Emlakjet

Çekmeköy Soğukpınar Mahallesi Satılık Daire

araması için 14 ilan bulundu
search
Soğukpınar Mahallesicancel
Çekmeköycancel
İstanbulcancel

Soğukpınar Mahallesi Satılık Daire Alacaklara Mahalle Hakkında Güncel Bilgiler

Soğukpınar Mahallesi satılık daire arayışında olan ziyaretçilerimiz için özel olarak hazırladığımız bölge rehberimizde; mahalle hakkında tüm önemli bilgilere ulaşabileceksiniz. Soğukpınar mahallesinde ev satın almadan hemen önce bölge rehberimizi incelemeyi unutmayın. Emlakjet’in geniş ilan portföyünde kendinize en uygun evi kolayca bulabilir, aynı zamanda da yaşayacağınız mahalle hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bölge rehberimizde, mahallenin genel bilgileri, nüfus bilgisi, ulaşım bilgisi, içerisinde bulunan önemli resmi kurumlar, eğitim kurumları ve satılık daire piyasasını inceleyebilirsiniz. 

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Çekmeköy ilçesine bağlı olan Soğukpınar, 8.478 kişilik nüfusa sahiptir. Çekmeköy ilçesinin daha düşük nüfuslu mahallelerindendir. Etrafı ormanlarla kaplı, ulaşımı rahat, sosyal imkanları geniş olan bir mahalledir. İdari sınırlarına bakıldığında kuzeyinde Taşdelen, batısında Cumhuriyet, doğusunda Ekşioğlu, güneyinde Aydınlar mahallesi ve Sancaktepe ilçesi ile güneybatısında Sultançiftliği mahallesi ile komşudur. Ulaşım özel araçlarla ve toplu ulaşım araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. Çekmeköy 2009 yılına kadar Ümraniye ilçesine bağlı iken bu tarih itibariyle müstakil ilçe statüsüne kavuşmuştur. Toplamda 17 mahalleye sahip olan ilçenin kuzeybatısında Beykoz, güneybatısında Ümraniye, kuzeydoğusunda Şil, güneydoğusunda ise Sancaktepe ilçeleri ile komşudur. Yeni tip modern konutlarla birlikte müstakil evlerin de bulunduğu, yeşillikler içerisinde bir bölge olarak gün geçtikçe konut talepleri artmaktadır. Çekmeköy’de ev satın alırken Emlakjet’in ilanlarını detaylıca inceleyerek aradığınız evi kolayca bulabilirsiniz. 

Soğukpınar Mahallesi Satılık Daire Arayanlara Mahalledeki Kurumlar ve Ulaşım Bilgileri

Mahallede bulunan önemli kurumların adresleri şu şekildedir; 

 • T.C. Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü Alemdağ Orman İşletme Şefliği Yenidoğan Orman Deposu; Soğukpınar, 34788 Çekmeköy/İstanbul.
 • İstinye Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü; Soğukpınar, Barbaros Bulvarı, No: 76 34788 Çekmeköy/İstanbul.
 • Soğukpınar Mahallesi Muhtarlığı; Soğukpınar, Adnan Kahveci Cd, Canan Sk. No:27 345788 Çekmeköy/İstanbul. 

Soğukpınar satılık ev düşünenler için mahalleye 122D ve ÇM43 nolu İETT Otobüs hattı mahalleden geçmektedir. Aynı zamanda Üsküdar - Ümraniye Metro hattı mahallenin yakınından geçmektedir. 

Soğukpınar Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve Emlak Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Haziran ayı güncel verilerine göre Çekmeköy ilçesinin Soğukpınar mahallesi ve çevre bölgelerde bulunan satılık daire fiyatları ve genel piyasa bilgileri şu şekildedir;

 • Ortalama brüt alan; 100 metrekare,
 • Minimum birim satış fiyatı; 2.149 Türk Lirası,
 • Maksimum birim satış fiyatı; 3.776 Türk Lirası,
 • Ortalama birim satış fiyatı; 2.840 Türk Lirası,
 • Konutun amortisman/geri dönüş süresi; 28 yıl,
 • Ortalama satış fiyatı; 291.700 Türk Lirasıdır. 

Konut tipine göre ortalama güncel satış ücretleri ise şöyledir; 

 • 1+1 65 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama; 173.030 Türk Lirası,
 • 2+1 95 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama; 273.600 Türk Lirası,
 • 3+1 130 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama; 372.450 Türk Lirası,
 • 4+1 152 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama; 360.320 Türk Lirasıdır. 

Tercih edeceğiniz satılık dairenin iç ve dış özelliklerine göre, bulunduğu semt, sahip olduğu site özellikleri, akıllı ev sistemi, güvenlik ve diğer tüm etkenlere göre satış fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Ev satın almadan hemen önce satın alma prosedürlerine uygun olup olmadığını kontrol etmeniz ve Emlakjet Bölge Raporu ile bölgedeki piyasa fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız önerilmektedir. Aradığınız özellikleri ‘Yakınında Ara’ ya da ‘Haritada Ara’ özellikleri ile Soğukpınar Mahallesi sahibinden uygun fiyatlı 2+1 satılık daire gibi en çok tercih edilen seçeneklere kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.