/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Reşadiyecancel

Tokat Reşadiye Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Reşadiye Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Reşadiye satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Reşadiye, Türkiye’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan Tokat ilinin doğusunda yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Karadeniz’in orta kesiminde Kızılırmak yayı içinde kalan Kapadokya arazisi içerisinde yer alan bir ilçedir. Kelkit Çayı’nın kenarında, E-80 KArayolu üzerindedir. Bölgede hem Karadeniz hem de İç Anadolu karasal iklimi hakimdir. Geçiş iklimi özelliği gösteren ilçede kuzeyden güneye doğru yükseltinin artması sebebiyle kış mevsimi daha sert geçer. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. Ekonomik yapısında tarım, hayvancılık ve ticaret önemli bir rol oynamaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Reşadiye satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Ordu il sınırı,
 • Güneyinde Almus ilçesi,
 • Batısında Başçiftlik ve Niksar ilçesi,
 • Doğusunda Sivas ve Ordu illeri ile komşudur. 

Reşadiye Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Reşadiye ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 43.870’dir. Bu nüfusun yüzde 49,38’i kadın, yüzde 50,62’si erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 36 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Kurtuluş Mahallesi,
 • Osmaniye Mahallesi,
 • Medrese Mahallesi,
 • Keteniği Mahallesi,
 • Çermik Mahallesi,
 • Çamlıca Mahallesi,
 • Kayalık Mahallesidir. 

Reşadiye satılık ev ya da Reşadiye müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 34’tür. 

Reşadiye Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Tokat’ın Reşadiye ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.060 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.854 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 186.840 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

 • 2+1 135 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 198.450 TL’dir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Tokat Reşadiye sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Reşadiye Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.