Emlakjet

Eskişehir Sivrihisar Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Sivrihisarcancel
Eskişehircancel

Sivrihisar Satılık Daire Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi satılık daire arayanların bütçelerine ve belirledikleri özelliklere uygun daireleri bulmaları için çalışıyor. Sivrihisar satılık daire arayanlar için gerekli araştırmaları bu yazımızda sizler için mercek altına aldık. Sivrihisar, Eskişehir’in en büyük ilçesidir. Eskişehir’e 90 km uzaklıkta konumlanan Sivrihisar, 1926 yılına kadar 120 km uzaklıkta olan Ankara’ya bağlı bir ilçeydi. Nasrettin Hoca, Yunus Emre, Aziz Mahmut Hüdai gibi önemli Türk büyüklerinin Sivrihisar’da yaşadığı bilinmektedir. Nasrettin Hoca Sivrihisar’ın Hortu Köyü’nde doğmuş ve sonradan buranın adı Nasrettin Hoca Mahallesi olarak değiştirilmiştir. Bu mahallede Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından temsili Nasrettin Hoca evi yaptırılmıştır.

Sivrihisar Satılık Daire Alacaklar İçin Mahalle Rehberi

İlçenin nüfusu son sayıma göre 20 bin 746 kişidir. İlçede 78 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler arasında;

 • Kurşunlu Mahallesi
 • Nasrettin Hoca Mahallesi
 • Elmalı Mahallesi
 • Yunusemre Mahallesi
 • Hızırbey Mahallesi
 • Aktaş Mahallesi
 • Demirci Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Aydınlı Mahallesi
 • Camikebir Mahallesi
 • Paşakadın Mahallesi
 • Kadıncık Mahallesi
 • İbikseydi Mahallesi
 • Selimiye Mahallesi
 • Kaymaz Mahallesi
 • Karacalar Mahallesi
 • Hüdavendigar Mahallesi
 • Dumluca Mahallesi
 • Böğürtlen Mahallesi
 • Kınık Mahallesi
 • Yukarıkepen Mahallesi
 • Aşağıkepen Mahallesi
 • Yenice Mahallesi yer almaktadır.

Sivrihisar ilçesinde yer alan mahalleler arasında en yüksek nüfusa sahip olan mahalle Hızırbey Mahallesi iken en az kişinin yaşadığı mahalle ise İbikseydi Mahallesi’dir. Sivrihisar satılık ev ilanlarına emlak sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

Sivrihisar Satılık Daire Alacaklar İçin Konut Fiyat Analizi

Ev satın almak isteyen kişilerin ilk dikkat ettikleri nokta konut fiyatları oluyor. Bütçelerine uygun satılık daireleri analiz eden kişiler aynı zamanda bölgedeki satılık konutların ortalama fiyatlarını araştırmalıdır. Sivrihisar satılık konut piyasasını Emlakjet olarak sizler için mercek altına aldık. Sivrihisar’da bir konutun ortalama alanı 136 m2 iken ortalama birim fiyatı ise bin 142 TL’dir. Ortalama geri dönüş süresinin 22 yıl olduğu Sivrihisar’da konutlar ortalama 155 bin 312 TL’den satışa çıkarılmaktadır.

Sivrihisar Satılık Daire Alacaklar İçin Bölge Rehberi

Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Eskişehir’in nüfusu son sayıma göre 871 bin 187 kişidir. Eskişehir, Türkiye’nin nüfus açısından 25. en büyük ilidir. Anadolu ve Osmangazi Üniversitesi’nin bu ilde olması nedeniyle Eskişehir, öğrenci kenti olarak bilinmektedir. Eskişehir’in çevresine baktığımızda;

 • Batısında İnönü ve Kütahya, 
 • Doğusunda Alpu ve Ankara, 
 • Kuzeyinde Mihalgazi ve Sarıcakaya, 
 • Güneyinde ise Mahmudiye, Seyitgazi ve Afyon ile komşu olduğunu görüyoruz.

