Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Karabük Eflani Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Eflanicancel
Karabükcancel

Eflani Satılık Konut Seçeceklere İlçe Rehberi

Eflani satılık konut düşünenler için bir yazı hazırladık. Yazıda semti daha yakından tanımanızı sağlayacak birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda semti daha iyi tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Eflani, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Karabük iline bağlı bir yerleşim birimidir. Karabük, altı ilçeden meydana gelmiş küçük bir şehirdir. Bu şehirde yaklaşık olarak 248.014 kişi yaşamını sürdürmektedir. Eflani ise kent nüfusunun yaklaşık %3.66’sına ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin en az kalabalık ikinci yerleşim birimi olarak ön plana çıkmaktadır. Kentin kuzeydoğusunda yer alan semtte bilinen ilk insan yerleşimi milattan önce 3000’li yıllarda başlamıştır. Bölgeye ilk yerleşenlerin Bitinyalılar olduğu düşünülmektedir. Çok çeşitli kavimlere ve uygarlıklara ev sahipliği yaptıktan sonra ilçe, 1213 yılında Türk hakimiyetine girmiş, daha sonra da Osmanlı Devleti’ne bağlanmıştır.

Eflani Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Eflani satılık daire tercih edecekler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değindik. Zira coğrafi özellikler ve iklim yapısı, bir bölgedeki yaşayıştan, yerleşime, ekonomiden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuyu etkilemektedir. Eflani, 536 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 897 metredir. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan ilçe kent merkezinden tam kırk yedi kilometre uzakta yer almaktadır. Yüksek dağların ve vadilerin arasında kalan ilçenin en önemli yükseltisi 1043 metrelik rakımı sahip olan Tepedağ’dır. İlçede Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple yazlar sıcak ve yağışlı , kışlar ise ılık geçer. Hemen her mevsim yağış alan ilçe ormanlar bakımından zengindir. Yeşilliklerin içine kurulmuş olan semtte, çok sayıda yayla ve gölet bulunmaktadır. Başka il veya ilçelerden gelerek Eflani satılık ev tercihinde bulunacakların sürekli yağış koşullarını göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Eflani Satılık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 9088 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede yaşayanların 4476’sı erkek, geriye kalan 4612’i ise kadındır. Daha açık bir ifade ile %51.75’ikadın, %49.25’i ise erkektir. 1953 yılında çıkan bir kanun ile kurulan ilçenin nüfusu 2013- 2017 yılları arasında azalmıştır. Daha sonra ise ciddi bir artış göstererek bugünkü seviyesine ulaşmıştır. Semtteki popülasyonun artış hızı %12.2 olarak hesaplanmıştır. Bu rakam kent ortalamasının çok üstündedir. İlçe mahalle ve köylerden oluşmuştur. Ancak köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. .  Biz bu mahalleleri Karabük Eflani satılık konut düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıraladık. Siz de aşağıda ismi geçen yerleşim birimlerinden bir ya da iki tanesinden araştırmalarınızı sürdürebilirsiniz:

  • Candaroğulları Mahallesi 
  • Çelebiler Mahallesi
  • Tabaklar Mahallesi
  • Yalacık Mahallesi
  • Kayadibi Mahallesi
  • Çalışlar Mahallesi

Eğer Eflani satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Eflani satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.