/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yüreğircancel
Adanacancel

Adana Yüreğir Satılık Ev

araması için 80 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yüreğir Satılık Konut Bakanlara İlçe Rehberi 

Yüreğir satılık konut düşünenler için, ilçenin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine, demografik yapısından, emlak piyasasına kadar birçok konuyu içeren oldukça detaylı bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, kafanızdaki soru işaretlerinin birer birer silindiğini göreceksiniz. Gelin, Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Adana’nın, merkez ilçelerinden biri olan Yüreğir’i birlikte daha yakından tanıyalım. Kentin sembolik fotoğraflarında kendine muhakkak yer bulan Yüreğir ilçesinden geçen Seyhan Nehri, semtin en önemli doğal güzelliklerinden biridir. 857 kilometrekarelik çok geniş bir alan üzerine konumlanmış olan Yüreğir’in denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı, sadece 20 metredir. 1986 yılında ilçe statüsüne kavuşan bölge, 1250’li yıllardan beri Türk toprağıdır. Semtte yapılan arkeolojik kazılar, ilçedeki ilk yerleşimin Hititler döneminde gerçekleştiğini ortaya çıkarmıştır.

Yüreğir Satılık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Yüreğir satılık ev tercih edecekler için, ilçenin coğrafi özellikleri ve bilhassa iklim koşulları önemli bir meseledir. Yüreğir ilçesi, Toros Dağları’nın eteklerine kurulmuştur ve doğusunda Misis Havzası, batısında Seyhan Nehri, güneyinde ise Karataş Ovası yer almaktadır. İlçe aynı zamanda kuzey hattında İmamoğlu, kuzeybatısında Karaisalı, doğusunda Ceyhan, güneyinde ise Yumurtalık ilçesi ile komşudur. Semtin kuzeyi dağlık ve engebeli iken, güneyinde düz araziler yer almaktadır. Bölgede Akdeniz iklimi hakimdir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağmur yağışlı geçer. Kar yağışının çok sık görülmediği ilçede, don olayına neredeyse hiç rastlanmaz. Oldukça verimli topraklara sahip olan ilçenin, ovalık alanlarında sulu tarım yapılmaktadır. Özellikle Yüreğir’in güneyinde geçimini tarımdan sağlayan yerel halkın, temel ekonomik uğraşının belirleyicisi iklim koşulları olmuştur. 

Yüreğir Satılık Konut Düşünenlere Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede 415.918 kişi ikamet etmektedir. İlçe bu popülasyon sayısı ile, kentin en kalabalık ikinci yerleşim bölgesidir. İlçe, 106 mahalleden oluşmaktadır ve bu mahallelerin otuz dokuzu merkez yer almaktadır. Merkez mahallelerde yaşayanlar ise, toplam nüfusun %83.8’ine karşılık gelmektedir. Yüreğir satılık daire tercihinde bulunacaklar, arayışlarını ilçenin en gelişmiş on mahallesinde sürdürebilirler:

 • Kışla Mahallesi 
 • 19 Mayıs Mahallesi 
 • Atakent Mahallesi 
 • Ulubatlı Mahallesi 
 • Levent Mahallesi 
 • Yavuzlar Mahallesi 
 • Selahattin Eyubi Mahallesi 
 • P.T.T Mahallesi 
 • Çamlıbel Mahallesi 
 • Karacaoğlan Mahallesi 

Listenin üçüncü sırasında yer alan Atakent Mahallesi, 18.747 kişilik nüfusu ile ilçenin en hızlı gelişen yerleşim birimlerindendir. Yüreğir Kulak Kent satılık daire tercih edeceklerin arayışlarını bu mahallede sürdürmesi gerekmektedir. 

