Emlakjet

Elazığ Keban Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Kebancancel
Elazığcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Keban Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Keban satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Keban Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü’nde yer alan Keban ilçesinin yüzölçümü 543 kilometrekaredir. İlçenin batısında Arapgir ilçesi, doğusunda Elazığ, kuzeyinde Çemişgezek ilçesi, güneyinde ise Baskil ilçesi yer almaktadır. İlçe üç tepenin arasında yer alan bir vadi üzerindedir. Bu tepeler: 

  • Bendin Taşı Tepesi,
  • Seftil Tepesi ve
  • Nallı Ziyaret Tepesi’dir.

Keban satılık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe içerisinde akarsu kaynağı olarak doğu batı yönünde uzanan Bezirgan deresi bulunmaktadır. Deniz seviyesinden 780 metre yükseklikte yer alan ilçe Fırat Nehri’nin sınırlarında yer almaktadır. Dağlık bir bölge üzerinde yer alan ilçe maden yatakları bakımından oldukça zengindir. Bölge halkı ilçede madencilik faaliyetleri ilgilenerek geçimlerini sağlayabilmektedir. Keban ilçesi sınırları içerisinde yer alan Keban Gölü Barajı ilçe üzerinde yumuşatıcı bir etkiye sahip olmuştur. Bu nedenle karasal iklime sahip olan ilçede yazlar sıcak ve kurak kışlar ise soğuk ve sert geçmemektedir. Bölgede yer alan baraj ilçe iklimi yumuşak karasal iklime dönüştürmüştür.  Son dönem verilerine göre ilçe en fazla yağışı ilkbahar ve sonbahar aylarında almaktadır.

Keban Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 409’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,28’ini (4 bin 414) erkek, yüzde 50,72’sini kadın nüfusu oluşturmaktadır. Keban satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 30 adet köy bulunmaktadır. Keban satılık ev arayan vatandaşların ilçede konut tercihi yapabileceği mahalleler ve köyler: Baraj Mahallesi, Değirmenbaşı Mahallesi, Fırat Mahallesi, Kallar Mahallesi, Akçatepe Köyü, Akgömlek Köyü, Altınkürek Köyü, Altıyaka Köyü, Aslankaşı Köyü, Aşağıçakmak Köyü, Bademli Köyü, Bahçeli Köyü, Bayındır Köyü, Beydeğirmeni Köyü, Bölükçalı Köyü, Büklümlü Köyü, Çalık Köyü, Çevrekaya Köyü, Denizli Köyü, Dürümlü Köyü, Gökbelen Köyü, Göldere Köyü, Güneytepe Köyü, Kopuzlu Köyü, Koyununuşağı Köyü, Kurşunkaya Köyü, Kuşçu Köyü, Nimri Köyü, Örenkaya Köyü, Sağdıçlar Köyü, Taşkesen Köyü, Topkıran Köyü, Ulupınar Köyü ve Üçpınar Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Elazığ Keban ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Elazığ Keban uygun fiyatlı satılık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Keban Satılık Ev
Akçatepe KöyüAkçatepe Köyü (Acısu Mahallesi)Akçatepe Köyü (Doğan Mahallesi)Akçatepe Köyü (Emre Mahallesi)Akgömlek KöyüAkgömlek Köyü (Ciban Mezrası Mahallesi)Akgömlek Köyü (Karaçor Mezrası Mahallesi)Altınkürek KöyüAltınkürek Köyü (Derince Mezrası Mahallesi)Altınkürek Köyü (Karşı Mevkii Mahallesi)Altınkürek Köyü (Orta Mevkii Mahallesi)Altınkürek Köyü (Şahverdiyen Mahallesi)Altınkürek Köyü (Şüşan Mahallesi)Altınkürek Köyü (Yukarı Mevkii Mahallesi)Altıyaka Köyü (Aşörgen Mahallesi)Altıyaka Köyü (Cabbar Mahallesi)Altıyaka Köyü (Dede Mahallesi)Altıyaka Köyü (Karşıyaka Mahallesi)Altıyaka Köyü (Koçemin Mahallesi)Altıyaka Köyü (Merkez Mahallesi)Aslankaşı KöyüAslankaşı Köyü (Arkulu Mahallesi)Aslankaşı Köyü (İbolar Mahallesi)Aşağıçakmak KöyüBademli KöyüBademli Köyü (Değirmen Mevkii Mahallesi)Bademli Köyü (Sino Mezrası Mahallesi)Bahçeli KöyüBaraj MahallesiBayındır KöyüBeydeğirmeni KöyüBeydeğirmeni Köyü (Aşağı Demirli Mahallesi)Beydeğirmeni Köyü (Çakmaklı Mahallesi)Beydeğirmeni Köyü (Melilan Mahallesi)Beydeğirmeni Köyü (Yukarı Demirli Mahallesi)Bölükçalı KöyüBüklümlü KöyüÇalık KöyüÇalık Köyü (Süleymanlı Mahallesi)Çevrekaya KöyüÇevrekaya Köyü (Alikan Mezrası Mahallesi)Çevrekaya Köyü (Çay Mezrası Mahallesi)Çevrekaya Köyü (Hamurlu Mezrası Mahallesi)Çevrekaya Köyü (Taktah Mezrası Mahallesi)Çevrekaya Köyü (Taşkonak Mezrası Mahallesi)Değirmenbaşı MahallesiDenizli KöyüDenizli Köyü (Yahyalı Mezrası Mahallesi)Dürümlü KöyüFırat MahallesiGökbelen KöyüGökbelen Köyü (Karaçor Mezrası Mahallesi)Gökbelen Köyü (Karahüseyin Mezrası Mahallesi)Gökbelen Köyü (Soğuk Su Mezrası Mahallesi)Göldere KöyüGöldere Köyü (Dursunlu Mahallesi)Güneytepe KöyüKallar MahallesiKopuzlu KöyüKoyunuşağı KöyüKurşunkaya KöyüKurşunkaya Köyü (Çalık Çayı Mahallesi)Kurşunkaya Köyü (Soğanlı Mahallesi)Kuşçu KöyüKuşçu Köyü (Dursunlu Mezrası Mahallesi)Kuşçu Köyü (Yukarı Kuşçu Mahallesi)Nimri KöyüÖrenyaka Köyü (Aşağı Mahallesi)Örenyaka Köyü (Karşı Mahallesi)Örenyaka Köyü (Yukarı Mahallesi)Pınarlar KöyüSağdıçlar KöyüSağdıçlar Köyü (Kırklar Mezrası Mahallesi)Sağdıçlar Köyü (Orta Mezra Mahallesi)Taşkesen KöyüTaşkesen Köyü (Mandere Mezrası Mahallesi)Topkıran KöyüTopkıran Köyü (Karabey Mezrası Mahallesi)Topkıran Köyü (Konak Mezrası Mahallesi)Ulupınar KöyüÜçpınar Köyü
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.