/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mesudiyecancel
Orducancel

Ordu Mesudiye Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Mesudiye Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Mesudiye satılık daire bakanlar için arayış süreçlerini kolaylaştıracak, ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı alanda bilgi sahibi olmalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan ilçeyi daha yakından tanımış olacaksınız. Mesudiye, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu iline bağlı on dokuz ilçeden yalnızca biridir. İlçe, kentin en gelişmiş dokuzuncu semtidir. Şehir nüfusunun ise yaklaşık olarak %3.41’ine ev sahipliği yapmaktadır. Semt, çok köklü bir geçmişe sahiptir. Bölgede bilinen ilk yerleşim Hitiler tarafından gerçekleşmiştir. İlçede Hititler dönemine ait birçok kaya mezarı bulunmaktadır. Semt, Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1455 yılında tutulan tapu tahrir defterlerinde Mesudiye ilçesinin de ismi geçmektedir. Osmanlı İmparatorluğu’ndan önce Trabzon Rum İmpratorluğu’nun bölgeye hükmettiği bilinmektedir.

Mesudiye Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Doğal Yapısı 

Mesudiye kiralık ev tercih etmeyi düşünenler için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değindik. İlçe, 1101 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin denizden yüksekliği ise ortalama 1050 metredir. İlçe Ordu ilinin güneyinde yer almaktadır. Denizden oldukça uzakta, hafif eğimli bir arazi üzerine kurulmuştur. Semt, kent merkezinden yaklaşık olarak 120 kilometre mesafede yer almaktadır. Yaylalarla kaplı olan semtte bir geçiş iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de kış ayları çok uzun sürer ve çok soğuk geçer. Buna ek olarak da yağış şekli genellikle kardır. Yaz aylarında ise sıcaklıklar orta seviyede seyreder. Yaz akşamları da serin geçer. Hemen her mevsim yağışlı geçmektedir. Semt ortalama 150 gün kar altında kalmaktadır. Köylerde ve yaylalarda ise kar yağışı 180 güne yakın devam etmektedir. Yükseltinin en fazla olduğu Aşut Obası ve Çambaşı Yaylası ise yaz aylarında bile karlıdır. Başka il ve ilçelerden gelerek bölgeye göç edenlerin, Mesudiye kiralık konut arayanların semtin coğrafi özelliklerine dikkat etmesi gerekmektedir.

Mesudiye Satılık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Gördes ilçesinin nüfusunun 26.287 kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %52.16’sı erkek, geriye kalan %47.84’ü ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır diyebiliriz.. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %3.41’ ine ev sahipliği yapmaktadır.  İlçenin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. Semtteki popülasyonun artış hızı %60 gibi çok yüksek bir rakama sahiptir. Bu il ve ilçe ortalamasının üzerindedir. Ordu Mesudiye satılık ev tercih edecekler gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Merkez Mahallesi
  • Çavdar Mahallesi
  • Üçyol Mahallesi
  • Esatlı Mahallesi
  • Topçam Mahallesi
  • Güneyce Mahallesi
  • Yeşilce Mahallesi
  • Mahmudiye Mahallesi
  • Çardaklı Mahallesi 

Eğer Mesudiye satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Mesudiye satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.