Emlakjet

Ordu Korgan Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Korgancancel
Orducancel

Korgan Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Korgan satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Korgan Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan Korgan ilçesi Ordu ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Korgan satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin kuzeyinde Fatsa ilçesi, güneydoğusunda, Aybastı ilçesi, güneybatısında Niksar ilçesi, kuzeybatısında ise Kumru ilçesi yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği yer yer 2000 metreyi bulabilmektedir. İlçede yer alan düz arazilerin büyük bir çoğunluğu yayladır. İlçe su kaynakları bakımından da oldukça zengindir. İlçede yer alan su kaynakları Fatsa’nın batısında denize dökülmektedir. İlçede yer alan derelerin rejimleri düzensizdir. İlçe Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu sebeple ilçe her mevsim yağış almaktadır. İlçe ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. İlçedeki ormanlarda yer alan ağaçlardan başlıcaları; kestane, gürgen, kayın ve kızılağaçtır. Korgan satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak fındık tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve arıcılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yaşanan gelişmeler dolayısı ile ilçeden konut tercihinde bulunan kişilerin sayısında her geçen gün artış olduğu gözlemlenmektedir.

Korgan Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 30 bin 545’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,91’ini (15 bin 551) erkek, yüzde 49,09’unu (14 bin 994) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Korgan satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 29 adet mahalle bulunmaktadır. Ordu Korgan satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Aşağıkozpınar Mahallesi, Aşağıyaylacık Mahallesi, Belalan Mahallesi, Beypınarı Mahallesi, Büyükakçakese Mahallesi, Çamlı Mahallesi, Çayırkent Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Çitlice Mahallesi, Dip Mahallesi, Durali Mahallesi, Karakışla Mahallesi, Karakoyunlu Mahallesi, Koçcuğaz Mahallesi, Sarıalıç Mahallesi, Soğukpınar Mahallesi, Tatarcık Mahallesi, Tepe Mahallesi, Tepealan Mahallesi, Terzili Mahallesi, Yazıcı Mahallesi, Yazlık Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenipınar Mahallesi, Yeşilalan Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yukarıkozpınar Mahallesi ve Yukarıyaylacık Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Ordu ilinin Korgan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Ordu Korgan da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.