Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ayrancıcancel
Karamancancel

Karaman Ayrancı Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Ayrancı Satılık Konut Düşünenlere Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Ayrancı satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Ayrancı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde kalan Karaman il merkezine 38 kilometre batısında bulunan bir ilçesidir. Obruk deri peyniri, Ağızboğaz köyünün koyun yoğurdu, beyaz kirazı ve Topaloğlu kayısısı ile ünlü bir ilçedir. İlçede yaşayan halkın geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Türkiye’nin en kurak coğrafi alanlarından birisidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Ereğli-Karaman karayolunun ilçe içerisinden geçmesi ilçenin gelişmesini sağlamıştır. İlçe toprakları İç Anadolu’nun karakteristik özelliklerini taşır. Üretilen tarım mahsülleri başta buğday, arpa ve şeker pancarıdır. Ayrancı satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde ve doğusunda Konya il sınırı,
  • Batısında Karaman Merkez ilçesi,
  • Güneyinde Mersin il sınırı bulunmaktadır. 

Ayrancı Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 8.338’dir. Bu sayının yüzde 49,84’ü kadın, yüzde 50,16’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.968 kilometrekare, rakımı ise 1.145 metredir. Ayrancı satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 3 adet mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler; Ulu Mahallesi, Musa Mahallesi ve Yeni Mahallesidir. 

Karaman Ayrancı satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Ayrancı Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Karaman’ın Ayrancı ilçesindeki satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 95 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 742 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.856 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 156.560 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Karaman ilinin Ayrancı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Karaman Ayrancı sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.