Emlakjet

Mersin Erdemli Satılık Daire

araması için 1,777 ilan bulundu
search
Erdemlicancel
Mersincancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Erdemli Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Erdemli satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Erdemli ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Erdemli, 1 Haziran 1954 tarihinde bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. 

Erdemli Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Erdemli ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Mersin iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 2.863 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 10 metredir. Mersin ile Antalya illerini birbirine bağlayan karayolu üzerinde bulunmaktadır. İlçe merkezinin de aynı konumda olmasından ötürü, ulaşım ve taşımacılık imkanları oldukça genişlemektedir. İlçenin en önemli göleti Karakız Göleti’dir. Mersin il merkezine 35 kilometre uzaklıktadır. Silifke’ye 47 kilometre, Güzeloluk’a ise 40 kilometre uzaklıkta konuşlanmıştır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu tarafında Mersin il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı tarafında Silifke ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey tarafında Karaman ili bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında ise Akdeniz bulunmaktadır. 

Erdemli Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Erdemli satılık ev arayan okuyucularımız için ilçede bulunan ova bölgeler, astropikal iklim etkisi altındadır. Genellikle sıcak ve ılıman hava koşulları görülmektedir. Yaz ayları oldukça sıcak ve nemli geçerken kış ayları ılık ve yağışlı yaşanmaktadır. İlçede bulunan dağlık alanlarda ise yaz mevsiminde bile yağış görülür ve hava en fazla serin sayılır. Kış aylarında ise kar yağışı görülür ve ortalamadan daha soğuk geçer. Yılın en sıcak ayları ortalama 28 santigrat derece ile Ağustos ve Temmuz aylarıdır. Ortalama 15,5 santigrat derece ile Ocak ve Şubat ayları da yılın en soğuk aylarıdır. Sene içerisinde ortalama sıcaklık ise 20 ila 23 santigrat derecedir. 

İlçede tarım sektörü büyük bir yer tutmaktadır. Özellikle limon ve muz üretimi, seracılık ile birlikte oldukça yaygındır. Yaylalarda kivi de büyük ölçüde yetiştirilebilmektedir. Şehirde sebzelerin ve turunçgillerin en çok yetiştirildiği yer Erdemli’dir. 

Erdemli Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Erdemli ilçesinde toplam 140.331 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,96’sı erkek olup geride kalan %50,04’ünü de kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,74 olarak tespit edilmiştir. 

Erdemli ilçesinde toplam 71 adet mahalle bulunmaktadır. Erdemli satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Merkez Mahallesi,
  • Kargıpınarı Mahallesi,
  • Akdeniz Mahallesi,
  • Tömük Mahallesi,
  • Alata Mahallesi,
  • Koyuncu Mahallesi.

Eğer siz de Erdemli Alata bankadan satılık daire gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Erdemli Satılık Daire
Adnan Menderes Mahallesi Satılık DaireAkdeniz Mahallesi Satılık DaireAkdeniz Satılık DaireAkpınar Mahallesi Satılık DaireAlata Mahallesi Satılık DaireAlata Satılık DaireAlibeyli Mahallesi Satılık DaireArpaçbahşiş Mahallesi Satılık DaireArslanlı Mahallesi Satılık DaireAyaş Mahallesi Satılık DaireAydınlar Mahallesi Satılık DaireBarbaros Mahallesi Satılık DaireBatısandal Mahallesi Satılık DaireÇamlı Mahallesi Satılık DaireÇerçili Mahallesi Satılık DaireÇeşmeli Mahallesi Satılık DaireÇiftepınar Mahallesi Satılık DaireÇiriş Mahallesi Satılık DaireDağlı Mahallesi Satılık DaireDoğusandal Mahallesi Satılık DaireElbeyli Mahallesi Satılık DaireElvanlı Mahallesi Satılık DaireEsenpınar Mahallesi Satılık DaireEvdilek Mahallesi Satılık DaireFakılı Mahallesi Satılık DaireFatih Mahallesi Satılık DaireGücüş Mahallesi Satılık DaireGüneyli Mahallesi Satılık DaireGüzeloluk Mahallesi Satılık DaireHacıalanı Mahallesi Satılık DaireHacıhalilarpaç Mahallesi Satılık DaireHarfilli Mahallesi Satılık DaireHüsametli Mahallesi Satılık Daireİlemin Mahallesi Satılık DaireKaraahmetli Mahallesi Satılık DaireKarahıdırlı Mahallesi Satılık DaireKarakeşli Mahallesi Satılık DaireKarayakup Mahallesi Satılık DaireKargıcak Mahallesi Satılık DaireKargıpınarı Mahallesi Satılık DaireKargıpınar Satılık DaireKayacı Mahallesi Satılık DaireKızılen Mahallesi Satılık DaireKızkalesi Adası Satılık DaireKızkalesi Mahallesi Satılık DaireKocahasanlı Mahallesi Satılık DaireKoramşalı Mahallesi Satılık DaireKoyuncu Mahallesi Satılık DaireKösbucağı Mahallesi Satılık DaireKösereli Mahallesi Satılık DaireKuşluca Mahallesi Satılık DaireKüstülü Mahallesi Satılık DaireLimonlu Mahallesi Satılık DaireMerkez Mahallesi Satılık DairePınarbaşı Mahallesi Satılık DaireSarıkaya Mahallesi Satılık DaireSarıyer Mahallesi Satılık DaireSıraç Mahallesi Satılık DaireSinap Mahallesi Satılık DaireSorgun Mahallesi Satılık DaireŞahna Mahallesi Satılık DaireTabiye Mahallesi Satılık DaireTapureli Mahallesi Satılık DaireTırtar Mahallesi Satılık DaireToros Mahallesi Satılık DaireTozlu Mahallesi Satılık DaireTömük Mahallesi Satılık DaireTürbe Mahallesi Satılık DaireÜçtepe Mahallesi Satılık DaireÜzümlü Mahallesi Satılık DaireVeyselli Mahallesi Satılık DaireYağda Mahallesi Satılık DaireYarenler Mahallesi Satılık DaireYeniyurt Mahallesi Satılık DaireYüksek Mahallesi Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.