/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aladağcancel

Adana Aladağ Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Aladağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardım etmeye devam ediyoruz. Aladağ kiralık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz detaylı ilçe rehberine göz atarak kiralamak istediğiniz daire konusunda karar verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Eski adı Karaköy olan Aladağ, Adana iline bağlı önemli ilçeler arasında yer almaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Aladağ, Hitit, Bizans ve Roma uygarlıklarının egemenliği sonrasında Selçuklu Devleti döneminde de önemli bir yaşam merkezi olmuştur. 1930’lu yıllarda Osmanlı Devletine katılan bölgede 1973 yılında belediye yapılanması gerçekleştirilmiştir. Belediye yapılandırması sonrasında bölgenin ismi Karsantı olarak değiştirilmiştir. 1987 yılında bölgenin ilçe merkezi olması ile birlikte bugünkü adı olan Aladağ ismi verilmiştir. İlçenin, güney bölgesinde İmamoğlu ve Karaisalı ilçeleri, kuzey bölgesinde Niğde ve Kayseri illeri, doğusunda Kozan ilçesi, batısında Pozantı ilçesi yer almaktadır. Yüzölçümü 1.347 kilometre olan Aladağ kiralık daire arayan vatandaşların tercih ettiği ilçeler arasında yer almaktadır.

 

Aladağ Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Coğrafyası

Aladağ ilçesinin kuzeyinde Toros Dağları’nın Aladağlar ismi ile bilinen kısmı bulunmaktadır. İlçe ismini Toros Dağları’nı bu kısmından almaktadır. İlçesinin coğrafi özelliklerinden ötürü dağlık bir bölgede yer almaktadır, bu nedenle tarımsal faaliyetlerde verimlilik Adana’nın diğer ilçelerine göre düşüktür. Turizm faaliyetleri için önemli merkezleri içerisinde barındıran Aladağ kiralık daire arayan vatandaşlar tarafından ilgi görmektedir. İlçede yer alan önemli turizm merkezleri; Akören Kilisesi, Meydan Kalesi, Mazılık Ören Kalesi, Posyağbasan Kalesi, Ağacakise Anıt Ağaç, Simit Çağlayanı, Eğner, Kapuzbaşı Çağlayanı, Acı Su ve Sandıklı Su’dur.

 

Aladağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Bilgisi 

Aladağ ilçesi içerisinde yer alan 31 mahallenin 4 tanesi merkezde bulunmaktadır. Merkez mahallelerinde 4 bin 80 kişi yaşamaktadır. Aladağ kiralık daire arayan vatandaşların ilçe merkezine 106 kilometrelik Aladağ Kışlak Mahallesi kiralık daire seçeneklerine ilgi gösterdiği tespit edilmiştir. 2017 yılında nüfusunda azalma görülen ilçenin, 2018 nüfusunda çok fazla bir değişiklik görülmemiştir. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 verilerine göre ilçede 16 bin 653 kişi yaşamaktadır. Nüfusun yüzde 51,41’i (8 bin 561) erkekten oluşurken, yüzde 48,59’u (8 bin 92) kadın nüfusundan oluşmaktadır.

 

Adana Aladağ Kiralık Daire Arayanlar İçin Konut Kira Piyasası

Adana Aladağ kiralık daire arayan vatandaşların en merak ettiği soruların başında bölgedeki ortalama metrekare fiyatları geliyor. İlçede toplam 12 bin 818 konut ve 659 adetiş yeri yer almaktadır. Karabağlar ilçesinde daire ortalama alan büyüklüğü 135 metrekare olarak belirlenirken, metrekare başına düşen fiyat ise 5,4 olarak tespit edildi. Bölgede konut kira ortalaması 700 TL civarında olduğu tespit edildi.

 

Aladağ Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

Adana’nın Karaisalı ilçesine bağlı bir bucak olarak Karsantı adı ile bilinen ilçe 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Aladağ kiralık daire arayan vatandaşların tercih edebileceği 31 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Akpınar Mahallesi, Başpınar Mahallesi, Boztahta Mahallesi, Büyüksofulu Mahallesi, Ceritler Mahallesi, Dailer Mahallesi, Darılık Mahallesi, Dölekli Mahallesi, Ebrişim Mahallesi, Eğner Mahallesi, Gerdibi Mahallesi, Gireğiyeniköy Mahallesi, Gökçeköy Mahallesi, Karahan Mahallesi, Kıcak Mahallesi, Kışlak Mahallesi, Kızıldam Mahallesi, Kökez Mahallesi, Köprücük Mahallesi, Küp Mahallesi, Madenli Mahallesi, Mansurlu Mahallesi, Mazılık Mahallesi, Posbağyasan Mahallesi, Sinanpaşa Mahallesi, Topallı Mahallesi, Uzunkuyu Mahallesi, Yetimli Mahallesi ve en çok aranan mahallelerinden biri olan Aladağ Akören Mahallesi kiralık daire fiyatlarını incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Aladağ Kiralık Daire
Adana Aladağ Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Aladağ Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Manisa Yunusemre Beydere Mahallesi Satılık Arsa
 • Antalya Gazipaşa Ekmel Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Şile Göçe Mahallesi Satılık Arsa
 • Manisa Saruhanlı Cumhuriyet Mahallesi Satılık Konut
 • Balıkesir Altıeylül Yakupköy Mahallesi Satılık Arsa
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.