgazi Satılık Daire Tercih Edebileceğiniz Mahalleleri

İlçenin 51 mahallesi vardır. İlçede ev bakabileceğiniz mahalleler; Büyükdere Mahallesi, Akin Mahallesi, Yarbasan Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Yapıldak Mahallesi, Aksaklı Mahallesi, Derebenek Mahallesi, Büyükyayla Mahallesi, Örencik Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, İkiçeşme Mahallesi, Aslanbeyli Mahallesi, Yukarısöğüt Mahallesi, Çürüttüm Mahallesi, Numanoluk Mahallesi, Aşağısöğüt Mahallesi, Taşlıkköy Mahallesi, Değişören Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Gökbahçe Mahallesi, Çukurca Mahallesi, Sarıcailyas Mahallesi, Gümüşbel Mahallesi, Bardakçı Mahallesi, Göknebi Mahallesi, Doğançayır Mahallesi, Sarayören Mahallesi, Karacalık Mahallesi, Beşsaray Mahallesi, Göcenoluk Mahallesi, Sandıközü Mahallesi, Beykışla Mahallesi, Kesenler Mahallesi, Gökçegüney Mahallesi, Üçsaray Mahallesi, Yunus Mahallesi, Cevizli Mahallesi, Oynaş Mahallesi, İkizoluk Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Çatören Mahallesi, Şükranlı Mahallesi, Karaören Mahallesi, Çukurağıl Mahallesi, Yazıdere Mahallesi, İdrisyayla Mahallesi, Salihler Mahallesi, Fethiye Mahallesi, Sancar Mahallesi, Kırka Mahallesi ve Gemiç Mahallesidir. Bu mahalleler arasından en çok tercih edilen Eskişehir Seyitgazi Yenikent satılık daire ilanlarını sitemizden aratabilirsiniz. 

Seyitgazi Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporundaki verilere göre ilçedeki konutların toplam sayısı 8.892’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 3,71’dir. İşyeri sayısı ise 796’dır. Satılık evlerin ortalama boyutları 104 metrekareden oluşur. Ortalama Seyitgazi satılık daire fiyatları 193.544 Türk Lirasıdır. Ortalama birim satış fiyatı 1.861 Türk Lirasıdır. 

Bütçeniz belirliyse aradığınız evler EmlakJette. Siz de ilçenin istediğiniz yerinde örneğin; Eskişehir Seyitgazi caddesinde sahibinden satılık daireler ya da emlakçıdan satılık daireler ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Seyitgazi Satılık Daire
Akin Mahallesi Satılık DaireAksaklı Mahallesi Satılık DaireAslanbeyli Mahallesi Satılık DaireAşağısöğüt Mahallesi Satılık DaireAyvalı Mahallesi Satılık DaireBardakçı Mahallesi Satılık DaireBeşsaray Mahallesi Satılık DaireBeykışla Mahallesi Satılık DaireBüyükdere Mahallesi Satılık DaireBüyükyayla Mahallesi Satılık DaireCevizli Mahallesi Satılık DaireÇatören Mahallesi Satılık DaireÇukurağıl Mahallesi Satılık DaireÇukurca Mahallesi Satılık DaireÇürüttüm Mahallesi Satılık DaireDeğişören Mahallesi Satılık DaireDerebenek Mahallesi Satılık DaireDoğançayır Mahallesi Satılık DaireFethiye Mahallesi Satılık DaireGemiç Mahallesi Satılık DaireGöcenoluk Mahallesi Satılık DaireGökbahçe Mahallesi Satılık DaireGökçegüney Mahallesi Satılık DaireGöknebi Mahallesi Satılık DaireGümüşbel Mahallesi Satılık Daireİdrisyayla Mahallesi Satılık Daireİkiçeşme Mahallesi Satılık Daireİkizoluk Mahallesi Satılık DaireKaracalık Mahallesi Satılık DaireKaraören Mahallesi Satılık DaireKesenler Mahallesi Satılık DaireKırka Mahallesi Satılık DaireKümbet Mahallesi Satılık DaireNumanoluk Mahallesi Satılık DaireOynaş Mahallesi Satılık DaireÖrencik Mahallesi Satılık DaireSalihler Mahallesi Satılık DaireSancar Mahallesi Satılık DaireSandıközü Mahallesi Satılık DaireSarayören Mahallesi Satılık DaireSarıcailyas Mahallesi Satılık DaireŞükranlı Mahallesi Satılık DaireTaşlıkköy Mahallesi Satılık DaireÜçsaray Mahallesi Satılık DaireYapıldak Mahallesi Satılık DaireYarbasan Mahallesi Satılık DaireYazıdere Mahallesi Satılık DaireYenikent Mahallesi Satılık DaireYeşiltepe Mahallesi Satılık DaireYukarısöğüt Mahallesi Satılık DaireYunus Mahallesi Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.