Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Tunceli Pülümür Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Pülümürcancel
Tuncelicancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Pülümür Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Emlakjet, Pülümür satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Pülümür, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölümü’nde yer alan Tunceli ilinin kuzeydoğusunda yer alan bir sınır ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İl merkezine 67 kilometre uzaklıkta bulunur. Yörenin geçim kaynağı tarım, arıcılık ve hayvancılıktır. Bölgede karasal iklimi hakimdir. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kuraktır. Kış mevsiminde karın yerde kalma süresi ortalama 5 aydır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Bu ilçenin sahip olduğu bir diğer önemli özellik ise, Ünlü Türk edebiyatçı ve şair Cemal Süreya’nın Pülümür doğumlu olmasıdır. Pülümür satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde ve batısında Erzincan il sınırı,
 • Güneyinde ve doğusunda Bingöl il sınırı,
 • Güneybatısında Ovacık, Tunceli Merkez ve Nazimiye ilçeleri ile komşudur. 

Pülümür Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Pülümür ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 3.375’tir. Bu nüfusun yüzde 41,24’ü kadın, yüzde 58,76’sı erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 5 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler;

 • Merkez Mahallesi,
 • Hiver Mahallesi,
 • Ecevit Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi ve
 • Meydanlar Mahallesidir.

Tunceli Pülümür satılık ev ya da Pülümür müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 7’dir. Bu okulların isimleri; Dede Korkut İlkokulu, Pülümür Anaokulu, Pülümür Ortaokulu, Gazi Anadolu Lisesi, Pülümür Öğretmen Evi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezidir.  

Pülümür Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Tunceli’nin il genelinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.180 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.613 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 268.110 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Tunceli Pülümür sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.