Emlakjet

Kars Sarıkamış Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Sarıkamışcancel
Karscancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sarıkamış Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Sarıkamış satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Sarıkamış, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kars iline 53 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. İlçe yüzölçümünün 30 bin hektarlık alanı Sarıçam ormanları ile kaplıdır. Sarıkamış iklim olarak karasaldır. Kış mevsimleri çok uzun, sert ve soğuk geçer. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yerleşim bölgelerinin yakınlarında yapılan araştırmalara göre Erken Demir Çağına ait özellik gösteren mezarlar bulunmuştur. Bölgede elde edilen Erken Demir Çağı, İlk Tunç Çağı, Demir Çağı ve Orta Çağ kemikleri bu devirlerde yerleşimin olduğu ortaya çıkmaktadır.

Türkiye’nin kuruluş tarihinde oldukça önemli bir yere sahip olan ilçe, 1914 yılında gerçekleştirilen Sarıkamış Harekatında kaybedilen askerlerimizin şehit olduğu topraklardır. 

Sarıkamış satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Selim ve Şenkaya ilçeleri,
  • Doğusunda Selim ve Kağızman ilçeleri,
  • Batısında Şenkaya ve Horasan ilçesi,
  • Güneyinde Eleşkirt ve Horasan ilçesi ile çevrilidir. 

Sarıkamış Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 42.683’tür. Bu sayının yüzde 46,20’si kadın, yüzde 53,80’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.971 kilometrekare, rakımı ise 2.102 metredir. Kars Sarıkamış satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 8 mahallesi vardır. Bunlardan; Şehitler Mahallesi, İnönü Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kazımkarabekir Mahallesi, Erenler Mahallesi, Tepe Mahallesi ve Yeni Mahallesidir. 

Kars Sarıkamış satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İl geneline karayolu, havayolu ve demiryolu ulaşımı sağlanabilmektedir. Kars Havaalanı ilçe merkezine 3 kilometre mesafededir. Kars il merkezinden Türkiye’nin her yerine ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. İlçeye ulaşım ise belediyeye ait yolcu minibüsleri ve otobüsleri ile sağlanır. Kars il merkezinden hareketle saat başı olmak üzere Sarıkamış’a her gün minibüs seferleri düzenlenmektedir. 

Sarıkamış Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 95 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 516 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.583 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 59.945 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kars ilininin Sarıkamış ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kars Sarıkamış sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Sarıkamış Satılık Ev
Akkoz Köyü (Akkoz Yayla Evleri Mahallesi) Satılık EvAkkoz Köyü Satılık EvAkören Köyü Satılık EvAlisofu Köyü Satılık EvAltınbulak Köyü Satılık EvArmutlu Köyü Satılık EvAsbuğa Köyü Satılık EvAşağısallıpınar Köyü Satılık EvBalabantaş Köyü Satılık EvBalıklı Köyü Satılık EvBaşköy Köyü Satılık EvBelencik Köyü Satılık EvBeşyol Köyü Satılık EvBoyalı Köyü Satılık EvBozat Köyü Satılık EvCumhuriyet Mahallesi Satılık EvÇamyazı Köyü Satılık EvÇardakçatı Köyü Satılık EvÇatak Köyü Satılık EvÇolaklı Köyü Satılık EvErenler Mahallesi Satılık EvEşmeçayır Köyü Satılık EvGecikmez Köyü (Değirmen Mahallesi) Satılık EvGecikmez Köyü Satılık EvGüllüce Köyü (Hoşgeldi Mahallesi) Satılık EvGüllüce Köyü (Küçük Güllüce Mahallesi) Satılık EvGüllüce Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık EvGüllüce Köyü (Okul Mahallesi) Satılık EvHamamlı Köyü Satılık EvHandere Köyü Satılık EvIsısu Köyü Satılık Evİnkaya Köyü (Karataş Mahallesi) Satılık Evİnkaya Köyü Satılık Evİnönü Mahallesi Satılık Evİstasyon Mahallesi Satılık Evİstiklal Mahallesi Satılık EvKalebaşı Köyü Satılık EvKaraköse Köyü Satılık EvKarakurt Köyü Satılık EvKarapınar Köyü Satılık EvKaraurgan Köyü Satılık EvKayalıboğaz Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık EvKayalıboğaz Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık EvKazantaş Köyü Satılık EvKazıkkaya Köyü Satılık EvKazımkarabekir Mahallesi Satılık EvKoçoğlu Köyü Satılık EvKozan Köyü Satılık EvKöroğlu Köyü Satılık EvKurbançayır Köyü Satılık EvMescitli Köyü Satılık EvOdalar Köyü Satılık EvOrtakale Köyü Satılık EvParmakdere Köyü Satılık EvSırataşlar Köyü Satılık EvSırbasan Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık EvSırbasan Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık EvSüngütaşı Köyü Satılık EvŞehitemin Köyü Satılık EvŞehithalit Köyü Satılık EvŞehitler Mahallesi Satılık EvTaşlıgüney Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık EvTaşlıgüney Köyü (Maksutçuk Mahallesi) Satılık EvTaşlıgüney Köyü (Sonveren Mahallesi) Satılık EvTaşlıgüney Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık EvTepe Mahallesi Satılık EvTopkaya Köyü Satılık EvUzungazi Köyü Satılık EvYağbasan Köyü Satılık EvYarkaya Köyü (Yarkaya Deprem Konutları Mahallesi) Satılık EvYarkaya Köyü Satılık EvYayıklı Köyü Satılık EvYenigazi Köyü Satılık EvYeniköy Köyü Satılık EvYeni Mahallesi Satılık EvYukarısallıpınar Köyü Satılık Ev
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.