/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölcükcancel
Kocaelicancel

Kocaeli Gölcük Satılık Ev

araması için 154 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gölcük Satılık Konut Alacaklara İlçe Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Gölcük satılık konut arayışındayken hem ilanlara göz atabilir hem de ilçe hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için bu yazımızı okumanız yeterli. Gölcük, Kocaeli'nin bir ilçesidir. İzmit Körfezi'nin güney kıyısında yer alır. Şehir, çevresindeki bağ, bahçe ve buralardaki meskenlerle beraber Samanlı Dağları'nın kuzey yamaçlarına kadar uzanmaktadır. Şehrin kuzeyinde İzmit körfezi bulunmaktadır. Körfezin doğal liman olmasından ötürü eski çağlardan itibaren başlayan tersane kurma alışkanlığı, Bizanslılar döneminde, Osmanlılar döneminde olduğu gibi Cumhuriyet döneminde de devam etmiş ve Gölcük´ün modern bir şehir olarak gelişmesine de 1927 yılında temeli atılan Gölcük Tersanesi sağlamıştır. İlçe 1926 yılında kurulan Türk Donanması'na ve tersanesine ev sahipliği yapmaktadır. Tarih boyunca donanma, kentin gelişmesinde çok önemli rol oynamıştır. 

Gölcük Satılık Konut Bakanlara İlçenin Tarihi

Gölcük gerçek anlamda Cumhuriyet´ten sonra kurulmuş bir şehirdir. Gölcük köylerinden Halıdere, Ulaşlı ve Yazlık köyleri hariç 21 köy İzmit sancağına bağlı Bahçecik Nahiye Müdürlüğü´nce idare edilmekteydi. Cumhuriyet´in ilanından sonra 1930 yılında İhsaniye köyünde nahiye merkezi ile Jandarma teşkilatı kuruldu. Yavuz zırhlısının tamiri nedeni ile kurulan atölyelerde çalışmak üzere İstanbul tersanelerinden gelen işçi ve aileleriyle Gölcük şehrinin nüfusu hızla artmaya başladı. Kısa zamanda inşası bitirilen Hükümet Konağı´na 1938 yılında geçilmiş ve Devlet teşkilatı Gölcük´te yerleşmiştir. Hükümet Değirmendere´de 10 yıl kaldıktan sonra 4 Mart 1954 tarihinde çıkarılan 6322 sayılı kanun gereğince tekrar Gölcük´e taşınmıştır. Hükümet Konağı´nın Gölcük´e gelmesi nedeniyle Değirmendere´de Nahiye ve Nüfus Teşkilatı ile Emniyet Teşkilatı kurulmuştur. Siz de ev arayışınızda bütçenizi kararlaştırdıysanız ilgili ilanlar listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor. Gölcük de sahibinden satılık daireler ya da emlakçıdan satılık daireler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

Gölcük Satılık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin ortalama alanları 135 metrekareden oluşur. Gölcük satılık konut fiyatları ortalama 220.455 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış fiyatı da 1.633 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüşleri ise 21 yıldır. Bu da bir evin satış fiyatını kira vasıtasıyla geri ödeme süresinin yaklaşık 21 yıl sürdüğü anlamına gelir. Oda sayısına ve alanlarına göre ortalama satılık daire fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

  • 1+1, 69 metrekareden oluşan bir dairenin fiyatı 143.451 Türk Lirası,
  • 2+1, 100 metrekareden oluşan bir dairenin fiyatı 154.100 Türk Lirası,
  • 3+1, 135 metrekareden oluşan bir dairenin fiyatı 220.590 Türk Lirası ve
  • 4+1, 182 metrekareden oluşan bir dairenin fiyatı 329.056 Türk lirasıdır.

Siz de yukarıdaki fiyatlar ışığında bütçenizi kararlaştırdıysanız aradığınız evler EmlakJette sizleri bekliyor. Siz yine de bütçenizi oluştururken bu fiyatların ilçe genelindeki evlerin ortalamaları olduğunu unutmamalısınız. Çünkü evlerin fiyatları sahip oldukları çeşitli özelliklere göre değişkenlik gösterebilir. Ev arayışınız hala devam ediyorsa da Gölcük satılık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle ilgili ilanlara sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.