/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Savurcancel
Mardincancel

Mardin Savur Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Savur Satılık Daire Arayanlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Savur satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve daire satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Savur Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ilinin Savur ilçesi geçmişten günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin isminin kökeni Süryanice boyun anlamına gelen savro kelimesinden ortaya çıkmıştır. Sonrasında Kumur Türkleri tarafından ilçenin ismi Savur olarak değiştirilmiştir. İlçe bulunduğu konum itibari ile Mezopotamya’da ortaya çıkmış olan kavimlerin etkisinde kalmıştır. İlçede uzun dönemler boyu hakimiyet kuran Roma ve Bizans imparatorlukları ilçeye birçok önemli tarihi eser bırakmıştır. Savur satılık ev arayan kişiler ilçe tarihi kadar coğrafyası ile de ilgilenmektedirler. Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Savur ilçesinde Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında bir geçiş iklimi hakimdir. İlçe yaz aylarında sıcak ve kuraktır, bu nedenle ilçede yer alan irili ufaklı su kaynaklarının debisi yaz mevsiminde düşmektedir. İlçe en fazla yağışı ise ilkbahar aylarında aldığında dolayı bu aylarda akarsuların debisinde yükseliş gözlemlenmektedir. Savur satılık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmışlardır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında özellikle hububat ve meyve tarımı ön plana çıkmaktadır.

Savur Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 27 bin 304’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,01’ini (13 bin 654) erkek, yüzde 49,99’unu (13 bin 650) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Savur satılık konut araştıran kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 41 adet mahalle bulunmaktadır. Mardin Savur satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akyürek Mahallesi, Armutalan Mahallesi, Bağyaka Mahallesi, Başağaç Mahallesi, Başkavak Mahallesi, Bengisu Mahallesi, Çınarönü Mahallesi, Dereiçi Mahallesi, Devlet Mahallesi, Durusu Mahallesi, Erkuran Mahallesi, Evren Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Harmantepe Mahallesi, Hisarkaya Mahallesi, İçören Mahallesi, İşgören Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Kayacıklar Mahallesi, Kayatepe Mahallesi, Kırbalı Mahallesi, Kırkdirek Mahallesi, Kocahüyük Mahallesi, Koşuyolu Mahallesi, Köprülü Mahallesi, Ormancık Mahallesi, Pınardere Mahallesi, Sancaklı Mahallesi, Serenli Mahallesi, Soylu Mahallesi, Sürgücü Mahallesi, Şenocak Mahallesi, Taşlık Mahallesi, Tokluca Mahallesi, Üçerli Mahallesi, Üçkavak Mahallesi, Yaylayanı Mahallesi, Yazır Mahallesi, Yenilmez Mahallesi ve Yeşilalan Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Mardin ilinin Savur ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mardin Savur da uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.