/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Milascancel

Muğla Milas Satılık Ev

araması için 218 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Milas Satılık Konut Arayanlara Özel Bilgiler 

Milas satılık konut almayı düşünen okuyucularımızın ilçe hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı hazırladık. Milas, Muğla'nın ilçelerinden biridir. Düzenli kent merkezi, antik kalıntıları, tarihî değeri bulunan eserleri ve evleri, canlı çarşısı, dünyaca ünlü Milas halıları ile turistik açıdan pek çok ilginç özelliği bulunur. Günümüz Milas'ının yerleşiminin belkemiğini Yörük-Türkmenler oluşturmaktadır. Milas şehri, hükmettiği geniş ve verimli ova, ve sırtını dayadığı dağlardaki, günümüzde de işletilmeye devam eden, zengin mermer yatakları ile tarih boyunca avantajlı bir konumda olmuştur. 

Milas Satılık Konut Arayanlara Bölgenin Turizmi

Çam ağaçları ile kaplı çevresi ve masmavi denizi ile dikkat çeken Milas önemli bir turizm bölgesidir. Milas ilçesinde çok sayıda doğal güzellik bulunmaktadır. Herakleia Antik Kenti, Köklü bir geçmişe sahip Milas ilçesinde çok sayıda antik kent bulunmaktadır. M.Ö. 7 yüzyıllara dayanan bu antik kent liman kenti olarak kullanılmıştır. Milas Athena Tapınağı: Herakleia Antik Kentinde yer almaktadır. Antik kentin baş tanrıçası adına inşa edilen Athena Tapınağı tarihi yapısı ile dikkat çekmektedir. Milas gezinizde Athena Tapınağı ve Herakleia Antik Kentini ziyaret edebilirsiniz. Beçin Kalesi, Bizans Döneminde inşa edilen kale Menteşeoğulları döneminde onarılarak kullanılmıştır. Surlar ile çevrili Beçin Kalesi 1974 yılında restore edilerek günümüze sağlam olarak ulaşması sağlanmıştır. Beçin Kalesi içinde hamam, sarnıç kalıntıları ve Bizans Şapeli bulunmaktadır. Milas Müzesi, Milas ilçe merkezinde Hayıtlı Mahallesinde yer almaktadır. İki katlı bir binaya sahip Milas Müzesinde çok sayıda tarihi eser sergilenmektedir. Bafa Gölü Milli Parkı, Milas’ın doğal güzelliklerinden olan Bafa Gölü içinde barındırdığı binlerce kuştan dolayı milli park ilan edilmiştir. 7 bin hektarlık alanı kaplayan Bafa Gölü Milli Parkı çam ormanları ile kaplıdır. Zeytinlikuyu Plajı, Milas ilçesinde çok sayıda doğal güzelliğe sahip plajlar bulunmaktadır. Milas ilçe merkezine 30 km uzaklıkta Kıyıkışlacık Mevkinde bulunan Zeytinlikuyu Plajı her yıl binlerce turist almaktadır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Milas satılık daire ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Milas Satılık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 120 metrekaredir. Milas satılık konut fiyatları ortalama 351.960 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen birim satış fiyatı 2.933 TL’ye denk gelir. Evlerin geri dönüş süreleri 28 yıldır.

  • 1+1, 58 metrekare bir konut 216.514 Türk Lirası,
  • 2+1, 90 metrekare bir konut 297.630 Türk Lirası,
  • 3+1, 130 metrekare bir konut 317.720 Türk Lirası ve
  • 4+1, 166 metrekare bir konut 559.586 Türk Lirasıdır.

Ev arayışınız hala aktifse yukarıda yer alan verilere göre kendi bütçenizi belirleyebilirsiniz. İstediğiniz özelliklere sahip ve bütçenizi de aşmayan evler için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Muğla Milas ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zaman kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Milas Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.