Emlakjet

Mersin Bozyazı Satılık Daire

araması için 8 ilan bulundu
search
Bozyazıcancel
Mersincancel

Bozyazı Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Bozyazı satılık daire tercih etmeyi düşünenlerin arayış süreçlerine rehberlik edecek bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda semti daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Bozyazı,  Türkiye’nin güney ucunda yer alan ve Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Mersin iline bağlı bir yerleşim birimidir. Mersin, 1.814.468 kişilik nüfusa sahiptir. Kentte kilometrekareye 116 kişi düşmektedir. Ülkemizin güney ucunda yer alan semt, tipik bir Akdeniz ilçesidir. Kalabalık şehirlerden uzak bir yerde olan semt, sakin ve huzurlu bir hayat imkanı sağlamaktadır. Akdeniz Bölgesi’nin kıyısında kurulmuş olan ilçeyi Akdeniz fokları sembolize etmektedir. Güzel bir denize ve sahil şeridine sahip olan ilçe, doğal güzellikleri ve sahip olduğu köklü geçmişi ile ön plana çıkmaktadır.

Bozyazı Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o il veya ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek Bozyazı satılık ev arayışı devam edenlerin yazının bu bölümüne bilhassa dikkat etmesi gerekmektedir. Bozyazı ilçesi, 566 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerinde konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği, daha çok kabul gören bir ifade ile 1760 metredir. İlçe Torosların eteklerinde yer almıştır. Doğusunda Aydıncık, batısında Anamur, kuzeyinde Gülnar ve Ermenek ilçeleri, güneyinde ise Akdeniz yer almaktadır. Semtin en yüksek noktası 1760 metredir. İlçe yaklaşık olarak 25 kilometrelik sahil şeridine sahiptir. Semtten geçen Sini Çayı, ekonomik açıdan büyük önem taşımaktadır. Bu akarsu, Bozyazı Çayı olarak da bilinmektedir. İlçenin on dört kilometre kuzeyinde başlayan akarsu iki koldan oluşmuştur. İlçenin su rejimi ise düzenli değildir. Semtte yer alan Bozyazı ve Aksaz Ovaları önemli tarım merkezleridir. Bozyazı satılık konut arayışında bu gibi bilgilere dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Bozyazı Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan güncel TÜİK Raporuna göre, semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı tam olarak  26.840 kişiye ulaşmış durumdadır. Bu kişilerin %50.16’sı erkek, %49.84’ü ise kadındır. Cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılan nüfus son yılda artma eğilimi göstermiştir. 2019 yılından sonra da minik bir artış göstermiştir. İlçe popülasyonun artış hızı %1 civarındadır. İlçe mahallelerden meydana gelmiştir. Biz de bu mahalleleri Mersin Bozyazı satılık ev tercih edecekler için aşağıdaki gibi gelişmişliklere göre sıraladık:

 • Merkez Mahallesi 
 • Tekeli Mahallesi
 • Tekmen Mahallesi
 • Çubukkoyağı Mahallesi
 • Kaledibi Mahallesi
 • Gürlevik Mahallesi
 • Sıcakyurt Mahallesi
 • Karaisalı Mahallesi
 • Beyreli Mahallesi
 • Denizciler Mahallesi
 • Çopurlu Mahallesi

Eğer Bozyazı satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Bozyazı satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.