/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Narlıderecancel

İzmir Narlıdere Satılık Ev

araması için 270 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Narlıdere Satılık Konut Tercih Edecekler İçin İlçe Hakkında Merak Edilenler

Narlıdere satılık konut bakarken aklınızda bir takım soru işaretlerinin oluşabileceğinin farkındayız. Bu sebeple EmlakJet ailesi olarak il hakkında genel bir bilgilendirme yapmayı gerekli görüyoruz. İzmir’in ilçelerinden biri olan Narlıdere 63 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Yüzölçümü bakımından şehrin en küçük ilçelerindendir. 01 Şubat TÜİK verilerine ilçenin nüfusu 66.203 kişiden oluşur. Bu nüfusun %51’i erkelerden %49’u kadınlardan oluşur. Bu verilere göre ilçendeki nüfusun cinsiyete göre dağılımının eşit olduğunu söyleyebiliriz. Narlıdere’nin etrafı Güzelbahçe, Karabağlar ve Balçova ilçeleriyle çevrelenmiştir. Kuzeyinde ise Ege Denizi bulunur. Daha önceleri Konak’a bağlı bir semt iken 1992 yılında Güzelbahçe ilçesiyle Narlıbahçe adı altında birleştirilmiştir. 1993 yılında Güzelbahçe ve Narlıdere tekrar ayrılmıştır ve Narlıdere ilçe konumuna getirilmiştir. 

 

Narlıdere Satılık Konut Alacaklara Mahalle Bilgileri

Toplamda 11 mahallesi bulunur. Bu mahalleler Narlı mahallesi, Yenikale mahallesi, 2. İnönü mahallesi, Çatalkaya mahallesi, Sahilevleri mahallesi, Altıevler mahallesi, Limanreis mahallesi, Çamtepe mahallesi, Ilıca mahallesi, Atatürk mahallesi ve Huzur mahallesidir. Ayrıca 9 Eylül Üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesinin kampüsü Narlıdere ilçesinde yer alır. Bu üniversitenin yakınlarındaki kiralık daireler öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Siz de alacağınız evde oturmayı düşünmüyorsanız ve evi kiraya verecekseniz bu okulun yakınlarını tercih edebilirsiniz. Eğer ilçenin hangi mahallesinden ev alacağınıza karar veremediyseniz ilçenin bütün mahallelerini kapsayan Narlıdere satılık konut ilanlarına bakabilirsiniz. Ya da bu mahalleler arasından istediğiniz mahalleden ev sahibi olmak için örneğin; Narlıdere Atatürk mahallesi satılık daire ilanlarını ve diğer mahallelerdeki ilanları sitemizden aratabilirsiniz.

 

Narlıdere Satılık Konut Fiyatları

Narlıdere’deki toplam konut sayısı 27.288’dir. Konutlarda yaşayan kişi sayısı ise yaklaşık 3,11’dir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre İzmir Narlıdere de satılık daire fiyatları ortalama 750.000 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama alanları 150 metrekareden oluşur. Bu da diğer ilçelerdeki evlere göre Narlıdere’nin hayli büyük evlere sahip olduğunu gösterir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 5.000 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri de 28 yıldır. Konut tiplerine ve alanlarına göre Narlıdere satılık konut fiyatları ortalama olarak aşağıdaki gibidir. 

 

 • 1+1, 63 metrekare bir konut 452.214 Türk Lirası
 • 2+1, 100 metrekare bir konut 499.400 Türk Lirası
 • 3+1, 148 metrekare bir konut 658.452 Türk Lirası
 • 3+2, 290 metrekare bir konut 1.745.220 Türk Lirası
 • 4+1, 220 metrekare bir konut 1.453.980 Türk Lirası
 • 5+1, 290 metrekare bir konut 2.349.000 Türk Lirası

 

Narlıdere Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Konut Projeleri

İzmir’in merkezinde yer alan ilçelerden biri olan Narlıdere şehirde ev arayan kişilerin dikkatini çekmektedir. Ulaşım olanakları hastane okul vb. yapılara yakınlığıyla ve denize kıyısı olması gibi birçok özelliğiyle İzmir’de ilgiyi kendinde toplayan ilçelerdendir. İlin en nezih ilçelerinden birisi olması, hem doğayla iç içe olabilip hem de merkezi olabilmesi yönüyle Narlıdere satılık konut arayışında çokça tercih edilmektedir. Ayrıca günden güne gelişen ilçede ev yatırımı yapmak da akıllıca bir seçim olabilir. İlçenin bu özellikleri dolayısıyla da bölgeye birçok konut projesi yapılmaktadır. Sizin de ev satın alırken tercih edebileceğiniz bazı projeler;

 

 • Vitalia Narlıdere
 • Asma Bahçeler
 • Bulut Orman Evleri
 • Limanreis Bilge Konakları
 • 232 Narlıdere Premium

 

Eğer bütçenizi henüz kesinleştirmediyseniz ve kredi çekmeyi düşünüyorsanız evin krediye uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bütçenizi ayarladıysanız da aradığınız evi emlakjet.com da bulunan emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire İzmir Narlıdere ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Narlıdere Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.