Emlakjet
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Beşiktaş Yıldız Mahallesi Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu
search
Yıldız Mahallesicancel
Beşiktaşcancel
İstanbulcancel

Yıldız Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Yıldız Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Beşiktaş Yıldız Mahallesinin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Yıldız Mahallesinde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Yıldız Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Ulaşımı

Yıldız Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Beşiktaş ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Avrupa Yakasında konumlanmıştır. Yıldız Mahallesi’nin etrafında Beyoğlu, Balmumcu, Akaretler gibi semtler bulunmaktadır. 

Beşiktaş Yıldız satılık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Yıldız Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Yıldız Mahallesi, 0-1 numaralı karayolu hattına yakın bir yerde konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

 • Bahçeköy-Taksim: 42T numaralı otobüs hattı,
 • Ortaköy Dereboyu-Taksim: DT1 numaralı otobüs hattı,
 • Yenikapı-Hacıosman: M2 numaralı metro hattı,
 • İstinye Dereiçi-Taksim: 40T numaralı otobüs hattı.

Yıldız Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Mahallenin Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesine olan yakınlığı, daire arayışı içerisinde bulunan okuyucularımız için bir artı niteliğindedir. Mahallede pek çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu eğitim kurumlarının başlıca olanları Yıldız Teknik Üniversitesi ile Sakıp Sabancı Anadolu Lisesidir. Yıldız Mahallesinin sınırları içerisinde bulunan Yıldız Parkı, mahallenin çok daha yeşil bir alan olmasına katkıda bulunmak ile birlikte, İstanbul ilinin en önemli yeşil alanlarından da bir tanesidir. Parkın içerisindeki Malta Köşkü, belediye için önemli bir mekân olma niteliğindedir. Bu köşke ek olarak Yıldız Şale Köşkü de aynı niteliği göstermektedir. Beşiktaş İlçe Nüfus Müdürlüğü bu mahalle içerisinde yer almaktadır. Mahalle içerisinde yer alan Çırağan Sarayı ve Four Seasons Hotel, mahallenin turistik anlamda da önemli bir yer teşkil ettiğini göstermektedir.

Yıldız Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Yıldız Mahallesinde toplam 6.231 kişi yaşamaktadır. Mahallede ortalama bir ev 120 metrekaredir. 

İstanbul Beşiktaş sahibinden satılık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

Yıldız Mahallesi Satılık Daire Alacaklara Mahalle Tanıtımı

Yıldız Mahallesi satılık daire arayışında olan ziyaretçilerimiz için özel olarak hazırladığımız bölge rehberimizde; mahalle hakkında tüm önemli bilgilere ulaşabileceksiniz. Yıldız Mahallesi’nde ev satın almadan hemen önce bölge rehberimizi incelemeyi unutmayın. Emlakjet’in geniş ilan portföyünde kendinize en uygun evi kolayca bulabilir, aynı zamanda da yaşayacağınız mahalle hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bölge rehberimizde, mahallenin genel bilgileri, nüfus bilgisi, ulaşım bilgisi, içerisinde bulunan önemli resmi kurumlar, eğitim kurumları ve satılık daire piyasasını inceleyebilirsiniz. 

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan Beşiktaş ilçesine bağlı olan Yıldız, 6.573 kişilik nüfusa sahip bir mahallesidir. İdari sınırlarına bakıldığında; Mecidiye, Dikilitaş, Cihannüma, Abbasağa, Sinanpaşa, Gayrettepe, Balmumu mahalleleri ile komşudur. Yıldız Sarayı ve Yıldız Parkı’nı da içeren, Barbaros Bulvarı’nın Yıldız Sarayı’nın karşısına düşen batı kesiminde yer alır. Yıldız semtinin sınırları kuzeyde Barbaros Bulvarı’ndan ayrılan Beşiktaş-15 Temmuz Şehitler Köprüsü bağlantı yolu ile aynı noktadan ayrılarak güneydoğuya yönelen Palanga Caddesi, batıda Ihlamur ve Dikilitaş semtleri, doğuda Yıldız Parkı, güneybatıda Abbasağa, güneyde Serencebey ve güneydoğuda Çırağan semtleriyle çizilebilir. Beşiktaş’ta ev satın alırken Emlakjet’in ilanlarını detaylıca inceleyerek aradığınız evi kolayca bulabilirsiniz. 

