Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Erzincan Çayırlı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çayırlıcancel
Erzincancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çayırlı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çayırlı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çayırlı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ilinin kuzeydoğusunda yer alan Çayırlı ilçesinin yüzölçümü 1480 kilometrekaredir. Doğusunda Tercan ve Aşkale ilçeleri, kuzeyinde Otlukbeli ilçesi ve Bayburt ili, güneyinde Erzincan Merkez ve Tercan ilçeleri, batısında ise Erzincan Merkez ilçesi yer almaktadır. Çayırlı satılık konut arayan vatandaşlar ilçe coğrafi bilgileri ile yakından ilgilenmektedir. Denizden yüksekliği 1520 metre olan ilçe engebeli ve parçalı bir arazi yapısına sahiptir. İlçede önemli dağlar ve akarsular bulunmaktadır. Bu dağ ve akarsulardan başlıcaları:

  • Sipikor Dağı,
  • Coşan Dağı,
  • Balıklı Dorum Çayı,
  • Mans Çayı ve
  • Karasu Irmağı’dır.

İlçe toprakları çok fazla geniş olmamakla birlikte mevcut olan arazilerde sulu tarım faaliyetleri ile ilgilenilebilmektedir. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede, kışlar soğuk ve sert, yazlar ise kurak ve sıcak geçmektedir. Çayırlı satılık daire tercihinde bulunacak olan vatandaşlar ilçede tarım faaliyetlerin yanı sıra hayvancılık faaliyetleri ile de ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Çayırlı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 32’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,62’sini (4 bin 662) erkek, yüzde 48,38’ini (4 bin 370) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çayırlı satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 47 adet köy bulunmaktadır. Çayırlı satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Barbaros Mahallesi, Fatih Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aşağımurdere Köyü, Aşağıkartallı Köyü, Balıklı Köyü, Başköy Köyü, Boybeyi, Bozağa Köyü, Bölükova Köyü, Büyükgelenç Köyü, Büyükyaylaköy Köyü, Cennetpınar Köyü, Çataksu Köyü, Çaykent Köyü, Çayönü Köyü, Çilhoroz Köyü, Çilligöl Köyü, Doğanyuva Köyü, Doluca Köyü, Esendoruk Köyü, Eşmepınar Köyü, Gelinpınar Köyü, Göller Köyü, Harmantepe Köyü, Hastarla Köyü, Karataş Köyü, Küçükgelenç Köyü, Mazlumağa Köyü, Mirzaoğlu Köyü, Oğultaşı Köyü, Ortaçat Köyü, Ozanlı Köyü, Paşayurdu Köyü, Pınarlı Köyü, Saraycık Köyü, Sarıgüney Köyü, Saygılı Köyü, Sırataş Köyü, Toprakkale Köyü, Tosunlar Köyü, Turnaçayırı Köyü, Verimli Köyü, Yaylakent Köyü, Yaylalar Köyü, Yazıkaya Köyü, Yeşilyaka Köyü, Yukarıçamurdere Köyü, Yukarıkartallı Köyü ve Yürekli Köyü’dür.

Sizler de konut tercihini Erzincan Çayırlı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzincan Çayırlı uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.