Emlakjet

Ordu Korgan Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Korgancancel
Orducancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Korgan Satılık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Korgan satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Korgan, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu iline bağlı, il merkezine 67 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. Bölgenin bulunduğu toprakların tarihine bakıldığında ilk egemen halkı (Halip) Kalıp, Kolk ve Kokurlar olduğu bilinmektedir. Kalipler en kuvvetli çağlarında Demir madeni ile uğraşırlardır. Korgan’ın Tatarcık Köyünde bulunan ve günümüzde yine maden ormanı adı ile anılan bölgede ve bazı yaylalarında Demir cürufları ve maten yataklarının izleri bulunmaktadır. Kaliplerin bu yerlerde M.Ö. 12. Yüzyılda yaşadıklarının bir göstergesidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Klasik karadeniz iklimine sahip olan Korgan’da ılıman bir hava hakimdir. Yaz kış yemyeşil ormanlık alanlarla kaplı olan ilçede yıl boyu yağış görülmektedir. Geniş fındık bahçelerinin yanında incir, portakal, limon gibi meyvelerle defne ağaçları da oldukça fazladır. 

Korgan Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Korgan’da satılık ev sahibi olmayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Fatsa, Kumru ve Çatalpınar ilçeleri,
  • Güneyinde Tokat il sınırı,
  • Batısında Kumru ilçesi,
  • Doğusunda Kabataş ve Aybastı ilçeleri ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 30.545’tir. Bu sayının yüzde 49,09’u kadın, yüzde 50,91’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 254 kilometrekare, rakımı ise 700 metredir. Karadenizden 37 kilometre mesafe içeride bulunan ilçe 1958 yılına kadar Fatsa’ya bağlı idi. Bu tarihten itibaren Ordu’ya bağlı müstakil ilçe statüsüne yükseltilmiş olan Korgan’da satılık ev düşünenler için toplam 29 mahalle vardır. Bu mahallelerden nüfusu en fazla olanları şunlardır; Tepe Mahallesi, Çamlı Mahallesi, Dip Mahallesi, Çayırkent Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Tepealan Mahallesi, Sarıalıç Mahallesi, Koçcuğaz Mahallesi, Yenipınar Mahallesi, Belalan Mahallesi, Karakoyunlu Mahallesidir. 

Korgan Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Ordu ilinin Korgan ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 200 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.226 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.521 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 263.600 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Ordu Korgan’da satılık köy evi ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.