Emlakjet

Ordu İkizce Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
İkizcecancel
Orducancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İkizce Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İkizce satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut sahibi olabilirsiniz

İkizce Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ilinin önemli ilçelerinden biri olan İkizce ilçesi, Ünye ilçesine 30 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe merkezi Samsun il sınırında kurulmuştur. İkizce satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilemektedir. İlçenin doğusunda Çaybaşı ilçesi, batısında Terme ilçesi, kuzeyinde Akçay ilçesi, güneyinde ise Akkuş ilçesi yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 140 kilometrekare olup denizden yüksekliği 130 metredir. İlçe Karadeniz iklim bölgesinde yer almaktadır. Bu sebep ile ilçede yazlar serin, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçe her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçede ormanlık araziler oldukça fazladır. İlçede yer alan ormanlık arazilerde bulunan ağaç türlerinden başlıcaları; meşe, kızılağaç ve kestanedir. İlçe su kaynakları bakımından da oldukça zengindir. İlçede bulunan su kaynaklarından başlıcaları ise; Akçay Irmağı, Kocaman Deresi ve İkizce Nehri’dir. İlçe ulaşım yolları üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçeye ulaşım oldukça kolaydır. İkizce satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

İkizce Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 451’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,55’ini (8 bin 480) erkek, yüzde 48,45’ini (7 bin 971) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İkizce satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 25 adet mahalle bulunmaktadır. Ordu İkizce satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağcaalan Mahallesi, Aşağı Karlıtepe Mahallesi, Başönü Mahallesi, Beylerce Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Devecik Mahallesi, Dumantepe Mahallesi, Düzmeşe Mahallesi, Düzpelit Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gaziler Mahallesi, Kale Mahallesi, Kaynartaş Mahallesi, Kervansaray Mahallesi, Kiraztepe Mahallesi, Kocaman Mahallesi, Kurtköy Mahallesi, Kurtluca Mahallesi, Merkez Mahallesi, Özpınar Mahallesi, Şenbolluk Mahallesi, Yoğunoluk Mahallesi, Yukarı Karlıtepe Mahallesi ve Yunuskırığı Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Ordu ilinin İkizce ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Ordu İkizce de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.