Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Cihanbeyli Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu
search
Cihanbeylicancel
Konyacancel

Cihanbeyli Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Cihanbeyli satılık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Cihanbeyli ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçe eskiden “Esbikeşan” adı ile anılmaktaydı. Bundan sonra “İnevi” adını alsa da son adı “Cihanbeyli” olmuştur. Konya ili ile Cihanbeyli ilçesini ayıran herhangi bir doğal sınır bulunmamaktadır. 

Cihanbeyli Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Cihanbeyli ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Konya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 4.109 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 940 metredir. Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en büyük ilçesidir. Konya Ovası’nın kuzey uzantıları gibidir. Konya il merkezine 100 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe arazisi, geniş bir yayla karakteristiği göstermektedir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Tuz Gölü ile Aksaray ili bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Sarayönü ve Yunak ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Altınekin ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Kulu ilçesi ve Ankara iline bağlı olan Haymana ilçesi bulunmaktadır.

Cihanbeyli Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Cihanbeyli satılık ev arayan okuyucularımız için ilçe ikliminin sıcak ve ılıman bir özellik gösterdiği görülmektedir. Kış aylarında, yaz aylarına nazaran daha çok yağış düşmektedir. Cihanbeyli’nin yıllık ortalama sıcaklığı 11,0 santigrat derecedir. Bir sene içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı ise 582 milimetredir. Temmuz ayı, yılın en kurak ayıdır. Mart ayı ise yılın en yağışlı ayıdır. Yine Temmuz ayı, ortalama 21,6 santigrat derece ile yılın en sıcak ayıdır. Ortalama 0,0 santigrat derece ile Ocak ayı, yılın en soğuk ayıdır.

İlçe ekonomisinin büyük bir kısmı, tarım sektöründen karşılanmaktadır. Tarım alanlarının ise oldukça küçük bir kısmı sebze ile meyve üretimi için ayrılmıştır. İlçede en çok buğday, arpa, şeker pancarı ve mısır gibi ürünler yetiştirilmektedir. Tarım haricinde hayvancılık ve madencilik de ilçe ekonomisine yan bir gelir sağlamaktadır.

Cihanbeyli Satılık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Cihanbeyli ilçesinde toplam 52.525 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,22’si kadın olup geride kalan %49,78’lik kısmını erkek nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılın nüfus araştırmalarına göre, ilçe nüfusunda açık bir düşüş görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-0,05 olarak tespit edilmiştir. 

Cihanbeyli ilçesinde toplam 47 adet mahalle bulunmaktadır. Cihanbeyli satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Yeniceoba Mahallesi,
 • Taşpınar Mahallesi,
 • Köprübaşı Mahallesi,
 • Karabağ Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Gölyazı Mahallesi,
 • Atçeken Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Kandil Mahallesi.

Eğer siz de Cihanbeyli Bahçelievler Mahallesi satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Konya Cihanbeyli Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Konya Cihanbeyli Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Konya Cihanbeyli Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Ereğli Hacı Mütahir Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Ereğli Türbe Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Konya Ereğli Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Konya Ereğli Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Konya Kadınhanı Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.