Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şavşatcancel
Artvincancel

Artvin Şavşat Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Şavşat Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Şavşat satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Şavşat, Artvin’in yeşil doğal güzellikleriyle ünlü bir ilçesidir. İl merkezine 71 kilometre uzaklıktadır. Tarihi kaynaklara göre Şavşat ve civarı M.Ö. 950-650 yılları arasında Urartu ve Kimmer Kabileleri tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Daha sonrasında Saka Türkleri, Romalılar ve Sasaniler’in eline geçmiştir. Yavuz Sultan Selim’in Trabzon Valiliği sırasında Rize’nin Osmanlı topraklarına katıldığı vakit Artvin-Şavşat-Ardanuç fethedilerek sancak haline getirilmiştir. Rus işgaline mazur kalan ilçe 1921 yılında Türkiye topraklarına tekrar alınarak müstakil ilçe teşkilatına kavuşmuştur. 2015 yılında Cittaslow kapsamına alınarak Türkiye’nin 10. sakin şehri unvanını kazanarak ismini dünyaya duyurmayı başarmış bir ilçedir. Şavşat satılık konut alacaklar için çevresindeki diğer ilçeler;

 • Doğusunda Ardahan il merkezi ve Hanak ilçesi,

 • Batısında Artvin Merkez ilçesi ve Borçka ilçesi,

 • Kuzeyinde Gürcistan,

 • Kuzeydoğusunda Posof ilçesi,

 • Güney ve güneybatısında Ardanuç ilçesi ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 17.606 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,50’ı erkek, yüzde 49,60’ı kadından oluşmaktadır. 1.317 kilometrekarelik engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan Şavşat’ın merkez rakımı 1100 metredir ve ilçenin büyük bir bölümü ormanlık alanlarla kaplıdır. Karadeniz iklim özelliklerini taşıyan yörede karasal iklim geçiş özellikleri de görülmektedir.

Şavşat Satılık Konut Alacaklar İçin Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verilerine göre Şavşat’ta ev satın almak isteyenler için genel bilgiler şöyledir;

 • Konutun brüt yaşam alanı ortalama 119 metrekare,

 • Konutun birim satış fiyatı mininmum; 1.412 TL,

 • Konutun birim satış fiyatı maksimum; 2.192 TL,

 • 3+1 122 metrekarelik dairenin ortalama satış fiyatı 233.142 TL olarak hesaplanmaktadır.

Tercih edeceğiniz dairenin iç ve dış özelliklerine, bulunduğu mevkiinin sahip olduğu avantajları ile birlikte fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Artvin satılık Şavşat yayla evleri gibi farklı alternatiflerin fazlaca tercih edildiği bölgedeki tüm emlak ilanlarına ulaşabilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Şavşat Satılık Konut Almayı Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalleler

Türkiye’nin en kuzeydoğusundaki ilçelerden biri olan Şavşat’ta satılık konut almayı düşünenler için ilçe idari yapısında 1 belde ve toplam 70 köyden oluşmaktadır. Beldesinde yaklaşık 10 köy ve 3 mahalle bulunmaktadır. Şavşat satılık konut tercihi yapabileceğiniz mahalleleri ve nüfus bilgiler şöyledir;

 • Yeniköy Mahallesi nüfusu 5.269,

 • Armutlu Mahallesi 272,

 • Söğütlü Mahallesi 621 kişi yaşamaktadır.

Sizde aradığınız evi doğal güzellikler ile iç içe olan beldenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Artvin Şavşat Yeniköy Mahallesi satılık daire ilanları gibi tüm ilanlara listeleme sayfamızdan ulaşabilir ve tercihinizi yapabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.