Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Koyulhisarcancel
Sivascancel

Sivas Koyulhisar Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Koyulhisar Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Koyulhisar satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek daire satın alabilirsiniz.

Koyulhisar Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas iline bağlı Koyulhisar ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Koyulhisar satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile Karadeniz iklim bölgesi içerisinde yer alır. Bu nedenle de ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almakta olup ormanlık araziler bakımından da oldukça zengindir. Koyulhisar satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yürütülen hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiğinin bilgisine ulaşılmaktadır.

Koyulhisar Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 12 bin 936’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,45’ini (6 bin 397) erkek, yüzde 50,55’ini (6 bin 539) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Koyulhisar satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Aşağıkale Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Orta Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şeyhler Mahallesi, Tuğladağı Mahallesi ve Yukarıkale Mahallesi’dir.

Koyulhisar Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Bilgileri

Koyulhisar ilçesinden konut tercihinde bulunmayı düşünen çocuklu aileler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumu sayısı bakımından ve bu eğim kurumlarının kadroları bakımından ilçe ihtiyacına yanıt vermektedir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçe eğitimi oldukça kalitelidir. Sivas Koyulhisar satılık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Mehmet Kavala Çok Programlı Lisesi: Camiikebir, Okullar Caddesi, 58660 Koyulhisar/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 341 30 14 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Cumhuriyet İlkokulu: Camiikebir Mahallesi, Öğetmen Bedrettin Güngör Sokak Pk:58660, 58660 Koyulhisar/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 341 30 41 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Atatürk İlköğretim Okulu: Camiikebir, Buke Bağı Sokak, 58660 Koyulhisar/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 341 37 23 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Sivas ilinin Koyulhisar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Koyulhisar uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.