/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gümüşyaka Mahallesicancel

Silivri Gümüşyaka Mahallesi Satılık Daire

araması için 7 ilan bulundu

Gümüşyaka Mahallesi Satılık Daire Bakanlara Bölge Rehberi

Gümüşyaka Mahallesi satılık daire ilanları arasında dolaşırken mahalle hakkında merak ettiklerinize bu yazı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Gümüşyaka Mahallesi, İstanbul ilinin Silivri ilçesine bağlı olan bir mahalledir. Gümüşyaka Mahallesinin ilk adı Herakliapolis idi. Zamanla bu isim Heraklia, Eraklia ve sonunda Ereğli olmuştur. Bizans döneminde Silibreç adıyla Megeralılar tarafından kurulan Gümüşyaka Mahallesi, Atina ve Edirne üzerinden gelen, karayollarının birleştiği, deniz kıyısında kervancıların konakladığı küçük bir yerleşim merkeziydi. Tarihi değere sahip, zamanın tüccarları tarafından kullanıldığı sanılan büyük hanlar, önemli sayıda insanın kaldığını kanıtlayan su sarnıcı, su dehlizleri hala bulunmaktadır. Mahalleye 1963 yılında Gümüşyaka ismi verildi ve 1970 yılında Silivri’ye bağlandı. Kasaba halkının çoğunluğu Yunanistan göçmenidir. Az bir kısmını ise Bulgaristan göçmenleri ve Anadolu’nun çeşitli yörelerinden gelenler oluşturur. Silivri ilçesinde ılıman iklim hakimdir. Silivri'de yağışlar sonbaharda başlamakta ve özellikle kış aylarında yoğunlaşmaktadır. İlçede, Trakya ikliminin özellikleri görülmektedir. Kışlar genellikle soğuk ve yağışlı, yazlar ılık geçmektedir. Her kış olmasa da bazı kışlar ilçe merkezinde kar yağışı görülebilmektedir. Yıllık ortalama yağış miktarı 600–700 mm'dir. Kuzeye ve batıya gidildikçe kara ikliminin etkileri artmaktadır. Yıllık ısı ortalaması 13,7 C'dir. En sıcak ay Ağustos, en soğuk ay ise Şubat ayıdır. Yıllık yağış ortalaması ise 691,4 mm'dir.

Gümüşyaka Mahallesi Satılık Daire Düşünenlere Bölgenin Kurumları

Ev arayışlarınızda kolaylık sağlaması adına sizler için mahallenin kurumları ayrıntıları ile paylaştık.

  • Akasya Eczanesi, Gümüşyaka Mah, Belediye Cad. No:20, Posta kodu: 34580 Silivri/Istanbul – Europe. Tel: (0212) 729 00 59.
  • Asuman Eczanesi, Gümüşyaka Mah, Belediye Cad. No:18, Posta kodu: 34580 Silivri/İstanbul – Avrupa. Tel. (0212) 728 99 93.
  • Efsane Market 2, Gümüşyaka Mah, 20. Cad. 27. Sok., Posta kodu: 34580 Silivri/İstanbul.
  • Kartal Büfe Market, Gümüşyaka Mah, 25. Sok., Posta kodu: 34580 Silivri/İstanbul.
  • Bizim Market, Gümüşyaka Mah, 12. Sok., Posta kodu: 34580 Silivri/İstanbul.
  • İmparator Büfe, Gümüşyaka Mah, 19. Cad., Posta kodu: 34580 Silivri/İstanbul.
  • Gümüşyaka Halk Plajı, Gümüşyaka Mah, 19. Cad. No:14, Posta kodu: 34580 Silivri/İstanbul.

Siz de bu mahallede yaşamak istiyorsanız Gümüşyaka Mahallesi satılık daire ilanlarına sitemizden istediğiniz zaman dilediğiniz yerden kolayca göz atabilirsiniz.

Gümüşyaka Mahallesi Satılık Daire Emlak Piyasası 

2019 yılı aralık ayı EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki satılık dairelerin alanları ortalama 150 metrekare olarak karşımız çıkar. Gümüşyaka Mahallesi satılık daire fiyatları 357.150 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim fiyatı 2.381 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama geri dönüş süresi 23 yıldır.

Ev arayışlarınızda Emlakjet ile bir adım öndesiniz. Satılık daire arayışlarınızda yukarıdaki verilerden yararlanarak bütçenizi belirleyebilirsiniz. Siz de Gümüşyaka Mahallesi satılık evler ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Silivri Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.