/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kadınhanıcancel
Konyacancel

Konya Kadınhanı Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Kadınhanı Kiralık Daire Arayanlara Semt Rehberi

Kadınhanı kiralık daire düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Kadınhanı, ülkemizin en geniş yüzölçümüne sahip olan Konya iline bağlı otuz bir yerleşim biriminden yalnızca biridir. Afyon-Konya karayolu üzerinde yer alan ilçe, kent merkezinden elli altı kilometre uzakta bulunmaktadır. İlçenin yüzölçümü 1127 kilometrekaredir. Ve  İlçenin rakımı, kısacası denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1128 metredir. Semt engebeli ve dağlık bir arazi üzerine kurulmuştur. Kadınhanı, Sarayönü, Selçuklu ve Derbent, Ilgın ve Yunak gibi yerleşim birimleri ile komşu durumdadır. Semtin güneyi dağlık iken, kuzeyi ovalıktır. Güney hattında Sultandağları almaktadır. İlçede karasal iklim koşulları yaşanmaktadır. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır.

Kadınhanı Kiralık Daire Düşünenlere Semtin Tarihi

Kadınhanı kiralık ev arayışında olanların ilçe ile bağlarını güçlendirebilmeleri için, yazının ikinci bölümünde semtin tarihinden bahsedeceğiz. Kadınhanı ilçesinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Semtte bilinen ilk yerleşim, milattan önce 2250’li yıllarda gerçekleşmiştir. İlçenin bilinen ilk ismi Pira’dır. Semtte uzun yıllar Hititler, Frigyalılar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. Pira adı ile anılan ilçeye Selçuklular 13. Yüzyılda yerleşmiştir. 1223 yılında Mahmut kızı Raziye Hatun tarafından yaptırılan kışlık han ilçeye ismini de vermiştir. Hanın inşaatından hemen sonra semtin ekonomik hayatı canlanmıştır. İlçeye yerleşen Selçuklu Beyi Sait Kumandan, bölgeye kendi adını vermiştir. Saideli olarak da anılmıştır ilçe. Karamanoğulları döneminde de vilayet merkezi oan semt, Karaman-Osmanlı mücadelesine de sahne olmuştur. Çok çekişmeli bir bölgede yer alması nedeniyle bir Osmanlıların bir de Karamanoğulları’nın eline geçmiştir. 1467 yılında ise Karamanoğulları Beyliği’ne son verilmiştir. Bu tarihten sonra ilçe Osmanlı İmparatorluğu’na geçmiştir. Kadınhanı kiralık konut düşüncesinde kararlı olanlar tarihle yoğrulmuş bir yerleşim biriminde hayatlarını sürdürme imkanına kavuşacaktır.

Kadınhanı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri 

Kadınhanı ilçesi elli iki mahalleden oluşmuştur. Köy ve köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Konya Kadınhanı kiralık ev tercih etmeyi planlayanlar için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıraladık. Siz de bu yerleşim yerlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarınızı yoğunlaştırabilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz:

 • Tepebaşı Mahallesi ( 3165 kişilik nüfusu ile semtin en kalabalık yerleşim birimi olma özelliği taşımaktadır. )
 • Atlantı Mahallesi
 • Pınarbaşı Mahallesi
 • Kolukısa Beratlı Mahallesi
 • Kayabaşı Mahallesi
 • Doğanlar Mahallesi
 • Karakaya Mahallesi
 • Çeşmecik Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Osmancık Mahallesi
 • Turgutlu Mahallesi
 • İstiklal Mahallesi
 • Güngören Mahallesi
 • Kabacalı Mahallesi ( 32 kişilik nüfusu ile ilçenin en küçük mahallesidir. ) 

Eğer Kadınhanı kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kadınhanı kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Konya Kadınhanı Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Konya Kadınhanı Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Konya Kadınhanı Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Konya Karapınar Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Sahibinden Konya Karapınar Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Karatay Kerim Dede Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Konya Kulu Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Meram Alakova Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.