/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazarcancel

Rize Pazar Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Pazar Satılık Konut Tercih Etmeyi Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Pazar satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri içeren bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden demografisine kadar birçok farklı konudan söz ettik. Size sadece okuması kaldı. Pazar, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Rize iline bağlı bir yerleşim birimidir. Rize’nin 37 kilometre doğusunda yer alan semt, 110 metrekarelik küçük bir arazi üzerine kurulmuş durumdadır. İlçe, Karadeniz sahil şeridinde yer almaktadır. Semtin en yüksek noktası 3737 metre yüksekliğindeki Kaçkar Dağları’dır. Diğer önemli yükseltileri ise Verçenik, Altıparmak ve Hipot’tur. Semtte dağlar kıyıya paralel uzanmaktadır. Bu durum kumsal oluşumunu engellemiş, doğal limanların oluşmasını önlemiştir. İlçede birçok akarsu bulunmaktadır. En önemli akarsuyu ise Pazar Deresi ile Fırtına Deresi’dir. İlçedeki akarsuların en önemli özelliği düzenli bir rejime sahip olmalarınıdır.

Pazar Satılık Konut Düşünenlere Semtin Ekonomik Durumu 

Bir ilçenin ekonomisi, o ilçedeki hakim ekonomik sektörler bölgenin emlak piyasası hakkında bize bilgi verir. Bu sebeple Pazar satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. İlçede birçok farklı ekonomik faaliyet bir arada yürütülmektedir. Tarım, hayvancılık, balıkçılık  ve ormancılık oldukça gelişmiştir. İlçe nüfusunun %65’i çay tarımı, %20’si hayvancılık, %8’i tarla ziraatı, %4’ü tütüncülük ve son olarak bağ ve bahçe ziraatı ile uğraşmaktadır. İlçe ekonomisinde görüldüğü üzere çay üretimi oldukça yaygındır. İlçede çay, mısır, fasulye, armut ve elma üretimi yaygındır. Tüm bunlara ek olarak ilçede Trabzon hurması da üretilmektedir. Engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olması nedeniyle semtte ahır hayvancılığı gelişmiştir. Birçok farklı inek türü yetiştirilmektedir. Tüm bunlara ek olarak semtte ormancılık da yapılmaktadır. İlçede yer alan Orman İşletme Müdürlüğü, en önemli kamu kuruluşlarındandır. Pazar satılık daire tercih edecekseniz, bu işlerden biri ile ilgili olması hayatlarını kolaylaştıracaktır.

Pazar Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

Rize’de 348.608 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %9.04’ü Pazar ilçesinde yaşamını sürdürmektedir. Semt, kentin en gelişmiş ve en kalabalık dördüncü yerleşim birimidir. Ondan önce Ardeşen, Çayeli ve Merkez gelmektedir. Pazar ilçesinde yaşayanların sayısı 2019 yılı itibari ile 31.527’ye ulaşmıştır. Bu kişilerin %49’u erkek, %51’i ise kadındır. Semtteki popülasyonun artış hızı %3.5 civarındadır. İlçe mahallelerden meydana gelmiştir. Rize Pazar satılık ev tercih edecekler için  bu mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık:

  • Pazar Mahallesi 
  • Kirazlık Mahallesi
  • Soğuksu Mahallesi
  • Güzelyalı Mahallesi
  • Zafer Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Ocak Mahallesi
  • Kocaköprü Mahallesi
  • İkiztepe Mahallesi

Eğer Pazar satılık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Pazar satılık ev yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Pazar Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.