/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Almuscancel

Tokat Almus Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Almus Satılık Konut Arayan Kişiler İçin Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Almus satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Almus Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ilçesine bağlı Almus ilçesi Tokat il merkezine 34 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır.  Almus satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin doğu kesimlerinde Reşadiye ilçesi ve Sivas ilinin Hafik ilçesi, batı kesimlerinde Tokat ili, kuzey kesimlerinde Niksar ilçesi, güney kesimlerinde ise Sivas ili yer almaktadır. İlçe bulunduğu konum itibari ile Karadeniz ve karasal iklim etkileri altındadır. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçeye en fazla yağış kış mevsiminde düşmektedir. İlçede yer alan Almus Baraj Gölü ilçe için oldukça büyük bir önem teşkil etmektedir. Almus satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve ve sebze tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Almus Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 28 bin 413’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,53’ünü (14 bin 357) kadın, yüzde 49,47’sini (14 bin 56) erkek nüfusu oluşturmaktadır. Almus satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 25 adet mahalle ve 32 adet köy bulunmaktadır. Tokat Almus satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Akarçay Armutalan Mahallesi, Akarçay Cumhuriyet Mahallesi, Akarçay İstiklal Mahallesi, Akarçay Şehit Turan Yıldız Mahallesi, Akarçay Şenyurt Mahallesi, Ata Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Bahçeköy Mahallesi, Birlik Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çambulak Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gevrek Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Katranlık Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kuruseki Mahallesi, Ötükent Mahallesi, Sağırlar Mahallesi, Salkavak Mahallesi, Siteler Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yuvaköy Mahallesi, Alanköy Köyü, Arısu Köyü, Babaköy Köyü, Bağtaşı Köyü, Bakımlı Köyü, Cihet Köyü, Çamdalı Köyü, Çamköy Köyü, Çaykaya Köyü, Çaykıyı Köyü, Çiftlik Köyü, Çilehane Köyü, Değeryer Köuü, Dereköy Köyü, Dikili Köyü, Durudere Köyü, Gebeli Köyü, Göltepe Köyü, Gümeleönü Köyü, Hubyar Köyü, Kapıcı Köyü, Karadere Köyü, Kızılelma Köyü, Kolköy Köyü, Mescitköy Köyü, Oğulbey Köyü, Ormandibi Köyü, Sahilköy Köyü, Sarıören Köyü, Serince Köyü, Teknecik Köyü ve Üçgöl Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Tekirdağ ilinin Almus ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tekirdağ Almus da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Almus Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.