/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İkizcecancel
Orducancel

Ordu İkizce Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İkizce Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İkizce satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz. 

İkizce Satılık Daire Ayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Ordu ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan İkizce ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. İkizce satılık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe Ünye ilçesine 30 kilometrelik bir mesafe yer almakta olup sahil yoluna 15 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin güneyinde Akkuş ilçesi, batısında Terme ilçesi, doğusunda ise Çaybaşı ilçesi yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği 130 metre olup ormanlık arazi bakımından oldukça zengindir. İlçe sınırları içerisinde yer alan Akçay Irmağı ilçe için oldukça önemlidir. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinin sulanmasında bu ırmaktan faydalanılmaktadır. İkizce satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sulu tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede fındık başta olmak üzere birçok tarım ürünü yetiştirilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

İkizce Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 451’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,55’ini (8 bin 480) erkek, yüzde 48,45’ini (7 bin 971) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İkizce satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 25 adet mahalle yer almaktadır. Bu mahalleler: Ağcaalan Mahallesi, Aşağı Karlıtepe Mahallesi, Başönü Mahallesi, Beylerce Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Devecik Mahallesi, Dumantepe Mahallesi, Düzmeşe Mahallesi, Düzpelit Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gaziler Mahallesi, Kale Mahallesi, Kaynartaş Mahallesi, Kervansaray Mahallesi, Kiraztepe Mahallesi, Kocaman Mahallesi, Kurtköy Mahallesi, Kurtluca Mahallesi, Merkez Mahallesi, Özpınar Mahallesi, Şenbolluk Mahallesi, Yoğunoluk Mahallesi, Yukarı Karlıtepe Mahallesi ve Yunuskırığı Mahallesi’dir.

İkizce Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayışında olan çocuklu aileler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe eğitim kurumları ve eğitim kadroları bakımından olduğa zengindir. Ordu İkizce satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • İkizce İlkokulu: Merkez Mahallesi, Asım Oval Caddesi Pk:52320, 52320 İkizce/Ordu. Daha detaylı bilgiler için (0452) 371 33 77 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • İkizce Şehit Hüseyin Akar Ortaokulu: Merkez, Irmak Cd. No:25, 52320 İkizce/Ordu.
  • İkizce Lisesi: Merkez, Hasan Kalyoncu Cad. No:34, 52320 İkizce/Ordu. Daha detaylı bilgiler için (0452) 371 20 02 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Ordu ilinin İkizce ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Ordu ikizce uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.