/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Avcılarcancel

İstanbul Avcılar Satılık Ev

araması için 1.533 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Avcılar satılık konut arayanlara ilçe analizi

 

Avcılar satılık konut arayanlar için Avcılar merkezi konumda olmasıyla ve bölgeye yapılan yatırımlarla rağbet gören ilçeler arasında yer alıyor. Size kolay karar vermenizi sağlayacak bilgiler derledik.

 

435 bin 682 nüfus, 36 milyon m2 yüzölçümüne sahip Avcılar Avrupa yakasında bulunuyor. Göç alan bir ilçe olan Avcılar nüfusunun yüzde 70’i yerlileri değildir. Geçmişte Rum Köyü olan Avcılar’a Selanik ve Yunanistan’dan gelen Türkler yerleştirilmiştir. Zaman ilerledikçe sanayi ve ticaretin merkezi haline gelen Avcılar yatırımların da odağı olmuş ve adeta yeni bir şehir doğmuştur. 1999 Marmara depreminde hasar gören ilçe, hasarlı binalardan temizlenmiştir. Kentsel dönüşüm kapsamında bugün güvenli konut projeleriyle dikkatleri üzerine çeken Avcılar satılık konut projelerini hemen sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

Avcılar satılık konut arayanlara ulaşım rehberi

 • Avcılar ulaşımına baktığımızda rahat ve çeşitli ulaşım seçeneklerini görmekteyiz;
 • Yol üstünde bir konumdadır.
 • Avcılar Avrupa ile Asya arasında köprü görevi görür.
 • TEM ve E-5 karayollarının içinden geçer.
 • Merkezi ve her yere yakındır. Bu da  ilçeyi cazibe merkezi haline getirir.
 • Metrobüs, raylı sistemler, halk otobüsü ve İETT ulaşımı kolaylaştırır.

 

Avcılar satılık konut arayanların tercih yapabilecekleri mahalleler

Avcılar ilçesinin mahalleleri ise şöyledir; Denizköşkler Mahallesi, Ambarlı Mahallesi, Cihangir Mahallesi, Firuzköy Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Merkez Mahallesi, Üniversite Mahallesi, Tahtakale Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi. Gözde ve nüfus yoğunluğu fazla mahalleleri arasında Avcılar satılık konut arayanlar için Cihangir, Denizköşkler, Ambarlı bulunuyor. Sahil şeridine yakın olmasıyla sosyal hayatın da hareketli olduğu bu bölgeler genç nüfusu da içinde barındırıyor. Avcılar satılık konut Cihangir seçenekleriyle bütçenize uygun evi bularak doğru yatırımı yapabilirsiniz.

 

Avcılar satılık konut arayanlara konut tipleri hakkında bilgi

Avcılar’ın her ilçesi yapılan yatırımlarla gelişmeye devam ediyor. Özellikle sahil şeridine yakın Denizköşkler ve Ambarlı konut alacakların tercihleri arasında yer alıyor. Balıkçıların da uğrak yeri olan bu bölgeler sosyal hayat açısından da oldukça canlı. Avcılar satılık konut arayanlar için akla gelen mahallelerden biri olan Denizköşkler Mahallesi, adını denize sıfır villaların sıralanmasıyla almıştır. En çok konut fiyatlarının arttığı bölge olsa da değerlenen bölge olarak her zaman gözdedir. Denizköşkler’den sonra her bütçeye uygun konut satın alabileceğiniz mahallelerden Ambarlı da ikinci sırada yer alıyor. Avcılar satılık konut Ambarlı sırasıyla konut tipi, birim alanı, birim fiyatı ve fiyatı aşağıdaki gibidir;

 

 • 1+1 - 65 m2 2771 ₺/m2 - 180.115  ₺          
 • 2+1 - 90 m2 2544 ₺/m2 - 228.960  ₺          
 • 3+1 - 130 m2 2276 ₺/m2 - 295.880  ₺          
 • 3+2 - 167 m2 2364 ₺/m2 - 394.788  ₺          
 • 4+1 - 172 m2 2059 ₺/m2 - 354.148  ₺          
 • 5+2 - 246 m2 2564 ₺/m2 - 630.744  ₺          

 

Avcılar satılık konut arayanlara güvenli yapılar

Avcılar satılık konut seçenekleri arasında depreme dayanıklı sağlam yapılar bulunuyor. 1999 depreminde etkilenen binaların temizlenmesiyle Avcılar’da dikey yapılaşmadan yatay yapılaşmaya doğru bir dönüşüm yaşanıyor. Yüksek katlı binaların yerine mahalle kültürünün yaşanabileceği daha güvenli konutlar inşa ediliyor. Bu da insanların yüksek siteler arasında kaybolmasını önlüyor. Lüks konut projeleriyle her şeyin düşünüldüğü yaşam alanları yatırım olarak da İstanbullular tarafından tercih ediliyor. Örneğin Avcılar’ın Gümüşpala ilçesine bir parantez açacak olursak bölgede şuan birçok proje üzerinde çalışılıyor. Yatırımcıların da ilgisini çeken Avcılar satılık konut Gümüşpala projelerine göz atmak isterseniz listemizi inceleyebilirsiniz.

 

Avcılar satılık konut fiyatları

Avcılar; sağlık, eğitim, iş olanakları, sosyal hayat açısından da tercih edilebilecek yerler arasında bulunur. Eğitimde önemli bir rol üstlenen Avcılar’da İstanbul Üniversitesi’nin kampüsü bulunur. Bu yüzden öğrenciler ya da ailelerinin de uygun fiyatlı Avcılar satılık konut fiyatları arayışları bulunuyor. 2017 verilerine göre Avcılar satılık ev fiyatları mahallelere göre artış gösterdi. Fiyatlar en çok Denizköşkler Mahallesi’nde artarken değişim oranı 14.09 oldu. Avcılar’ın en ucuz satılık daire fiyatları ise Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde bulunuyor. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden Avcılar satılık konut fiyatları projelerini hemen inceleyin.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Avcılar Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.