/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güzelbahçecancel

İzmir Güzelbahçe Satılık Ev

araması için 270 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Güzelbahçe Satılık Konut Arayanlara İl Hakkında Bilgiler

Güzelbahçe satılık konut arayışınızda size kolaylık sağlamak amacıyla il hakkında bir araştırma yaptık. İlin emlak piyasası, mahalleleri, nüfusu ve bunun gibi bilgileri sizler için bu yazı içerisinde topladık. Güzelbahçe, İzmir’in ilçelerinden bir tanesidir. Bölge daha önceleri Kilizman adına sahipken 1957’de Güzelbahçe adını almıştır. 1993 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. 495 kilometrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği ise 90 metre civarlarındadır. İlçenin nüfusu 31.429 kişiden oluşur. Bu nüfusun %51.09’u kadınlardan ve %48.91’i erkeklerden oluşur. Bölgeye Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yaz ayları hayli sıcak ve kurak geçerken kış ayları bol yağışlı geçmektedir. 

 

Güzelbahçe Satılık Konut Bakanlar İçin İlin Coğrafyası

Güzelbahçe şehrin yarımada denilen bölgesinde yer alır. İzmir’in Ege denizine kıyısı olan ilçelerindendir. Sahil şeridinin uzunluğu yaklaşık 7 kilometredir. Batı ve güney tarafından Urla ile Seferihisar, doğu tarafından Karabağlar ve Narlıdere ilçeleriyle çevrelenmiştir. Şehrin merkezine yaklaşık 24 kilometre uzaklığında yer alır. Çamlıca Tepesi, Omarefendi Tepesi, Manastır Dağı, Kokar Tepesi ve Sivrice Tepesi bölgede dikkat çeken doğal güzelliklerdendir. Ayrıca bölgede paraşütle atlama ve benzeri adrenalin dolu spor aktiviteleri de yapılmaktadır. İlçedeki gezilecek yerler arasında ise İnkaya Mağarası, Küçükkaya Köyü, Yaka Otantik Pazarı ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Siz de eğer bu güzellikleriyle meşhur ilçede yaşamak istiyorsanız ve ev arayışınız hala devam ediyorsa Güzelbahçe satılık ev ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

Güzelbahçe Satılık Konut Tercih Edecekler İçin İlçenin Mahalleleri

İlçenin toplamda 12 mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler Maltepe mahallesi, Yaka mahallesi, Kahramandere mahallesi, Atatürk mahallesi, Yelki mahallesi, Çamlı mahallesi, Payamlı mahallesi, Küçükkaya mahallesi, Yalı mahallesi, Mustafa Kemal Paşa mahallesi, Siteler mahallesi ve Çelebi mahallesidir. Güzelbahçe’de oturmak istiyor fakat ilçenin hangi mahallesinde yaşamak istediğinize karar veremediyseniz, bu mahallelerden birisinde ev sahibi olmak için örneğin İzmir Güzelbahçe Atatürk mahallesi satılık müstakil evler ya da dairelerin ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz. 

 

Güzelbahçe Satılık Konut Fiyatları

Güzelbahçe ev fiyatlarını araştırırken vakit kaybetmemeniz için ilçenin emlak piyasasını sizler için araştırdık. Bölgedeki toplam konut sayısı 19.122 ve toplam işyeri sayısı 1.284’dür. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3,02’dir. EmlakJet bölge raporuna göre Güzelbahçe satılık konut fiyatları ortalama 881.056 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama alanları 176 metrekaredir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 5.006 Türk Lirasına denk gelmektedir. Dairelerin geri dönüşü ise 27 yıldır. Bu da bir evin satın alındıktan sonra kendi fiyatını çıkarma süresinin yaklaşık 27 yıl sürdüğü anlamına gelmektedir. Satılık dairelerin oda sayılarına ve alanlarına göre ortalama satış fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

 

  • 1+1, 59 metrekare bir konut 283.200 TL
  • 2+1i 100 metrekare bir konut 447.600 TL
  • 3+1, 149 metrekare bir konut 685.400 TL
  • 3+2, 238 metrekare bir konut 932.246 TL
  • 4+1, 220 metrekare bir konut 1.213.520 TL
  • 4+2, 273 metrekare bir konut 1.428.063 TL
  • 5+1, 264 metrekare bir konut 1.435.104 TL
  • 5+2, 310 metrekare bir konut 1.900.300 TL
  • 6+1, 308 metrekare bir konut 1.697.080 TL
  • 6+2, 350 metrekare bir konut 2.282.350 TL

 

Bütçe planlaması yaparken bu fiyatları baz alabilirsiniz. Eğer bütçenizi oluşturduysanız İzmir satılık daire arayışınızda hayalinizdeki o evi bulmak EmlakJet sayesinde artık çok kolay. Siz de istediğiniz kriterlere uygun olan evi örneğin Güzelbahçe Maltepe mahallesi satılık daire şeklinde sitemizden aratarak kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Güzelbahçe Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.