Emlakjet

Kars Arpaçay Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Arpaçaycancel
Karscancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Arpaçay Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Arpaçay satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Arpaçay, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kars ilinin bir ilçesidir. Doğusunda Ermenistan devlet sınırı ve Akyaka ilçesi, güneyinde Kars il merkezi ve kuzeyinde Çıldır ilçesi, batısında ise Susuz ilçesi bulunmaktadır. Ermenistan devlet sınırında 10 kilometrelik sınır boyuna sahiptir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 1927 yılında Kızılçakçak ve Arpaçay kazalarının birleştirilerek ilçenin doğusundan geçen Arpaçayı’nın ismini alarak ilçe oluşturulmuştur. İlçe arazi yapısı dalgalı olup küçük çapta tepeleri bulunur. İlçe sınırlarından Telek suyu ve Kars Çayı geçmektedir. Karasal iklim özelliği görülen ilçede yaz mevsiminin ortalama sıcaklığı 19.7 derece, kış mevsiminin ise -4.3 derecedir. Kar yağışı yoğun olarak görülen ilçede ortalama kar kalınlığı 42 santimetre olarak hesaplanmıştır.

Arpaçay Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 17.373’tür. Bu sayının yüzde 48,04’ü kadın, yüzde 51,96’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.165 kilometrekare, rakımı ise 1.450 metredir. Arpaçay satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 4 adet mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleleri;

  • Yeni Mahallesi,
  • Yalınçayır Mahallesi,
  • Bahçeler Mahallesi,
  • Orta Mahallesidir. 

Arpaçay satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Arpaçay Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kars’ın Arpaçay ilçesindeki ve il genelindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 92 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 877 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.328 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 85.376 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kars ilininin Arpaçay ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kars Arpaçay sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Arpaçay Satılık Ev
Akçakale Köyü Satılık EvAkçalar Köyü Satılık EvAkmazdam Köyü Satılık EvArslanoğlu Köyü Satılık EvAtcılar Köyü Satılık EvAydıngün Köyü Satılık EvBacıoğlu Köyü Satılık EvBahçeler Mahallesi Satılık EvBardaklı Köyü Satılık EvBozyiğit Köyü Satılık EvBurcalı Köyü Satılık EvBüyükçatma Köyü Satılık EvCarcı Köyü Satılık EvCarcıoğlu Köyü (Carcıoğlu Afet Evleri Mahallesi) Satılık EvCarcıoğlu Köyü Satılık EvÇanaksu Köyü Satılık EvDağköyü Köyü Satılık EvDeğirmenköprü Köyü Satılık EvDoğruyol Köyü Satılık EvGediksatılmış Köyü Satılık EvGöldalı Köyü Satılık EvGönülalan Köyü Satılık EvGülyüzü Köyü Satılık EvGüvercin Köyü Satılık EvHasançavuş Köyü Satılık EvKakaç Köyü Satılık EvKarakale Köyü Satılık EvKaraurgan Köyü Satılık EvKardeştepe Köyü Satılık EvKıraç Köyü Satılık EvKoçköyü Köyü (Gaziler Mahallesi) Satılık EvKoçköyü Köyü (Gültepe Mahallesi) Satılık EvKoçköyü Köyü (Orta Mahallesi) Satılık EvKuyucuk Köyü Satılık EvKuzgunlu Köyü Satılık EvKüçükboğaz Köyü (Kışla Mahallesi) Satılık EvKüçükboğaz Köyü Satılık EvKüçükçatma Köyü Satılık EvKümbet Köyü Satılık EvMelikköyü Köyü Satılık EvMescitli Köyü Satılık EvMeydancık Köyü Satılık EvOkçuoğlu Köyü Satılık EvOrta Mahallesi Satılık EvPolatköyü Köyü Satılık EvSöğütlü Köyü Satılık EvTaşbaşı Köyü Satılık EvTaşdere Köyü Satılık EvTaşköprü Köyü Satılık EvTaşlıağıl Köyü Satılık EvTelek Köyü Satılık EvTepecik Köyü Satılık EvTepeköy Köyü Satılık EvTomarlı Köyü Satılık EvYalınçayır Mahallesi Satılık EvYeni Mahallesi Satılık Ev
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.