Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Eskişehir Seyitgazi Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu
search
Seyitgazicancel
Eskişehircancel

Seyitgazi Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Seyitgazi satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Seyitgazi Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir’in önemli ilçelerinden biri olan Seyitgazi ilçesinin yüzölçümü 1558 kilometrekaredir. Eskişehir iline 43 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçe ismini Arapların İslam dinini Anadolu’ya yayarken şehit düşen Battal Gazi’den almaktadır. Seyitgazi satılık konut arayan vatandaşlar ilçe ekonomik faaliyetleri ile yakından ilgilenmektedir. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede gündüz ve akşam sıcaklıklarında hissedilir bir fark bulunmaktadır. Kışların oldukça sert ve kar yağışlı geçtiği ilçede kış aylarında kar kalınlığı 45 santimetreyi bulabilmektedir. Yazların oldukça sıcak ve kurak geçtiği ilçede fazla rüzgar görülmemektedir. Seyitgazi ilçesinin ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede genellikle küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri aktif olarak sürdürülmektedir. Bölgede Eti Maden İşletmeleri’nin de önemi oldukça büyüktür. İlçede yer alan bor madeni bölge halkının önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Seyitgazi satılık daire arayan vatandaşlar ilçe ile ilgili olarak yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgenin gelişmekte olan bir maden sanayisine sahip olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar

Seyitgazi Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 405’tir. İlçe nüfusunun yüzde 51,36’sını (6 bin 885) erkek, yüzde 48,64’ünü (6 bin 520) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Seyitgazi satılık konut arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 51 adet mahalle bulunmaktadır. Seyitgazi satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akin Mahallesi, Aksaklı Mahallesi, Aslanbeyli Mahallesi, Aşağısöğüt Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Bardakçı Mahallesi, Beşsaray Mahallesi, Beykışla Mahallesi, Büyükdere Mahallesi, Büyükyayla Mahallesi, Cevizli Mahallesi, Çatören Mahallesi, Çukurağıl Mahallesi, Çukurca Mahallesi, Çürüttüm Mahallesi, Değişören Mahallesi, Derebenek Mahallesi, Doğançayır Mahallesi, Fethiye Mahallesi, Gemiç Mahallesi, Göcenoluk Mahallesi, Gökbahçe Mahallesi, Gökçegüney Mahallesi, Göknebi Mahallesi, Gümüşbel Mahallesi, İdrisyayla Mahallesi, İkiçeşme Mahallesi, İkizoluk Mahallesi, Karacalık Mahallesi, Karaören Mahallesi, Kesenler Mahallesi, Kırka Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Numanoluk Mahallesi, Oynaş Mahallesi, Örencik Mahallesi, Salihler Mahallesi, Sancar Mahallesi, Sandıközü Mahallesi, Sarayören Mahallesi, Sarıcailyas Mahallesi, Şükranlı Mahallesi, Taşlıkköy Mahallesi, Üçsaray Mahallesi, Yapıldak Mahallesi, Yarbasan Mahallesi, Yazıdere Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yukarısöğüt Mahallesi ve Yunus Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Eskişehir Seyitgazi ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Eskişehir Seyitgazi’de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.