/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Otlukbelicancel
Erzincancancel

Erzincan Otlukbeli Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Otlukbeli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Otlukbeli satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkındaki en güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

Otlukbeli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan il merkezine 142 kilometrelik bir mesafede yer alan Otlukbeli ilçesi 254 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. İlçe ismini 1473 yılında yapılan Otlukbeli Savaşı’ndan almıştır. Çayırlı ilçesine bağlı bir belde olarak 1990 yılına kadar bölge, 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Otlukbeli satılık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda İlçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmıştır. İlçede bu faaliyetlerin dışında zengin manganez rezervleri yer almaktadır. Ancak bu rezervlere rağmen ilçe halkının büyük bir çoğunluğu madencilik yerine hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedir. İlçede yer alan geniş meralar küçükbaş hayvancılık faaliyetleri için uygun ortam oluşturmaktadır.

Otluk Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Ekonomik anlamda incelendiğinde ilçede yapılan tarım ürünlerinin ilçe ekonomisine katkısı oldukça büyüktür. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri ise genellikle et besiciliği şeklinde sürüdürülmektedir. Geçmiş dönemlerde fazla gelişemeyen ilçe modern tarım ve modern hayvancılık teknikleri sayesinde gelişmektedir. İlçede yer alan maden rezervleri ise özel sektör destekli olarak işletilmektedir. Erzincan Otluk satılık daire arayan vatandaşlar ilçede yer alan bu özel maden işletmelerinde çalışarak da geçimlerini sağlayabilirler. İlçe merkezinin 6 kilometre kuzeybatısında maden sularının oluşturduğu traverten setli bir göl bulunmaktadır. Bu gölün yüzölçümü 6 bin 500 metrekare olup derinliği ise 18 metre civarındadır. Türkiye’nin önemli doğal güzellikleri arasında yer alan bu göl dünayda tektir. Bu nedenle doğal bir anıt olma özelliği taşımaktadır.

Otlukbeli Satılık Konut Arayanlar İçi İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 2 bin 437’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,95’ini (1.266) erkek, yüzde 48,05’ini (1.171) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Otlukbeli satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 10 adet köy bulunmaktadır. Otlukbeli satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Fatih Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Ağaçağam Köyü, Avcıçayırı Köyü, Boğazlı Köyü, Karadivan Köyü, Küçükotlukbeli Köyü, Ördekhacı Köyü, Söğütlü Köyü, Umurlu Köyü, Yeniköy Köyü ve Yeşilbük Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Erzincan Otlukbeli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzincan Otlukbeli uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.