Emlakjet

Erzincan Satılık Ev

araması için 96 ilan bulundu
search
Erzincancancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Erzincan Satılık Konut Düşünenler için Önemli Bilgiler

Erzincan satılık konut arayışında olanlar için, kente dair tüm önemli bilgileri içeren bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra, kafanızdaki soruların cevaplarını bulmuş ve şehri daha yakından tanımış olacaksınız. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat kesiminde yer alan Erzincan ili, doğudan Erzurum, batıda, Sivas, güneyde Tunceli, güneydoğuda Bingöl, güneybatıda Elazığ ile Malatya, kuzeyde Gümüşhane ve Bayburt ve kuzeybatıda ise Giresun illeri ile komşudur. Kent, 11.974 kilometrelik dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur.  Denizden yüksekliği 1.185 metre olan kent, dağlar ve platolardan oluşmaktadır. İpek Yolu üzerinde yer aldığından, tarih boyunca önemini korumuş olan il, bugün Doğu Anadolu’nun en hızlı gelişen şehirlerinden biridir.

 

Erzincan Satılık Konut Arayanlar için Kentin Kısa Tarihi

Erzincan'da satılık ev almadan hemen önce, kentin köklü tarihi hakkında bilgi sahibi olmanız, şehri daha yakından tanımanızı sağlayabilir. Bölgede yapılan arkeolojik kazılardan elde edilen bulgulara göre, kentte ilk yerleşim M.Ö 3000’li yıllarda gerçekleşmiştir. Kentin bilinen ilk hükümdarı ise Urartular’dır. İpek Yolu üzerinde yer almasından mütevellit, şehir birçok uygarlık için ciddi bir önem arz etmiştir. Bölgede Hititler, Medler, Persler, Makedonlar ve Romalılar da hüküm sürmüştür. Özellikle 7. Yüzyıldan itibaren Bizans-Arap savaşlarına tanıklık eden Erzincan 1071 yılında Malazgirt Savaşı ile Türklerin eline geçmiştir. Bölgede ilk Türk Beyliği olan Mengüçlü Beyliği kurulmuştur. Kent, tarihi boyunca birçok depremle sarsılmıştır. 1939 yılında gerçekleşen depremde 32.938 kişi hayatını kaybetmiştir.

 

Erzincan Satılık Konut Düşünenlere İlçe Bilgisi

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre Erzincan’ın nüfusu 226.032 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin %80’i şehirlerde yaşamakta ve kilometrekareye 19 kişi düşmektedir. Bu sayı merkez ilçede 101’e çıkmaktadır. Kent merkezi ile birlikte 9 ilçeden, 24 belediyeden ve bu belediyelere bağlı 148 mahalle ve 528 köyden oluşmaktadır. Erzincan satılık daire arayışında olanlar, merkez ilçelerden birini tercih edebileceği gibi, şehrin diğer yerleşim yerlerine de bakabilirler. Özellikle Erzincan satılık müstakil ev arayışı aktif bir şekilde devam edenlerin, kent merkezinden biraz uzaktaki semtlere odaklanması şanslarını arttıracaktır. Tüm bunların dışında Erzincan'da satılık ev düşünenler, aşağıdaki ilçelerden birini seçebilirler:

  • Çayırlı

  • İliç

  • Kemah

  • Kemaliye

  • Merkez

  • Otlukbeli

  • Refahiye

  • Tercan

  • Üzümlü

 

Erzincan Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre, kentte toplam 118.650 ev bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 2,84 olarak hesaplanmıştır. Bölgedeki evlerin ortalama kullanım alanı ise 125 metrekaredir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.361 TL olarak hesaplanmıştır. Daha açık bir şekilde ifade edildiğinde, Erzincan satılık daire tercih edecek bir kişinin yaklaşık 170.125 TL ödemesi gerekeceğini söyleyebiliriz. Ancak konut tipi ve bu konutun bulunduğu lokasyon fiyatı etkilemektedir. Örneğin Erzincan İnönü Mahallesi satılık daire tercihinde bulunmak isteyen bir kişi 166.616 TL öderken, Erzincan satılık daire Ergenekon mahallesi arayışında olanların ortalama 141.625 TL gibi bir bütçeye sahip olması yeterli olacaktır.  Kısacası, evin bulunduğu yer ve sahip olduğu özellikler konut fiyatları üzerinde oldukça belirleyici bir role sahiptir. Bu sebeple bütçenizi bu doğrultuda hazırlamanızı tavsiye ederiz. Son olarak, eğer Erzincan Satılık Konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan birçok emlakçıdan yardım alabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan ilanlara göz atabilirsiniz.

 

Erzincan'da Satılık Müstakil Ev & Erzincan Satılık Ev İlan Arama Rehberi

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. Erzincan'da Satılık Müstakil Ev ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. Erzincan'da Satılık Müstakil Ev arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen Bölge ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan Erzincan'da Satılık Müstakil Ev ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

 

Erzincan'da Satılık Müstakil Ev İlanları ve Fiyatları

Erzincan'da Satılık Müstakil Ev fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

 

Erzincan'da Satılık Müstakil Ev 3+1

Erzincan'da Satılık Müstakil Ev 3+1 ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ailenizle geniş ve ferah bir evde yaşamak için 3 oda ve 1 salon ev arayışında iseniz doğru adrestesiniz. EmlakJet'teki 3+1 ilanları ile istediğiniz bölgede aradığınız kriterlere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Aradığınız 3 oda bir salon daire ilanları ile istediğiniz eve kavuşun!

 

Erzincan'da Satılık Müstakil Ev 2+1

Erzincan'da Satılık Müstakil Ev 2+1 ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sahibinden 2+1 satılık daire ilanları ile sizi aradığınız eve kavuşturuyor. Uygun fiyatlı ilanlar, aradığınız konumda, istediğiniz metrekarede incelenmek üzere sayfamızda sizleri bekliyor. EmlakJet aracılığıyla daire sahipleriyle doğrudan iletişime geçebilir ve daireler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile dostu ve uygun fiyatlı 2 oda 1 salon ev ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Erzincan'da Satılık Müstakil Ev 1+1

Erzincan'da Satılık Müstakil Ev 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

 

Erzincan'da Satılık Müstakil Ev Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Erzincan'da Satılık Müstakil Ev ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır. 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.