/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eskipazarcancel

Karabük Eskipazar Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Eskipazar Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Eskipazar satılık daire arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda, konut arama sürecini daha da kolaylaştıracak bilgiler düzenledik. Ev arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden belirlenmiş bir ilçe ya da bölge hakkında temel düzeyde bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Eskipazar ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus özellikleri ve mahalleleri gibi bir ilçeyi kısaca tanıtacak bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Eskipazar ilçesi, 1995 senesine kadar Çankırı iline bağlıydı. Ancak 1995 senesinde Karabük'ün bir il statüsüne geçmesi ile birlikte Karabük'e bağlandı. İlçeye 3 kilometre uzaklıkta Hadrianapolis antik kenti bulunmaktadır. 

Eskipazar Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Eskipazar ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Karabük iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 740 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 736 metredir. Daha spesifik bir şekilde konumuna bakılırsa ilçe Gerede ile Karabük arasındaki yolun hemen dışında bulunmaktadır. Bu yol, Batı Karadeniz'in büyük bir bölümü ile İstanbul arasındaki ulaşımı sağlamakta büyük bir görev üstlenmektedir. İlçenin arazisinde pek çok yayla bulunmaktadır ve geniş ormanlık alanlar mevcuttur. 

Karabük ilinin kuzeybatı tarafında yer almaktadır. İlçenin batı tarafında bulunan Meğri Dağı'nın doğuya, Eskipazar Çayı Vadisi'ne dönen dik eğimli ormanlar ile kaplı sırtları ilçenin bir kısmını oluşturmaktadır. Gerede Çayı'nın kavis ile batı-doğu yönünden doğu-batı yönüne dönerek Soğanlı Çayı adını alan yamaçlar ve eğimli geniş düzlükler de diğer kısımlarını oluşturmaktadır.

İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Çerkeş ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeydoğu tarafında Ovacık ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Bolu iline bağlı olan Mengen ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Gerede ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey tarafında ise Karabük il merkezi ve Devrek ilçesi bulunmaktadır.

Eskipazar Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Eskipazar satılık ev düşünenler için ilçe genelinde karasal iklimin hakim olduğu görülür. Konumuna daha bağlı olan Karadeniz ikliminin ılık ve yağışlı karakteristikleri buraya çok fazla ulaşamaz. Kış ayları sert hava koşulları altında geçer. Sıcaklık farkı oldukça fazladır. İlçede yağış karakteristiği oldukça güçlü görüldüğünden yılın en kurak zamanlarında bile yağış miktarı normalden fazladır. İlçedeki yıllık ortalama sıcaklık 11,5 santigrat derecedir. Bir senede düşen ortalama yağış miktarı ise 615 mm'dir. Ortalama 21,2 santigrat derece ile yılın en sıcak ayı Temmuz ayıdır. Ortalaman 1,0 santigrat derece ile ise Ocak ayı yılın en soğuk ayıdır.

İlçe sakinleri, gelirlerini tarım, hayvancılık, işçilik, esnaflık, orman işçiliği ve memurluk uğraşları ile elde etmektedir. Ticaret ve sanayi faaliyetleri henüz pek gelişmemiştir. İlçe içerisinde birkaç adet fabrika bulunmaktadır. 

Eskipazar Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfusu ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Eskipazar ilçesinde toplam 13.185 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,68'i erkek olup geriye kalan %48,32'sini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 senedeki nüfus verilerine göre, nüfus gidişatı sabit ve stabildir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %8,57 olarak tespit edilmiştir.

Eskipazar ilçesine bağlı olan toplamda 7 adet mahalle ve 50 adet köy bulunmaktadır. Eskipazar satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği en popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Yeni Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Yamanlar Mahallesi,
 • Mermer Mahallesi,
 • Bahçepınar Mahallesi,
 • İstasyon Mahallesi,
 • Kıranköy Mahallesi.

Eğer siz de Eskipazar Yamanlar müstakil satılık ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Eskipazar Satılık Daire
Adiller KöyüAdiller Köyü (Bölme Mahallesi)Adiller Köyü (Merkez Mahallesi)Arslanlar KöyüBabalar KöyüBahçepınar MahallesiBaşpınar KöyüBayındır KöyüBelen Köyü (Dağcıoğlu Mahallesi)Belen Köyü (Merkez Mahallesi)Belen Köyü (Orta Mahallesi)Beytarla KöyüBoncuklar KöyüBölükören KöyüBudaklar KöyüBulduk KöyüBüyükyayalar Köyü (Çötler Mahallesi)Büyükyayalar Köyü (Durmuşlar Mahallesi)Büyükyayalar Köyü (Merkez Mahallesi)Çandırlar KöyüÇaylı KöyüÇömlekçiler KöyüDeresemail KöyüDeresoblan KöyüDoğancılar KöyüDoğlacık KöyüGözlü KöyüHamamlı Köyü (İsmetpaşa Mahallesi)Hamamlı Köyü (Merkez Mahallesi)Hamzalar Köyü (Bürnük Mahallesi)Hamzalar Köyü (Karşı Mahallesi)Hamzalar Köyü (Kurudere Yaylası Mahallesi)Hamzalar Köyü (Merkez Mahallesi)Hamzalar Köyü (Seviller Mahallesi)Hamzalar Köyü (Tiryakioğlu Mahallesi)Hanköy KöyüHasanlar KöyüHaslı Köyü (Akpınar Mahallesi)Haslı Köyü (Aşağı Kazlar Mahallesi)Haslı Köyü (Merkez Mahallesi)Haslı Köyü (Yaplan Mahallesi)Haslı Köyü (Yukarı Kazlar Mahallesi)İmanlar Köyüİnceboğaz Köyüİstasyon MahallesiKabaarmut KöyüKapaklı KöyüKapucular KöyüKarahasanlar KöyüKaraören KöyüKıranköy MahallesiKöyceğiz KöyüKulat KöyüKuzören KöyüMerkez MahallesiMermer MahallesiOrtaköy KöyüOva KöyüOzanköy KöyüSadeyaka KöyüSallar KöyüSofular KöyüSöbüçimen KöyüŞevkiler Köyü (Demirciler Mahallesi)Şevkiler Köyü (İmciler Mahallesi)Şevkiler Köyü (Merkez Mahallesi)Şevkiler Köyü (Oruçlar Mahallesi)Şevkiler Köyü (Türkmenler Mahallesi)Tamışlar KöyüTopçalı KöyüÜçevler KöyüYamanlar MahallesiYazıboy Köyü (Merkez Mahallesi)Yazıboy Köyü (Şıhlar Mahallesi)Yazıboy Köyü (Taşmanlar Mahallesi)Yazıkavak KöyüYeni MahallesiYeşiller KöyüYürecik Köyü (Bekir Mahallesi)Yürecik Köyü (Çatacık Mahallesi)Yürecik Köyü (Eserler Mahallesi)Yürecik Köyü (Merkez Mahallesi)Yürecik Köyü (Meşecik Mahallesi)Yürecik Köyü (Musallar Mahallesi)
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.