 Eskişehir’in Sivrihisar haricinde diğer ilçeleri ise; Odunpazarı, Tepebaşı, Seyitgazi, Çifteler, Alpu, Mihalıçcık, Mahmudiye, Beylikova, İnönü, Günyüzü, Sarıcakaya, Mihalgazi ve Han ilçesidir. Eskişehir’in en kalabalık nüfuslu ilçesi Odunpazarı iken en az nüfuslu ilçesi ise Han’dır. Sivrihisar ilçesi, Eskişehir’in nüfus açısından en büyük 3. ilçesidir. Eskişehir Sivrihisar satılık daire seçeneklerini filtreleme seçenekleri gelişmiş ve güvenilir bir emlak sitesi olan Emlakjet üzerinden rahatça inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Sivrihisar Satılık Daire
Ahiler Mahallesi Satılık DaireAktaş Mahallesi Satılık DaireAşağıkepen Mahallesi Satılık DaireAydınlı Mahallesi Satılık DaireBabadat Mahallesi Satılık DaireBahçecik Mahallesi Satılık DaireBallıhisar Mahallesi Satılık DaireBenlikuyu Mahallesi Satılık DaireBenliyaver Mahallesi Satılık DaireBeyyazı Mahallesi Satılık DaireBiçer Mahallesi Satılık DaireBöğürtlen Mahallesi Satılık DaireBuhara Mahallesi Satılık DaireBuzluca Mahallesi Satılık DaireCamikebir Mahallesi Satılık DaireCumhuriyet Mahallesi Satılık DaireÇandır Mahallesi Satılık DaireÇaykoz Mahallesi Satılık DaireDemirciköy Mahallesi Satılık DaireDemirci Mahallesi Satılık DaireDinek Mahallesi Satılık DaireDumluca Mahallesi Satılık DaireDümrek Mahallesi Satılık DaireElcik Mahallesi Satılık DaireElmalı Mahallesi Satılık DaireErtuğrulköy Mahallesi Satılık DaireGedik Mahallesi Satılık DaireGerenli Mahallesi Satılık DaireGöktepe Mahallesi Satılık DaireGülçayır Mahallesi Satılık DaireGüvemli Mahallesi Satılık DaireHamamkarahisar Mahallesi Satılık DaireHızırbey Mahallesi Satılık DaireHüdavendigar Mahallesi Satılık Daireİbikseydi Mahallesi Satılık Daireİğdecik Mahallesi Satılık Daireİlören Mahallesi Satılık Daireİlyaspaşa Mahallesi Satılık Daireİstiklalbağı Mahallesi Satılık DaireKadıncık Mahallesi Satılık DaireKaldırımköy Mahallesi Satılık DaireKarabaşlı Mahallesi Satılık DaireKaraburhan Mahallesi Satılık DaireKaracakaya Mahallesi Satılık DaireKaracalar Mahallesi Satılık DaireKaracaören Mahallesi Satılık DaireKaracaörenyaylası Mahallesi Satılık DaireKaradat Mahallesi Satılık DaireKarakaya Mahallesi Satılık DaireKarkın Mahallesi Satılık DaireKaymaz Mahallesi Satılık DaireKertek Mahallesi Satılık DaireKılıç Mahallesi Satılık DaireKınık Mahallesi Satılık DaireKoçaş Mahallesi Satılık DaireKoltan Mahallesi Satılık DaireKubbeli Mahallesi Satılık DaireKurşunlu Mahallesi Satılık DaireKurtşeyh Mahallesi Satılık DaireMemik Mahallesi Satılık DaireMülkköy Mahallesi Satılık DaireNasrettin Hoca Mahallesi Satılık DaireOğlakçı Mahallesi Satılık DaireOrtaklar Mahallesi Satılık DairePaşakadın Mahallesi Satılık DaireSadıkbağı Mahallesi Satılık DaireSarıkavak Mahallesi Satılık DaireSelimiye Mahallesi Satılık DaireSığırcık Mahallesi Satılık DaireTekören Mahallesi Satılık DaireYaverören Mahallesi Satılık DaireYenice Mahallesi Satılık DaireYenidoğan Mahallesi Satılık DaireYeniköy Mahallesi Satılık DaireYeşilköy Mahallesi Satılık DaireYukarıkepen Mahallesi Satılık DaireYunusemre Mahallesi Satılık DaireZeyköyü Mahallesi Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.