/static/img/logo.svg
search
Çerkezköycancel

Tekirdağ Çerkezköy Satılık Daire

araması için 819 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çerkezköy Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Çerkezköy satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Çerkezköy, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Tekirdağ ilinin İstanbul sınırında yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İlçe Tekirdağ il merkezine 56 kilometre, İstanbul’a ise 110 kilometre uzaklıktadır. Bölgede Trakya iklimi hakimdir. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. İlçe toprakları Ergene Havzası’ndaki hafif engebeli düzlüklerden oluşur. Ekonomik yapısında sanayi ve ticaret önemli bir rol oynamaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Çerkezköy satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Saray ilçesi,
 • Güneyinde ve batısında Çorlu ilçesi,
 • Doğusunda ise İstanbul ili ile komşudur. 

Çerkezköy Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Çerkezköy ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 174.529’dur. Bu nüfusun yüzde 48,32’si kadın, yüzde 51,68’i erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 9 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi,
 • Kızılpınar Mahallesi,
 • Fevzi Paşa Mahallesi,
 • Gazi Osman Paşa Mahallesi,
 • İstasyon Mahallesi ve
 • Bağlık Mahallesidir. 

Çerkezköy satılık ev ya da Çerkezköy müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 43’tür. 

Çerkezköy Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.012 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.978 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 166.680 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

Çerkezköy’deki satılık dairelerin konut tipine göre satış fiyatları ortalaması şu şekildedir:

 • 1+1 83 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 99.434 TL,
 • 2+1 110 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 150.920 TL,

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Tekirdağ Çerkezköy sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İmar Planı Çalışmalarına 3 Boyutlu Ta...

İmar Planı Çalışmalarına 3 Boyutlu Ta...

27 Şubat 2020

ARTE İnşaat 2020 Yılında Yenilikçi Pr...

ARTE İnşaat 2020 Yılında Yenilikçi Pr...

26 Şubat 2020

Nivo Projelerinde Satışlar Devam Ediy...

Nivo Projelerinde Satışlar Devam Ediy...

25 Şubat 2020

Konut ve Çeyiz Hesabı Devlet Katkısı ...

Konut ve Çeyiz Hesabı Devlet Katkısı ...

24 Şubat 2020

Konut Hesabı İle Vatandaşlara 25 Bin ...

Konut Hesabı İle Vatandaşlara 25 Bin ...

21 Şubat 2020

Çerkezköy Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.