Yüreğir Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Yüreğir’de satılık evler ortalama 135 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.490 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile, Adana satılık daire Yüreğir  arayışınızda kararlı iseniz, yaklaşık 201. 150 Türk Lirası’nı gözden çıkarmanız gerekmektedir. İlçeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise  20 yıl içerisinde. gerçekleşmektedir. Konut tipine göre ev bedelleri ise aşağıdaki gibi farklılık göstermektedir : 

 • 1+1, 80 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 133.600 Türk Lirası
 • 2+1, 98 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 143.472 Türk Lirası
 • 3+1, 158 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 239.054  Türk Lirası

Eğer Yüreğir satılık konut arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya Adana Yüreğir Yenidoğan satılık müstakil evler ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

6 Mayıs 2022

Yüreğir Satılık Ev
19 Mayıs MahallesiAbdioğlu Cumhuriyet MahallesiAğzıbüyük MahallesiAkarcalı MahallesiAkdam MahallesiAkdeniz MahallesiAkıncılar MahallesiAkpınar MahallesiAlihocalı MahallesiAnadoluAnadolu MahallesiAtakent MahallesiAtatürk MahallesiAydıncık MahallesiBahçelievlerBahçelievler MahallesiBaşak MahallesiBelören MahallesiBeyköy MahallesiBüyükkapılı MahallesiCamili MahallesiCırık MahallesiCine MahallesiCumhuriyet MahallesiÇağırkanlı MahallesiÇamlıbel MahallesiÇatalpınar MahallesiÇelemli MahallesiÇotlu MahallesiDadaloğlu MahallesiDanışment MahallesiDede Korkut MahallesiDedepınarı MahallesiDenizkuyusu MahallesiDervişler MahallesiDoğankent Bahçelievler MahallesiDoğankent Cumhuriyet MahallesiDoğankent Kışla MahallesiDüzce MahallesiEğriağaç MahallesiEsenler MahallesiEski Misis MahallesiGazipaşa MahallesiGeçitli Cumhuriyet MahallesiGökçeli MahallesiGümüşyazı MahallesiGüneşli MahallesiGüveloğlu MahallesiGüzel Cumhuriyet MahallesiGüzelevler MahallesiHacıali MahallesiHavraniye MahallesiHavutluHavutlu MahallesiHaydaroğluHaydaroğlu MahallesiHerekli MahallesiIrmakbaşı MahallesiKadıköy MahallesiKamışlı MahallesiKaraahmetli MahallesiKaracaoğlanKaracaoğlan MahallesiKarşıyakaKaşlıca MahallesiKayarlı MahallesiKazımkarabekirKazım Karabekir MahallesiKerestecilerKışla MahallesiKiremithaneKiremithane MahallesiKoza MahallesiKöklüce MahallesiKöprügözü MahallesiKöprülü MahallesiKütüklü MahallesiLevent MahallesiMutlu MahallesiÖzgür MahallesiÖzler MahallesiPaşaköy MahallesiPekmezli MahallesiPTT EvleriPTT MahallesiSağdıçlı MahallesiSakızlı MahallesiSarıçam MahallesiSazak MahallesiSelahattin Eyyubi MahallesiSerinevler MahallesiSeyhan MahallesiSinanpaşa MahallesiSolaklı Cumhuriyet MahallesiSolaklı Hürriyet MahallesiŞahinağa MahallesiŞehit Erkut Akbay MahallesiŞeyhmurat MahallesiTahsilli MahallesiTaşçı MahallesiUlubatlı Hasan MahallesiVayvaylı MahallesiYahşiler MahallesiYakapınarYakapınar MahallesiYalnızca MahallesiYamaçlı MahallesiYavuzlarYavuzlar MahallesiYenice MahallesiYenidoğan MahallesiYeniköy MahallesiYerdelen MahallesiYeşil Bağlar MahallesiYukarıçiçekli MahallesiYunus Emre MahallesiYunusoğluYunusoğlu Cumhuriyet MahallesiYunusoğlu Hürriyet MahallesiZağarlı Mahallesi
Adana Yüreğir Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Adana Yüreğir Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Adana Yüreğir Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Proje Firmasından Adana Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Adıyaman Kahta Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Adıyaman Merkez Sümerevler Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Adıyaman Merkez Yeni Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Afyonkarahisar Başmakçı Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.