Emlakjet

Kocaeli Derince Satılık Ev

araması için 122 ilan bulundu
search
Derincecancel
Kocaelicancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Derince Satılık Konut Düşünenler İçin Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Derince satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Derince, Türkiye’nin Marmara Bölgesi üzerinde bulunan Kocaeli ilinin ilçesidir. İlçe, il merkezine 11 kilometre uzaklıkta yer alır. 1890 yılında liman kurulması için, İzmit Körfezi’nde derin bir kıyısı bulunan bir yer aranır. Yetkililer en derin yer olarak bugünkü limanın bulunduğu yeri tespit ederler. Burası derinliğinden dolayı ‘Derince Liman’ ismiyle anılmaya başlar. İlçe de ismini bu limandan almıştır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Ticaret ve sanayi başlıca geçim kaynağıdır. İlçe sınırları içinde 17 mahalle vardır. Derince satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde İstanbul il sınırı, Kandıra ilçesi,
  • Güneyinde Marmara Denizi; İzmit Körfezi,
  • Batısında Körfez ilçesi,
  • Doğusunda İzmir ve Kandıra ilçesi ile komşudur. 

Derince Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 140.982’dir. Bu sayının yüzde 49,87’si kadın, yüzde 50,13’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 198 kilometrekare, rakımı ise 20 metredir. Derince satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği mahalleler; Yavuz Sultan Mahallesi, Sırrıpaşa Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, İbnisina Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Çenedağ Mahallesi ve Fatih Sultan Mahallesidir. 

Kocaeli Derince satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım D 100 İstanbul-İzmit Kara Yolu ve E 80 anadolu Otoyolu ile kolaylıkla sağlanmaktadır. İlçeden hem Kocaeli ilçelerine hem de İstanbul’a ulaşım belediye otobüsleri ve minibüsleri ile sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur.

Derince Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kocaeli Derince ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 125 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.270 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.448 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 216.875 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kocaeli ilininin Derince ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kocaeli Derince sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.