/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eskipazarcancel

Karabük Eskipazar Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Eskipazar Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Eskipazar satılık daire arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda, konut arama sürecini daha da kolaylaştıracak bilgiler düzenledik. Ev arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden belirlenmiş bir ilçe ya da bölge hakkında temel düzeyde bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Eskipazar ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus özellikleri ve mahalleleri gibi bir ilçeyi kısaca tanıtacak bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Eskipazar ilçesi, 1995 senesine kadar Çankırı iline bağlıydı. Ancak 1995 senesinde Karabük'ün bir il statüsüne geçmesi ile birlikte Karabük'e bağlandı. İlçeye 3 kilometre uzaklıkta Hadrianapolis antik kenti bulunmaktadır. 

Eskipazar Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Eskipazar ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Karabük iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 740 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 736 metredir. Daha spesifik bir şekilde konumuna bakılırsa ilçe Gerede ile Karabük arasındaki yolun hemen dışında bulunmaktadır. Bu yol, Batı Karadeniz'in büyük bir bölümü ile İstanbul arasındaki ulaşımı sağlamakta büyük bir görev üstlenmektedir. İlçenin arazisinde pek çok yayla bulunmaktadır ve geniş ormanlık alanlar mevcuttur. 

Karabük ilinin kuzeybatı tarafında yer almaktadır. İlçenin batı tarafında bulunan Meğri Dağı'nın doğuya, Eskipazar Çayı Vadisi'ne dönen dik eğimli ormanlar ile kaplı sırtları ilçenin bir kısmını oluşturmaktadır. Gerede Çayı'nın kavis ile batı-doğu yönünden doğu-batı yönüne dönerek Soğanlı Çayı adını alan yamaçlar ve eğimli geniş düzlükler de diğer kısımlarını oluşturmaktadır.

İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Çerkeş ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeydoğu tarafında Ovacık ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Bolu iline bağlı olan Mengen ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Gerede ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey tarafında ise Karabük il merkezi ve Devrek ilçesi bulunmaktadır.

Eskipazar Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Eskipazar satılık ev düşünenler için ilçe genelinde karasal iklimin hakim olduğu görülür. Konumuna daha bağlı olan Karadeniz ikliminin ılık ve yağışlı karakteristikleri buraya çok fazla ulaşamaz. Kış ayları sert hava koşulları altında geçer. Sıcaklık farkı oldukça fazladır. İlçede yağış karakteristiği oldukça güçlü görüldüğünden yılın en kurak zamanlarında bile yağış miktarı normalden fazladır. İlçedeki yıllık ortalama sıcaklık 11,5 santigrat derecedir. Bir senede düşen ortalama yağış miktarı ise 615 mm'dir. Ortalama 21,2 santigrat derece ile yılın en sıcak ayı Temmuz ayıdır. Ortalaman 1,0 santigrat derece ile ise Ocak ayı yılın en soğuk ayıdır.

İlçe sakinleri, gelirlerini tarım, hayvancılık, işçilik, esnaflık, orman işçiliği ve memurluk uğraşları ile elde etmektedir. Ticaret ve sanayi faaliyetleri henüz pek gelişmemiştir. İlçe içerisinde birkaç adet fabrika bulunmaktadır. 

Eskipazar Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfusu ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Eskipazar ilçesinde toplam 13.185 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,68'i erkek olup geriye kalan %48,32'sini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 senedeki nüfus verilerine göre, nüfus gidişatı sabit ve stabildir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %8,57 olarak tespit edilmiştir.

Eskipazar ilçesine bağlı olan toplamda 7 adet mahalle ve 50 adet köy bulunmaktadır. Eskipazar satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği en popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Yeni Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Yamanlar Mahallesi,
 • Mermer Mahallesi,
 • Bahçepınar Mahallesi,
 • İstasyon Mahallesi,
 • Kıranköy Mahallesi.

Eğer siz de Eskipazar Yamanlar müstakil satılık ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Eskipazar Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.