Emlakjet

Karaman Satılık Ev

araması için 197 ilan bulundu
search
Karamancancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Karaman Satılık Konut Arayanlar İçin Önemli Bllgiler

Karaman satılık konut düşünenler için Karaman’ı daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, kente dair tüm soru işaretlerinin kafanızdan silindiğine tanıklık edeceksiniz. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin Orta Anadolu adı verilen kısmında bulunmaktadır. 1989 yılında Konya ilinden ayrılarak, il statüsüne kavuşmuştur. Kent, 9.163 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Şehrin denizden yüksekliği ise 1.033 metre olarak ölçülmüştür.  Batısında ve kuzeyinde Konya, güneyinde Mersin, güneybatısında ise Ankara illeri ile çevrili olan kent ismini, Karamanoğlu Mehmet Bey’den almaktadır. Anadolu’da ilk defa Türkçe bu bölge resmi dil ilan edilmiş ve burada konuşulmuştur. Bu sebeple, Karaman kenti Türk tarihi için oldukça önemlidir.

 

Karaman Satılık Konut Bakanlara Kentin Coğrafi Yapısı

Karaman satılık ev arayışı içerisinde olanlar ve bilhassa başka şehirlerden buraya göç etmeyi düşünenler, kentin coğrafi yapısı hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Karaman ilinin topraklarının çok büyük bir kısmı geniş ovalardan ve düzlüklerden oluşmaktadır. Yalnızca kentin güney kısmı dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Bölgede yer alan Toros Dağları batıdan doğuya doğru uzanmış durumdadır. Kuzeybatısında yer alan Karadağ ise, 2288 metre yüksekliği ile şehrin tepe noktasıdır. Karaman’da genellikle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Şehre tipik bir karasal iklim hakimdir. Bölgede ölçülen en yüksek sıcaklık 39 iken, en düşük sıcaklık ise -26’dır. İl en çok yağışı ilkbahar aylarında almaktadır.

 

Karaman Satılık Konut Düşünenlere İlçe Bilgisi

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, kentte toplam 251.913 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %50.01’i erkek, geriye kalan %49.99’u kadındır. Nüfus artış hızı ise %2.12 olarak hesaplanmıştır. Kentin popülasyonu bir önceki yıla göre 5.241 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye düşen insan sayısı 28’dir. Ancak bu sayı merkezde yükseliş göstermektedir. Karaman merkezde bir kilometre içerisinde 47 kişi hayatını devam ettirmektedir. Şehir altı ilçe, on bir belediye ve bu belediyelere bağlı 129 mahalle ile 159 köyden oluşmaktadır. Karaman satılık daire arayanlar aşağıdaki ilçelerden birini seçebilirler:

 

  • Merkez
  • Ermenek
  • Sarıveliler
  • Ayrancı
  • Kazım Karabekir
  • Başyayla

 

Hayalinizdeki konut tipi, ikamet etmeyi düşündüğünüz ilçeyi de belirlemektedir. Örneğin Karamanda satılık müstakil evler genellikle merkez dışındaki ilçelerde toplanmıştır. Bu durumun aksine Karamanda satılık dubleks evler düşünenlerin, arayışlarını şehir merkezinde yoğunlaştırmaları son derece önemlidir. Eğer Karaman satılık konut arayışınızda kararlı iseniz, size en yakın emlakçıya danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan ilanları inceleyebilirsiniz.

 

Karaman Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan bilgilerden hareketle, kentte toplam 114.096 adet konut olduğu söylenebilir. Hane başına düşen kişi sayısı ise 2.62 olarak hesaplanmıştır. Karamanda satılık evler ortalama 140 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.440 Türk Lirasıdır.  Kısacası Karaman satılık ev tercihinde bulunacak bir kişinin yaklaşık, 201.600 Türk Lirası gibi bir meblağı ödemeye hazır olması gerekmektedir. Fakat ev bedelinin, seçilen konut tipine ve konutun yer aldığı lokasyona göre değişiklik gösterdiğini de aklınızda tutmalısınız. Örneğin Karamanda satılık daireler Yunuskent arayışı içerisinde olanlar, bu meblağdan daha azını ödeyerek ev sahibi olabilirler. Konut tipine göre ev bedelleri ise aşağıdaki gibidir:

 

  • 1+1, 56 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler  98.000  TL
  • 2+1, 115 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler  152.145 TL
  • 3+1, 150 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 216.000   TL
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.