Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Tekirdağ Çerkezköy Satılık Daire

araması için 1,014 ilan bulundu
search
Çerkezköycancel
Tekirdağcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çerkezköy Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterecek İlçe Rehberi

Satılık daire için Çerkezköy ilçesi her geçen gün gelişen bir yapıya sahip olmasının yanında, ilçenin coğrafi özellikleri, tarıma uygun bereketli toprakları ve ilçenin İstanbul’a olan yakınlığı bölgedeki satılık daire arayışlarının Çerkezköy’e kaymasına neden olmuştur. Çerkezköy satılık daire arayışları Emlakjet vasıtasıyla yüzlerce farklı ilanla desteklenirken; her ilanın detaylandırdığı özellikler de müşterilerin en doğru kararı vermeleri konusunda da önemli bir anahtar konumundadır.

Çerkezköy, Tekirdağ ilinin önemli ilçelerinden biridir. Tarihi süreç içinde özellikle Osmanlı – Rus savaşından sonra bölgede çeşitli göç hareketlerinin ortaya çıktığı bilinmektedir. Savaşlar sonucu bölgede yerleşimin arttığı bu bölgede birbirine yakın üç köy, zamanla gelişerek Çerkezköy’ün bugünkü haline gelmesinin temelini oluşturmuştur. 70’li yıllarda yapılan kalkınma politikalarıyla bölge sanayi açısından elverişli hale getirilmiş ve Türkiye’nin üretim anlamında en önemli ilçelerinden biri haline dönüşmesine katkı sağlamıştır. Kara ve demir yolu ulaşımına açık Çerkezköy; Kırklareli, Çorlu ve Saray yolları arasında bir geçiş noktasında bulunmaktadır. Demir yolu ulaşımında Çerkezköy istasyonu özellikle ticari anlamda önemli bir etkiye sahiptir. Demir yoluyla ihracat gerçekleştiren birçok firmanın uğrak noktasıdır. 

Çerkezköy Satılık Daire Tercihinde Bulunabileceğiniz Bölge ve Mahalleler

Tekirdağ şehrinin sekiz ilçesinden biri olan Çerkezköy oldukça kolay ulaşılabilen, aynı zamanda çevre bölgelere de ulaşımın oldukça kolay olduğu bir şehirdir. Kendisine bağlı olan köy ve beldelerdeki toprak verimliliğine de bağlı olarak ilçede tarımsal faaliyetler oldukça gelişmiş, nüfusunun önemli bir kısmının da tarım ailelerinden ileri geldiği görülmüştür. Bu yönde Çerkezköy satılık daire arayışları son 15 yılda oldukça artmaya başlamış; ilçenin bu özelliğinin birçok önemli konut projesine ev sahipliği yaptığı da bu noktada belirtilmesi gereken detaylardan biri haline gelmiştir.

 • Çerkezköy Fevzipaşa
 • Çerkezköy Fatih Mahallesi
 • Çerkezköy Kızılpınar
 • Çerkezköy Bağlık
 • Çerkezköy Veliköy Mahallesi
 • Çerkezköy Gaziosmanpaşa
 • Çerkezköy Hastane Bölgesi
 • Çerkezköy İstasyon Mahallesi
 • Çerkezköy Kumlugeçit bölgeleri 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bölge ve mahalleler Çerkezköy’de satılık daire taleplerinin en fazla olduğu noktaların başında gelmektedir.

Çerkezköy Satılık Daire Fiyatları

Çerkezköy'de kiralık evlerin metrekare birim fiyatı ortalama 6 TL, satılık evlerin ortalama 1400 TL'dir. Sitemiz Çerkezköy sahibinden satılık daire ilanlarıyla müşteri satın almak istediği daireyle ilgili özellikleri filtreleyerek istediği daireye en kısa sürede aracısız olarak ulaşmakla birlikte, Emlakjet ilanlarının fiyat avantajlarının keyfini de doyasıya yaşamış olacaktır. 

Çerkezköy Satılık Daire Seçenekleri

Her geçen gün daha da gelişen Çerkezköy ilçesi birçok yeni projenin merkezi konumunda bulunurken, Çerkezköy satılık site içi apartman dairesi sayısının da oldukça arttığı gözlemlenmektedir. Genellikle altı kata kadar çıkabilen yapılar web sitemiz ve uygulamamız vasıtasıyla müşterisiyle buluşurken, Çerkezköy satılık müstakil ev, satılık bahçeli evler, satılık köy evleri ilanları da göze çarpan diğer detaylardır. Aynı zamanda arazi ve arsa alımlarında da Emlakjet farkı kolaylıkla ön plana çıkmakta. Ayrıca 119 bin TL’den başlayan fiyatlar ve uygun ödeme koşullarıyla her müşteri için Çerkezköy'de satılık daire varlığından da bahsedilebilmektedir.

Çerkezköy Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Çerkezköy satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Çerkezköy, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Tekirdağ ilinin İstanbul sınırında yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İlçe Tekirdağ il merkezine 56 kilometre, İstanbul’a ise 110 kilometre uzaklıktadır. Bölgede Trakya iklimi hakimdir. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. İlçe toprakları Ergene Havzası’ndaki hafif engebeli düzlüklerden oluşur. Ekonomik yapısında sanayi ve ticaret önemli bir rol oynamaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Çerkezköy satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Saray ilçesi,
 • Güneyinde ve batısında Çorlu ilçesi,
 • Doğusunda ise İstanbul ili ile komşudur. 

Çerkezköy Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Çerkezköy ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 174.529’dur. Bu nüfusun yüzde 48,32’si kadın, yüzde 51,68’i erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 9 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi,
 • Kızılpınar Mahallesi,
 • Fevzi Paşa Mahallesi,
 • Gazi Osman Paşa Mahallesi,
 • İstasyon Mahallesi ve
 • Bağlık Mahallesidir. 

Çerkezköy satılık ev ya da Çerkezköy müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 43’tür. 

Çerkezköy Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.012 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.978 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 166.680 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

Çerkezköy’deki satılık dairelerin konut tipine göre satış fiyatları ortalaması şu şekildedir:

 • 1+1 83 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 99.434 TL,
 • 2+1 110 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 150.920 TL,

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Tekirdağ Çerkezköy sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Tekirdağ Çerkezköy Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Tekirdağ Çerkezköy Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Tekirdağ Çerkezköy Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Çorlu Alipaşa Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Çorlu Esentepe Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çorlu Hürriyet Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çorlu Kazımiye Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çorlu Muhittin Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.