Emlakjet

İstanbul Ümraniye Satılık Ev

araması için 664 ilan bulundu
search
Ümraniyecancel
İstanbulcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ümraniye Satılık Konut Tercih Edeceklere İl Rehberi

Ümraniye satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için bu yazıyı hazırladık. İlçeye dair tüm önemli bilgilere ulaşacağınız yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

 

Ümraniye, Türkiye’nin en kalabalık ve neredeyse her anlamda en gelişmiş kenti olan İstanbul’un bir ilçesidir. İstanbul’un nüfus bakımından en kalabalık dördüncü ilçesi olan Ümraniye, Anadolu Yakası’nda yer almaktadır. 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre ise Anadolu Yakası’nın en kalabalık yerleşim bölgesidir. İlçenin batısında Üsküdar, güneyinde Ataşehir, doğusunda Sancaktepe, kuzeydoğusunda Çekmeköy ve kuzeybatısında Beykoz ilçeleri bulunmaktadır. Ümraniye’nin yüzölçümü ise 58 kilometrekaredir. Ümraniye ilçesi, İstanbul’un en hızlı kentleşen bölgelerinden biridir. Ekonomik çeşitliliğin oldukça yüksek olduğu ilçede pek çok sanayi tesisi faaliyet göstermektedir.

 

Ümraniye Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi

Ümraniye satılık ev tercih edecekler, ilçenin geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. İlçe ismini Arapça bir sözcük olan Ümran’dan almıştır. Ümran kelimesi, mutluluk ve saadet, refah anlamına gelmektedir. Büyük toplulukların mutluluğu anlamını taşımasının yanı sıra, kalkınmış, gelişmiş manasına da sahiptir. İlçe, çok eski dönemlerden beri bir yerleşim merkezi olmuştur. Ancak bölgenin bilinen ilk sakinleri Frigyalılar’dır. Çam ağacını kutsal kabul eden Frigyalılar, Ümraniye’nin dört bir yanını bu tür ağaçlarla donatmışlardır. Daha sonra Romalıların ve Bizanslıların eline geçen ilçeye yerleşen ilk Türk ve Müslüman beylik Danişmentlilerdir. Osmanlı İmparatorluğu ise, Orhan Gazi döneminde ilçeyi sınırlarına katmıştır. Çok uzun yıllar Üsküdar’a bağlı olarak varlığını sürdüren Ümraniye ilçesi 1960 yılından itibaren yoğun bir şekilde göç almaktadır. Ümraniye 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur.

 

Ümraniye Satılık Konut Bakanlara İlçenin Demografik Yapısı

2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, Ümraniye’de yaşayan kişi sayısı 690.193 kişiye ulaşmaktadır. Kent nüfusunun %49.94’ü kadın, geriye kalan %50.04’sı ise erkektir. 22 bin hektarlık yerleşim alanına sahip olan ilçe, 35 mahalleden oluşmaktadır. Ümraniye satılık daire tercih edecekler, aşağıdaki mahallelerden birini tercih edebilirler:

 

 • 46.072 kişilik nüfusu ile İstiklal Mahallesi
 • 37.189 kişilik nüfusu ile Armağanevler Mahallesi
 • 36.846 kişilik nüfusu ile Çakmak Mahallesi
 • 29.779 kişilik nüfusu ile İnkılap Mahallesi
 • 27.834 kişilik nüfusu ile Namık Kemal Mahallesi
 • 26.639 kişilik nüfusu ile Altınşehir Mahallesi
 • 26.639 kişilik nüfusu ile Necip Fazıl Mahallesi
 • 25.103 kişilik nüfusu ile Esenevler Mahallesi
 • 24.718 kişilik nüfusu ile Mehmet Akif Mahallesi

 

Ümraniye Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, Ümraniye’de satılık evler ortalama 105 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 3.587 olarak hesaplanmıştır. Bu bilgiden hareketle, İstanbul Ümraniye satılık daire tercihinde bulunacak bir kişinin ortalama 376.635 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Ancak ev bedeli, konutun yer aldığı lokasyondan ve konut tipinden çokça etkilenmektedir. Örneğin sahibinden satılık daire Ümraniye Dudullu düşünen bir kişinin yaklaşık 290.160 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Konut tipine göre ise ev bedelleri aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 66 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 258.522 Türk Lirası
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 324.720 Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 462.020 Türk Lirası
 • 4+1, 164 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 594.992 Türk Lirası

 

Eğer Ümraniye satılık konut arayışınızı mutlu sonla nihayete erdirmek isterseniz, bölgede yer alan emlakçılardan yardım isteyebilir veya Ümraniye’de satılık dubleks daireler gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.