Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ağrı Doğubayazıt Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Doğubayazıtcancel
Ağrıcancel

Doğubayazıt Satılık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Doğubayazıt satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık.  Yazıyı okuduktan sonra, ilçeyi daha yakından tanımış olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Doğubayazıt, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan illerden biri olan Ağrı’ya bağlı bir ilçedir. Kent merkezinden tam 93 kilometre uzakta ve şehrin doğu yakasında yer alır. Engebeli ve dağlık bir arazi üzerine kurulmuş olan ilçenin toplam yüzölçümü 2424 kilometrekaredir. Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ilçelerinden biri olan Doğubayazıt’ın denizden yüksekliği 1600 metre olarak hesaplanmıştır. İran’a yalnızca 25 kilometre mesafede yer alan ilçe, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. 

Doğubayazıt Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Doğubayazıt satılık ev arayanlar, ilçenin coğrafi konumu ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. İlçenin doğusunda İran, güneyinde Van’a bağlı Muradiye ile Çaldıran ilçeleri, batısında Diyadin ve Taşlıçay, kuzeyinde ise Tuzluca ve Aralık gibi yerleşim birimleri bulunmaktadır.  Büyük ve küçük Ağrı Dağları’na ev sahipliği yapan ilçe,  Doğubayazıt ovası üzerine kurulmuştur ve etrafı yüksek dağlar ile çevrilidir. Engebesi az, düz arazilerde tarım yapılmaktadır. Halkın önemli bir bölümü meyve sebze yetiştiriciliği ile geçimini sağlamaktadır. Ağrı Doğubeyazıt satılık müstakil evler tarımla uğraşan veya uğraşmayı düşünenler için isabetli bir karar olabilir. Mikro iklim özelliği gösteren Doğubayazıt ilçesinde, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve karlı geçmektedir. Fakat yoğun kar yağışı görülmemektedir. Bu özelliği ile Doğu Anadolu’nun diğer il ve ilçelerinden ayrılmaktadır. 

Doğubayazıt Satılık Konut Arayanlara İlçenin Demografik Yapısı 

Ağrı nüfusunun %22.47’sine ev sahipliği yapan ilçe, kentin en gelişmiş üçüncü yerleşim birimidir. TÜİK verilerine göre 2019 yılının Şubat ayında ilçede yaşayanların sayısı 121.263’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %47.26’sı kadın, geriye kalan %52.74’ü ise erkektir. Bölgede nüfus artış hızı ise %0.78’dir. İlçe, on üç mahalleden meydana gelmektedir. Ayrıcak 85 adet köy yerleşimi de bulunmaktadır. Doğubeyazıt satılık daire  tercih edecekler, ilçenin en gelişmiş yerleşim birimlerinden birkaçında arayışlarını yoğunlaştırabilirler:

  • Ahmedihani Mahallesi 
  • Çiftepınar Mahallesi
  • Yeni Mahallesi
  • Uluyol Mahallesi
  • İshakpaşa Mahallesi
  • Sanayi Mahallesi
  • Büyük Ağrı Mahallesi
  • Hasankeyf Mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi
  • Koçkıran Mahallesi

Doğubayazıt Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 24.168 adet ev bulunmaktadır. Ayrıca, 6842 adet iş yeri hizmet vermektedir. Bölgede bulunan bir konutta ortalama 4.64 kişi yaşamını sürdürmektedir. Doğubeyazıt’ta satılık evler ortalama 150 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat ise 832 Türk Lirası’dır. Buradan hareketle Doğubeyazıt satılık ev fiyatlarının ortalama 124.800 Türk Lirası olduğunu söyleyebiliriz. Ancak tercih edeceğiniz konut tipi ve konutun yer aldığı konum, bu fiyatı arttırabilir veya azaltabilir. Örneğin Doğubeyazıt  satılık apart evler çok daha uygun fiyatlardan alıcı bulmaktadır. Bu sebeple, bütçenizi beklentileriniz doğrultusunda belirlemeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca, ilçeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü 17 yıl içinde gerçekleşmektedir. 

Eğer Doğubayazıt satılık konut arayışınızda kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Doğubeyazıt’ta satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Doğubayazıt Satılık Ev
Abdigör MahallesiAhmedihani MahallesiAktarla KöyüAktuğlu KöyüAlıntepe KöyüAşağıtavla KöyüAtabakan KöyüAyrancı KöyüBardaklı KöyüBarındı KöyüBarış MahallesiBaşköy KöyüBereket KöyüBesler KöyüBezirhane KöyüBinkaya KöyüBozkurt KöyüBozyayla KöyüBölücek KöyüBulakbaşı KöyüBuyuretti KöyüBüyük Ağrı MahallesiÇalıköy KöyüÇetenli KöyüÇiftepınar MahallesiÇiftlik KöyüÇömçeli KöyüDağdelen KöyüDalbahçe KöyüDemirtepe KöyüDolaklı KöyüDostali KöyüEskisu KöyüEsnemez KöyüGökçekaynak KöyüGöller KöyüGölyüzü KöyüGözükara KöyüGüllüce KöyüGültepe KöyüGüngören KöyüGünyolu KöyüGürbulak KöyüHalaç KöyüHasankeyf MahallesiHürriyet Mahallesiİncesu Köyüİshakpaşa MahallesiKalecik KöyüKarabulak KöyüKaraburun KöyüKaraca KöyüKarakent KöyüKaraşeyh KöyüKargakonmaz KöyüKazan KöyüKızılkaya KöyüKoçkıran MahallesiKucak KöyüKutlubulak KöyüMelikşah KöyüMescitköy KöyüOrtadirek KöyüOrtaköy KöyüÖrmeli KöyüÖrtülü KöyüPullutarla KöyüSağdıç KöyüSağlıksuyu KöyüSanayi MahallesiSarıbıyık KöyüSarıçavuş KöyüSarıgül MahallesiSazoba KöyüSeslitaş KöyüSomkaya KöyüSubeşiği KöyüSuluçem KöyüTanıktepe KöyüTelçeker KöyüTopçatan KöyüTutak KöyüTutumlu KöyüUluyol MahallesiUzunyazı KöyüÜçgöze KöyüÜçmurat KöyüÜzengili KöyüVatan MahallesiYağmurdüşen KöyüYalınsaz KöyüYanoba KöyüYaygınyurt KöyüYeniharman KöyüYeni MahallesiYığınçal KöyüYılanlı KöyüYiğityatağı KöyüYukarıtavla Köyü
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.