Emlakjet

Kocaeli Dilovası Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu
search
Dilovasıcancel
Kocaelicancel

Dilovası Satılık Konut Arayanlara İlçe Kılavuzu

Dilovası satılık konut bakan okuyucularımız ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı mutlaka okumalılar. Dilovası, Kocaeli'nin bir ilçesi. 2008 yılında çıkan kararla Gebze'den ayrılıp ilçe olmuştur. Kocaeli Yarımadası'nın güney kıyı şeridinde yaklaşık 2000 hektarlık bir alan üzerinde kurulmuştur. Kocaeli iline bağlı Dilovası ilçesi Körfez ilçesinin batısında Gebze İlçesinin doğusunda yer almakta olup Güneyinde İzmit körfezi, Kuzeyinde Gebze ilçesi yer almaktadır. Anadolu yakasını Avrupa yakasına bağlayan Deniz, Kara ve Demiryolları ilçeden geçmektedir. Ayrıca Ülkemizin önemli deniz limanları bu ilçe de olup Sabiha Gökçen Havalimanı ilçeye 30 kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçe merkezinde 3 Sağlık Ocağı, Tavşancıl'da 1 ve Çerkeşlide 1 adet Sağlık Evi olmak üzere toplam 5 adet resmi sağlık kuruluşu bulunmaktadır. Dilovası ilçesinin ekonomisi sanayiye dayalıdır. İlçe sınırlarında 5 adet OSB ve 1 adet Sanayi sitesi mevcuttur. Dilovası’nda faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarından bazıları Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşları sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. Uluslararası birçok markanın da üretim yeri Dilovası'dır.

Dilovası Satılık Konut Bakanlara İlçenin Tarihi

Dilovası, adını Diliskelesi sahilinde karanın denize doğru yaptığı dil şeklindeki çıkıntıdan alır. Hersek burnu ile Diliskelesi arasındaki deniz mesafesi çok kısa olduğu için Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorlukları zamanında önemli yerleşim yeri olan Bursa ve İznik'e en kısa ve hızlı yoldan ulaşım bu noktadan sağlanmıştır. Dilovası'nda yaşayan imparatorlukların bıraktıkları eserler Liyssa Kalesi, Liyssa İskelesive Kanuni Sultan Süleyman döneminde Mimar Sinan'ın yaptığı Mimar Sinan Köprüsüdür. 1960 yıllarında Dilovası’nda sanayileşme başlamış olup 1980’li yıllarda nüfus hızla artarak gecekondulaşmayla birlikte kentleşme başlamıştır. Dünyada ve Türkiye de isim yapmış birçok sanayi tesisi Dilovası’nda faaliyet göstermektedir. 31 Aralık 1986 tarihinde belde olan Dilovası, TBMM’nin 22 Mart 2008 tarihinde çıkardığı kanunla İlçe olmuştur. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Kocaeli Dilovası satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan bakabilirsiniz.

Dilovası Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki bulunan satılık konutların ortalama büyüklükleri 125 metrekareden oluşur. Bölgedeki evler oldukça büyüktür. Dilovası satılık konut fiyatları ortalama 182.875 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekareye denk düşen satış fiyatı 1.463 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüş süreleri 21 senedir. Yani bir ev kendi fiyatını kirası ile ortalama 21 yılda geri öder. Alanlarına ve oda sayılarına göre ortalama satılık konut fiyatları ise;

  • 2+1, 95 metrekare satılık konut fiyatı 171.000 Türk Lirası ve
  • 3+1, 125 metrekare satılık konut fiyatı 143.375 Türk Lirasıdır.

EmlakJet ev arayışlarınız için en doğru adres. İstediğiniz bölgedeki ilanları bir araya getiren sitemiz sayesinde ev arayışınızı kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Dilovası satılık daire ilanlarına emlakjet.com üzerinden kolayca bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.