Yıldız Mahallesi Satılık Daire Arayanlar İçin Eğitim Kurumları ve Ulaşım Bilgileri

Mahallede bulunan eğitim kurumları;

 • Galatasaray Üniversitesi,
 • Yıldız Teknik Üniversitesi,
 • Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi,
 • Kabataş Erkek Lisesi,
 • Beşiktaş Anadolu Lisesi,
 • Ziya Kalkavan DATL ve DAML,
 • Özel Yeni Okul İlkokulu,
 • Özel Yeni Okul Anaokulu, 
 • Özel Yeni Okul Ortaokulu.

Yıldız satılık ev düşünenler için mahalleden geçen otobüs hatları; 22, 22B, 22RE, 25E, 30D, 40, 40T, 42T, 57UL, U1, DT1’dir. 

Beşiktaş Meydan’da Kadıköy, Üsküdar, Adalar ve Boğaz Hatlarına deniz ulaşımı yapılmaktadır. 

Yıldız Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve Emlak Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Nisan ayı güncel verilerine göre Beşiktaş ilçesinin Yıldız  Mahallesi’nde bulunan satılık daire fiyatları ve genel piyasa bilgileri şu şekildedir;

 • Ortalama brüt alan; 100 metrekare,
 • Minimum birim satış fiyatı; 5.027 Türk Lirası,
 • Maksimum birim satış fiyatı; 20.250 Türk Lirası,
 • Ortalama birim satış fiyatı; 7.489 Türk Lirası,
 • Ortalama satış fiyatı; 748.900 Türk Lirasıdır. 

Konut tipine göre ortalama satılık daire fiyatları ise;

 • 1+1 75 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama; 634.500 Türk Lirası,
 • 2+1 95 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama; 607.620 Türk Lirasıdır.

Tercih edeceğiniz satılık dairenin iç ve dış özelliklerine göre, bulunduğu semt, sahip olduğu site özellikleri, akıllı ev sistemi, güvenlik ve diğer tüm etkenlere göre satış fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Ev satın almadan hemen önce satın alma prosedürlerine uygun olup olmadığını kontrol etmeniz ve Emlakjet Bölge Raporu ile bölgedeki piyasa fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız önerilmektedir. Aradığınız özellikleri ‘Yakınında Ara’ ya da ‘Haritada Ara’ özellikleri ile Yıldız Mahallesi sahibinden uygun fiyatlı 2+1 satılık daire gibi en çok tercih edilen seçeneklere kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Beşiktaş Satılık Daire
Abbasağa Mahallesi Satılık DaireAbbasağa Satılık DaireAkaretler Satılık DaireAkatlar Satılık DaireAkat Mahallesi Satılık DaireAkat Satılık DaireArnavutköy Mahallesi Satılık DaireArnavutköy Satılık DaireBalmumcu Mahallesi Satılık DaireBalmumcu Satılık DaireBebek Mahallesi Satılık DaireBebek Satılık DaireBeşiktaş Satılık DaireCihannüma Mahallesi Satılık DaireÇırağan Satılık DaireDikilitaş Mahallesi Satılık DaireDikilitaş Satılık DaireDolmabahçe Satılık DaireEtiler Mahallesi Satılık DaireEtiler Satılık DaireGalatasaray Adası Satılık DaireGayrettepe Mahallesi Satılık DaireGayrettepe Satılık DaireIhlamur Satılık DaireKaranfilköy Satılık DaireKonaklar Mahallesi Satılık DaireKonaklar Satılık DaireKuruçeşme Mahallesi Satılık DaireKuruçeşme Satılık DaireKültür Mahallesi Satılık DaireLevazım Mahallesi Satılık DaireLevazım Satılık DaireLevent Mahallesi Satılık DaireLevent Satılık DaireMaçka Satılık DaireMecidiye Mahallesi Satılık DaireMuradiye Mahallesi Satılık DaireNisbetiye Mahallesi Satılık DaireNisbetiye Satılık DaireOrtaköy Mahallesi Satılık DaireOrtaköy Satılık DaireSinanpaşa Mahallesi Satılık DaireTürkali Mahallesi Satılık DaireTürkali Satılık DaireUlus Mahallesi Satılık DaireUlus Satılık DaireValideçeşme Satılık DaireVişnezade Mahallesi Satılık DaireYeni Levent Satılık DaireYıldız Mahallesi Satılık DaireYıldız Satılık DaireZincirlikuyu Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.