Emlakjet

Erzincan Çayırlı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çayırlıcancel
Erzincancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çayırlı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çayırlı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çayırlı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ilinin kuzeydoğusunda yer alan Çayırlı ilçesinin yüzölçümü 1480 kilometrekaredir. Doğusunda Tercan ve Aşkale ilçeleri, kuzeyinde Otlukbeli ilçesi ve Bayburt ili, güneyinde Erzincan Merkez ve Tercan ilçeleri, batısında ise Erzincan Merkez ilçesi yer almaktadır. Çayırlı satılık konut arayan vatandaşlar ilçe coğrafi bilgileri ile yakından ilgilenmektedir. Denizden yüksekliği 1520 metre olan ilçe engebeli ve parçalı bir arazi yapısına sahiptir. İlçede önemli dağlar ve akarsular bulunmaktadır. Bu dağ ve akarsulardan başlıcaları:

  • Sipikor Dağı,
  • Coşan Dağı,
  • Balıklı Dorum Çayı,
  • Mans Çayı ve
  • Karasu Irmağı’dır.

İlçe toprakları çok fazla geniş olmamakla birlikte mevcut olan arazilerde sulu tarım faaliyetleri ile ilgilenilebilmektedir. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede, kışlar soğuk ve sert, yazlar ise kurak ve sıcak geçmektedir. Çayırlı satılık daire tercihinde bulunacak olan vatandaşlar ilçede tarım faaliyetlerin yanı sıra hayvancılık faaliyetleri ile de ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Çayırlı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 32’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,62’sini (4 bin 662) erkek, yüzde 48,38’ini (4 bin 370) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çayırlı satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 47 adet köy bulunmaktadır. Çayırlı satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Barbaros Mahallesi, Fatih Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aşağımurdere Köyü, Aşağıkartallı Köyü, Balıklı Köyü, Başköy Köyü, Boybeyi, Bozağa Köyü, Bölükova Köyü, Büyükgelenç Köyü, Büyükyaylaköy Köyü, Cennetpınar Köyü, Çataksu Köyü, Çaykent Köyü, Çayönü Köyü, Çilhoroz Köyü, Çilligöl Köyü, Doğanyuva Köyü, Doluca Köyü, Esendoruk Köyü, Eşmepınar Köyü, Gelinpınar Köyü, Göller Köyü, Harmantepe Köyü, Hastarla Köyü, Karataş Köyü, Küçükgelenç Köyü, Mazlumağa Köyü, Mirzaoğlu Köyü, Oğultaşı Köyü, Ortaçat Köyü, Ozanlı Köyü, Paşayurdu Köyü, Pınarlı Köyü, Saraycık Köyü, Sarıgüney Köyü, Saygılı Köyü, Sırataş Köyü, Toprakkale Köyü, Tosunlar Köyü, Turnaçayırı Köyü, Verimli Köyü, Yaylakent Köyü, Yaylalar Köyü, Yazıkaya Köyü, Yeşilyaka Köyü, Yukarıçamurdere Köyü, Yukarıkartallı Köyü ve Yürekli Köyü’dür.

Sizler de konut tercihini Erzincan Çayırlı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzincan Çayırlı uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Çayırlı Satılık Ev
Aşağıçamurdere KöyüAşağıkartallı KöyüAtatürk MahallesiBalıklı KöyüBarbaros MahallesiBaşköy KöyüBaşköy Köyü (Botaş Mahallesi)Boybeyi KöyüBozağa KöyüBölükova KöyüBüyükgelengeç KöyüBüyükyaylaköy KöyüBüyükyaylaköy Köyü (Ahmetağa Mahallesi)Büyükyaylaköy Köyü (Akdoğan Mahallesi)Büyükyaylaköy Köyü (Kümbeller Mahallesi)Cennetpınar KöyüCoşan KöyüÇamurdere KöyüÇataksu KöyüÇataksu Köyü (Yapraklı Mahallesi)Çaykent KöyüÇayönü KöyüÇayönü Köyü (Aşağı Kom Mahallesi)Çayönü Köyü (Karamelik Mahallesi)Çilhoroz KöyüÇilhoroz Köyü (Deliktaş Mahallesi)Çilligöl KöyüÇilligöl Köyü (Arıtaş Mahallesi)Doğanyuva KöyüDoluca KöyüEsendoruk KöyüEşmepınar KöyüFatih MahallesiGelinpınar KöyüGöller KöyüGöller Köyü (Akdaş Mahallesi)Göller Köyü (Deliktaş Mahallesi)Harmantepe KöyüHastarla KöyüHastarla Köyü (Kavaklı Mahallesi)Karataş KöyüKüçükgelengeç KöyüMazlumağa KöyüMirzaoğlu KöyüOğultaşı KöyüOrtaçat KöyüOzanlı KöyüOzanlı Köyü (Şenlik Baba Mahallesi)Paşayurdu KöyüPınarlı KöyüPınarlı Köyü (Kospulo Komu Mahallesi)Saraycık KöyüSarıgüney KöyüSaygılı KöyüSırataş KöyüToprakkale KöyüTosunlar KöyüTurnaçayırı KöyüVerimli KöyüYaylakent KöyüYaylakent Köyü (Mezra Mahallesi)Yaylalar KöyüYazıkaya KöyüYazıkaya Köyü (Henege Mahallesi)Yeşilyaka KöyüYukarıçamurdere KöyüYukarıkartallı KöyüYürekli Köyü
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.