/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kocasinancancel

Kayseri Kocasinan Satılık Daire

araması için 440 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kocasinan Satılık Daire Düşünenler için İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Kocasinan satılık daire düşünenler için bir yazı hazırladık. Yazıda semti daha yakından tanımanızı sağlayacak birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda semti daha iyi tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Kocasinan, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri iline bağlı bir yerleşim birimidir. İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük illerinden biri olan Kayseri, on altı ilçeden meydana gelmektedir. Kocasinan ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık ikinci yerleşim birimidir. Ondan önce şehir nüfusunun %39.99’una ev sahipliği yapan Melikgazi ilçesi gelmektedir. Kocasinan’da ikamet eden kişiler, kent nüfusunun yaklaşık olarak %28’ine tekabül etmektedir. Çok eski bir yerleşim birimi olan semtte, bilinen ilk yaşam milattan önce 3000’li yıllarda başlamıştır. Birçok kavime ve medeniyete ev sahipliği yapan semtte Hititler, Frigler, Persler, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile Anadolu’ya yerleşen Türkler ilçesinin çehresini de değiştirmiştir. Semti de içine alarak kurulan Türk Beylikleri bölgenin hızlı bir şekilde iskan olmasına katkıda bulunmuştur. Kocasinan satılık ev tercih edecekler, tarihle yoğrulmuş bir semtte yaşama imkanu bulacaktır.

Kocasinan Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak, o il ve ilçenin emlak piyasası hakkında da fikir sahibi olmanızı sağlar. Bu nedenle Kocasinan satılık konut düşünenler için yazının ikinci bölümünde semtin ekonomik durumuna ve istihdam potansiyeline değindik. Kentin en gelişmiş ikinci yerleşim birimi olan Kocasinan’ın ekonomik potansiyeli yüksektir. İlçede aynı anda birçok ekonomik faaliyet gerçekleştirilmektedir. İlçe merkezinden uzaklaştıkça yerel halkın tarım ve hayvancılığa yöneldiği, semt merkezinde ise ticaret ve sanayi faaliyetlerinin ön plana çıktığı bilinmektedir. İlçede en çok yetiştirilen tarımsal ürünler arpa, buğday, çavdar ve darıdır. Buna ek olarak, sulu tarım yapılabilen yerlerde sebzecilik de yapılmaktadır. İlçede daha çok büyükbaş hayvan besiciliği gerçekleştirilmektedir. Semtte, küçük ve orta ölçekli sanayi tesisleri bulunmaktadır. Bu tesisler yerel halkın önemli bir kısmına iş imkanı sunmaktadır.

Kocasinan Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre Küre ilçesinde hayatını devam ettirenlerin sayısı tam olarak 391.661 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.23’ü kadınlardan, geriye kalan  %48.17’si ise kadınlardan meydana gelmektedir. İlçenin nüfus grafiğine bakıldığında, bölge popülasyonun 2008 yılından sonra sürekli olarak arttığı, ancak 2016-2017 yılları arasında bir durulmanın yaşandığı görülmektedir. Nüfus bugün itibari ile ise azalma eğilimindedir. Bu nedenle popülasyonun artış hızı negatif yönlüdür. İlçe, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Biz bu mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre Kayseri Kocasinan satılık ev düşünenler için aşağıdaki gibi sıraladık. Siz de kendinize en uygun olan yerleşim biriminde arayışınızı sürdürebilirsiniz:

  • Mimar Sinan Mahallesi 
  • Fevzi Çakmak Mahallesi
  • Sahabiye Mahallesi
  • Barbaros Mahallesi
  • Beyazşehir Mahallesi
  • Erciyesevler Mahallesi
  • Ziya Gökalp Mahallesi
  • Turgut Reis Mahallesi
  • Mithat Paşa Mahallesi

Eğer Kocasinan satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kocasinan satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kocasinan Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.