Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Selçuklucancel
Konyacancel

Konya Selçuklu Satılık Ev

araması için 1,140 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Selçuklu Satılık Konut Düşünenlere Tercih Rehberi

Selçuklu satılık konut tercih etmeyi düşünenler için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak yeni bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine kadar birçok farklı konuya değindik. Selçuklu ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde ve Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunana Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Yüzölçümü bakımından en büyük şehrimiz olan Konya, aynı zamanda en gelişmiş yedinci ilimizdir. Bu il aynı zamanda otuz bir ilçeden meydana gelir. İşte Selçuklu ilçesi de Konya ilini meydana getiren semtlerden biridir. Kentin en kalabalık ve en gelişmiş yerleşim birimi olan Selçuklu, Meram ve Karatay ile Konya il merkezini oluşturan üç merkez ilçedir. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %29.42’sine ev sahipliği yapmaktadır. Selçuklu’dan sonra gelen Meram’da ise şehir nüfusunun%15.52’si yaşamaktadır. İlçe, çok uzun yıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Köklü bir tarihe sahiptir. 

Selçuklu Satılık Konut Bakanlara Semtin Coğrafi Özellikleri

Selçuklu satılık ev düşünenler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değinmek istedik. Zira bir bölgenin sahip olduğu fiziksel koşulları o bölgenin gelişiminden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuyu ciddi anlamda etkilemektedir.  Selçuklu ilçesi 2056 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır.  İlçenin semt merkezinde denizden yüksekliği, daha çok bilinen bir ifade ile rakımı 1020 metredir. İlçe, Konya’nın kuzeyinde yer almaktadır. Sarayönü, Kadınhanı, Derbent, Altınekin, Meram ve Karatay ilçeleri ile sınır komşusudur. Semt, bir göl tabanı üzerine kurulmuştur. Ovalık bir arazi görünümüne sahiptir. İlçenin batısında Takkeli ve Laros Dağları bulunmaktadır. Semtte kurak karasal iklim koşulları görülmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise kar yağışlı ve soğuk geçer. İlçe, çevre yerleşim birimlerine göre daha az yağış alır. Bu durumun olumsuz etkilerini aşmak için bölgeye Sille ve Altınapa Barajları inşa edilmiştir. Başka il ve ilçelerden gelerek Selçuklu satılık daire arayışına girenlerin bu durumları göz önünde bulundurması iyi olacaktır. 

Selçuklu Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi 

Selçuklu semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 648.850’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49.10’U  erkek,  %50.90’ı ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır.İlçenin nüfus grafiği sürekli olarak yukarı yönlüdür. 2007 yılından beri ilçe nüfusu sürekli olarak artmıştır. Bu artış 2018 yılı itibari ile de devam etmektedir. Popülasyonun artış hızı ise yaklaşık olarak %1.25’tir. Bu rakam, kent ortalamasına oldukça yakındır. İlçe birçok mahalleden meydana gelmiştir. Selçuklu satılık ev tercih etmeyi düşünenler, aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunaştırabilirler:

 • Yazır Mahallesi 
 • Bosna Hersek Mahallesi
 • Sancak Mahallesi
 • Kosova Mahallesi
 • Mehmet Akif Mahallesi
 • Beyhekim Mahallesi
 • Akşemsettin Mahallesi
 • Işıklar Mahallesi
 • Kılınçarslan Mahallesi
 • Buhara Mahallesi
 • Binkonutlar Mahallesi
 • Hüsamettin Çelebi Mahallesi

Eğer siz de Selçuklu satılık konut düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Selçuklu satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Selçuklu Satılık Ev
Akademi MahallesiAkıncılar MahallesiAkpınar MahallesiAkşemsettin MahallesiArdıçlı MahallesiAşağıpınarbaşı MahallesiAşağıpınarbaşı OSB MahallesiAydınlıkAydınlıkevler MahallesiBağrıkurt MahallesiBaşarakavak MahallesiBedir MahallesiBeyhekim MahallesiBiçer MahallesiBilecik MahallesiBinkonutlar MahallesiBosnaBosna Hersek MahallesiBuhara MahallesiBüyükkayacık MahallesiBüyükkayacık OSB MahallesiCumhuriyetCumhuriyet MahallesiÇaldere MahallesiÇaltı MahallesiÇandır MahallesiDağdere MahallesiDokuz MahallesiDumlupınar MahallesiEğribayat MahallesiErenköy MahallesiEsenler MahallesiFatihFatih MahallesiFerhuniye MahallesiFeritpaşa MahallesiGüvenç MahallesiHacıkaymak MahallesiHanaybaşı MahallesiHocacihanHocacihan MahallesiHorozluhan MahallesiHorozluhan OSB MahallesiHüsamettin Çelebi MahallesiIşıklar Mahallesiİhsaniye MahallesiKaleköy MahallesiKaraömerler MahallesiKervan MahallesiKılınçarslan MahallesiKınık MahallesiKızılcakuyu MahallesiKosova MahallesiKüçükmuhsine MahallesiMalazgirt MahallesiMehmet Akif MahallesiMeydanköy MahallesiMusalla Bağları MahallesiNalçacıNişantaş MahallesiOSBParsana MahallesiSakarya MahallesiSalahattin MahallesiSancak MahallesiSarayköy MahallesiSarıcalar MahallesiSelahaddin Eyyubi MahallesiSelçuk MahallesiSızma MahallesiSilleSille Ak MahallesiSille MahallesiSulutas MahallesiŞeker MahallesiŞeyh Şamil MahallesiTatköy MahallesiTepekent MahallesiTömek MahallesiUlumuhsine MahallesiYazıbelen MahallesiYazır MahallesiYukarıpınarbaşı MahallesiZafer
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.