/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kemaliyecancel

Erzincan Kemaliye Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Kemaliye Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kemaliye satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kemaliye Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan’ın önemli ilçelerinden biri olan Kemaliye ilçesinden sanayi çok gelişmemiştir. Bu nedenle ilçe ekonomisinin temelini tarım ve hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçede tarım arazilerin az miktarda oluşu sebebi ile bahçe tarımına yönelen halk bu faaliyetlerin dışında hayvancılık faaliyetleri ile de ilgilenmektedir. Kemaliye satılık daire arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında buğday, arpa, yulaf ürünleri gelmektedir. İlçede yetiştirilen bu tarım ürünleri genellikle hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. İlçede bu ürünler dışında dut kurusu, dut pekmezi ve duttan yapılan ürünlerin pazarlaması yapılarak ilçe ekonomisine katkı sağlanmaktadır. Kemaliye ilçesinde yaşamak isteyen vatandaşlar hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Kemaliye Satılık Konut Arayanlar İçin ilçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 55’tir. İlçe nüfusunun yüzde 51,92’sini (2 bin 884) erkek, yüzde 48,08’ini (2 bin 671) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kemaliye satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 mahalle ve 62 köy bulunmaktadır. Kemaliye satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Ariki Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Dörtyolağzı Mahallesi, Gençağa Mahallesi, Hacı Yusuf Mahallesi, Halilağa Mahallesi, İshakpaşa Mahallesi, Naip Mahallesi, Sandıkbağı Mahallesi, Taşdibi Mahallesi, Adak Köyü, Ağıl Köyü, Akçalı Köyü, Aksöğüt Köyü, Apçağa Köyü, Armağan Köyü, Arslanoba Köyü, Aşağımutlu Köyü, Avcı Köyü, Balkırı Köyü, Başarı Köyü, Başbağlar Köyü, Başpınar Köyü, Boylu Köyü, Buğdaypınar Köyü, Çakırtaş Köyü, Çaldere Köyü, Çanakçı Köyü, Çat Köyü, Çit Köyü, Dallıca Köyü, Demir Köyü, Dilli Köyü, Dolunay Köyü, Dutluca Köyü, Efeler Köyü, Ergü Köyü, Esence Köyü, Gözaydın Köyü, Güldibi Köyü, Gümüşçeşme  Köyü, Günyolu Köyü, Kabataş Köyü, Karakoçlu Köyü, Karapınar Köyü, Kavacık Köyü, Kekikpınarı Köyü, Kışlacık Köyü, Kocaçimen Köyü, Kuşak Köyü, Kutluca Köyü, Ocak Köyü, Salihli Köyü, Sandık Köyü, Sırakonak Köyü, Subaşı Köyü, Şahinler Köyü, Topkapı Köyü, Toybelen Köyü, Tuğlu Köyü, Yaka Köyü, Yaylaadamı Köyü, Yazmakaya Köyü, Yeşilyamaç Köyü, Yeşilyayla Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yıldızlı Köyü, Yukarımutlu Köyü ve Yuva Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Erzincan Kemaliye ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzincan Kemaliye uygun fiyatlı satılık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlıca karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kemaliye Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.