Emlakjet

Adana Aladağ Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Aladağcancel
Adanacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Aladağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardım etmeye devam ediyoruz. Aladağ kiralık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz detaylı ilçe rehberine göz atarak kiralamak istediğiniz daire konusunda karar verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Eski adı Karaköy olan Aladağ, Adana iline bağlı önemli ilçeler arasında yer almaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Aladağ, Hitit, Bizans ve Roma uygarlıklarının egemenliği sonrasında Selçuklu Devleti döneminde de önemli bir yaşam merkezi olmuştur. 1930’lu yıllarda Osmanlı Devletine katılan bölgede 1973 yılında belediye yapılanması gerçekleştirilmiştir. Belediye yapılandırması sonrasında bölgenin ismi Karsantı olarak değiştirilmiştir. 1987 yılında bölgenin ilçe merkezi olması ile birlikte bugünkü adı olan Aladağ ismi verilmiştir. İlçenin, güney bölgesinde İmamoğlu ve Karaisalı ilçeleri, kuzey bölgesinde Niğde ve Kayseri illeri, doğusunda Kozan ilçesi, batısında Pozantı ilçesi yer almaktadır. Yüzölçümü 1.347 kilometre olan Aladağ kiralık daire arayan vatandaşların tercih ettiği ilçeler arasında yer almaktadır.

 

Aladağ Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Coğrafyası

Aladağ ilçesinin kuzeyinde Toros Dağları’nın Aladağlar ismi ile bilinen kısmı bulunmaktadır. İlçe ismini Toros Dağları’nı bu kısmından almaktadır. İlçesinin coğrafi özelliklerinden ötürü dağlık bir bölgede yer almaktadır, bu nedenle tarımsal faaliyetlerde verimlilik Adana’nın diğer ilçelerine göre düşüktür. Turizm faaliyetleri için önemli merkezleri içerisinde barındıran Aladağ kiralık daire arayan vatandaşlar tarafından ilgi görmektedir. İlçede yer alan önemli turizm merkezleri; Akören Kilisesi, Meydan Kalesi, Mazılık Ören Kalesi, Posyağbasan Kalesi, Ağacakise Anıt Ağaç, Simit Çağlayanı, Eğner, Kapuzbaşı Çağlayanı, Acı Su ve Sandıklı Su’dur.

 

Aladağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Bilgisi 

Aladağ ilçesi içerisinde yer alan 31 mahallenin 4 tanesi merkezde bulunmaktadır. Merkez mahallelerinde 4 bin 80 kişi yaşamaktadır. Aladağ kiralık daire arayan vatandaşların ilçe merkezine 106 kilometrelik Aladağ Kışlak Mahallesi kiralık daire seçeneklerine ilgi gösterdiği tespit edilmiştir. 2017 yılında nüfusunda azalma görülen ilçenin, 2018 nüfusunda çok fazla bir değişiklik görülmemiştir. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 verilerine göre ilçede 16 bin 653 kişi yaşamaktadır. Nüfusun yüzde 51,41’i (8 bin 561) erkekten oluşurken, yüzde 48,59’u (8 bin 92) kadın nüfusundan oluşmaktadır.

 

Adana Aladağ Kiralık Daire Arayanlar İçin Konut Kira Piyasası

Adana Aladağ kiralık daire arayan vatandaşların en merak ettiği soruların başında bölgedeki ortalama metrekare fiyatları geliyor. İlçede toplam 12 bin 818 konut ve 659 adetiş yeri yer almaktadır. Karabağlar ilçesinde daire ortalama alan büyüklüğü 135 metrekare olarak belirlenirken, metrekare başına düşen fiyat ise 5,4 olarak tespit edildi. Bölgede konut kira ortalaması 700 TL civarında olduğu tespit edildi.

 

Aladağ Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

Adana’nın Karaisalı ilçesine bağlı bir bucak olarak Karsantı adı ile bilinen ilçe 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Aladağ kiralık daire arayan vatandaşların tercih edebileceği 31 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Akpınar Mahallesi, Başpınar Mahallesi, Boztahta Mahallesi, Büyüksofulu Mahallesi, Ceritler Mahallesi, Dailer Mahallesi, Darılık Mahallesi, Dölekli Mahallesi, Ebrişim Mahallesi, Eğner Mahallesi, Gerdibi Mahallesi, Gireğiyeniköy Mahallesi, Gökçeköy Mahallesi, Karahan Mahallesi, Kıcak Mahallesi, Kışlak Mahallesi, Kızıldam Mahallesi, Kökez Mahallesi, Köprücük Mahallesi, Küp Mahallesi, Madenli Mahallesi, Mansurlu Mahallesi, Mazılık Mahallesi, Posbağyasan Mahallesi, Sinanpaşa Mahallesi, Topallı Mahallesi, Uzunkuyu Mahallesi, Yetimli Mahallesi ve en çok aranan mahallelerinden biri olan Aladağ Akören Mahallesi kiralık daire fiyatlarını incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.