Emlakjet

Kocaeli Karamürsel Satılık Ev

araması için 55 ilan bulundu
search
Karamürselcancel
Kocaelicancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Karamürsel Satılık Konut Düşünenler İçin Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Karamürsel satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Karamürsel, Türkiye’nin Marmara Bölgesi üzerinde bulunan Kocaeli ilinin Körfezin güneyinde Yalova il sınırında yer alan bir ilçesidir. İlçe, Marmara Bölgesi’nin Kocaeli Yarımadası’nın Körfez tarafında yer alır. Sahili, balık restorantları, meyve bahçeleri ve zeytinciliği ile meşhurdur. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Ticaret ve sanayi başlıca geçim kaynağıdır. İlçe sınırları içinde 27 mahalle vardır. Karamürsel satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Marmara Denizi; Körfez,
  • Batısında Yalova il sınırı,
  • Güneyinde Bursa il sınırı, 
  • Doğusunda Gölcük ilçesi ile komşudur. 

Karamürsel Satılık Kiralık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 56.604’tür. Bu sayının yüzde 50,30’u kadın, yüzde 49,70’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 262 kilometrekare, rakımı ise 10 metredir. Karamürsel satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği mahalleler; Ereğli Mahallesi, Kayacık Mahallesi, 4 Temmuz Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Kızderbent Mahallesi, Dereköy Mahallesi ve Yalakdere Mahallesidir. 

Kocaeli Karamürsel satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım D 595 İzmit-Karamürsel Orhangazi Kara Yolu ve D 130 İzmit Yalova Yolu ile kolaylıkla sağlanmaktadır. İlçeden hem Kocaeli ilçelerine hem de İstanbul’a ulaşım belediye otobüsleri ve minibüsleri ile sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur.

Karamürsel Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kocaeli Karamürsel ilçesindeki satılık konut piyasa bilgileri şu şekilde hesaplanmıştır:

  • Konutun ortalama brüt alanı; 125 metrekare,
  • Konutun minimum birim satış ücreti; 1.298 TL,
  • Konutun maksimum birim satış ücreti; 2.977 TL,
  • Ortalama konut satış ücreti; 239.875 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Karamürsel Kandıra uygun satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.