/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tuzlacancel

İstanbul Tuzla Satılık Ev

araması için 415 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Tuzla Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Tuzla satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bu yazıyı hazırladık. Tuzla ilçesi, 15 milyonluk nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’un en güneyinde yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 201 kilometrekare olarak hesaplanmıştır. Tuzla’nın denizden yüksekliği ise yalnızca 19 metredir. Tersaneler bölgesi olarak da bilinen Tuzla’nın batısında ve kuzeyinde Pendik ilçesi yer almaktadır. Yerleşim bölgesinin doğu hattından ise Kocaeli’nin bir ilçesi olan Çayırova vardır. Tuzla, güneyinde Marmara Denizi ile birleşmektedir ve ilçe 13 kilometrelik uzun bir kıyı hattına sahiptir. Düzlük arazilerden oluşan ilçede, büyük yükseltilere rastlanmaz. Bölgenin en yüksek yeri 300 metre ve civarındadır. Marmara ikliminin etkisini sürdürdüğü ilçede, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. 

 

Tuzla Satılık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre ilçede yaşayanların sayısı 255.468’e ulaşmıştır. Bu kişilerin %51.03’ü erkek, geriye kalan %48.97’si kadındır. Nüfusun dengeli bir şekilde cinsiyetlere dağıldığı ilçenin nüfusu bir önceki yıla göre yaklaşık 3000 kişilik bir artış göstermiştir.  17 mahalleden oluşan ilçede, köy ve bucak yerleşimine rastlanmaz. Tuzla satılık ev düşünenler, aşağıda yer verilen on mahalleden birinde arayışlarını yoğunlaştırabilirler:

 

 • Aydınlı Mahallesi
 • Şifa Mahallesi
 • Yayla Mahallesi
 • Aydıntepe Mahallesi
 • Mimar Sinan Mahallesi 
 • İstasyon Mahallesi
 • Postane Mahallesi
 • Evliya Çelebi Mahallesi
 • Orta Mahallesi
 • İçmeler Mahallesi

 

İlçenin en kalabalık mahallesi 56.882 kişilik nüfusu ile Aydınlı’dır. Bu sebeple sahibinden satılık daire Tuzla Aydınlı tercih edecekler, rekabeti yüksek bir emlak piyasası ile karşı karşıya kalacaklardır.

 

Tuzla Satılık Konut Arayanlara İlçede Eğitim ve Sağlık Hizmetlerinin Durumu

Tuzla satılık ev tercihinde bulunacaklar ilçedeki kamu hizmetlerinin durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. İlçede birçok eğitim kurumu faaliyet göstermektedir. İstanbul Üniversitesi’nin Denizcilik Fakültesi ile Deniz Harp Okulu burada yer almaktadır. Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversitelerinden biri olan Sabancı Üniversitesi ile Okan Üniversitesi, Gedik Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi Tuzla ilçesinde hizmet vermektedir. İlçede sağlık hizmetleri epeyce gelişmiştir. Bölgede üç adet tam teşekküllü devlet hastanesi faaliyet göstermektedir. Buna ek olarak iki özel hastane ve iki adet özel tıp merkezi bulunmaktadır. Hemen her mahallede birden fazla olmak üzere, toplam 56 adet sağlık ocağı vardır. Kısacası Tuzla ilçesi, eğitim ve sağlık hizmetlerinin geliştiği bir yerleşim bölgesidir ve Tuzla satılık daire alacaklar,  bölgede yer alan tüm bu faaliyetlerden yararlanma olanağı bulacaklardır. 

 

Tuzla Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Tuzla’da satılık evler ortalama 110 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 3000 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Dolayısı ile Tuzla satılık daire alacakların, yaklaşık 330. 000 ödemeye hazır olması gerekecektir. Ancak bu rakamın ortalama bir veridir ve tercih edeceğiniz konut tipinden etkilenir. Örneğin: Tuzla’da satılık daire 1+1 ve 64 metrekarelik bir kullanım alanına sahipse 203.264 Türk Lirası ödemek yeterli olacaktır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 2+1, 95 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 267.520 Türk Lirası
 • 3+1, 130   metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 397.930   Türk Lirası
 • 4+1, 167 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 623.578 Türk Lirası 

 

Eğer Tuzla satılık konut  tercihinizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılarla iletişime geçebilir veya Tuzla satılık müstakil ev gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Tuzla Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.