Emlakjet

Adana Çukurova Kiralık Daire

araması için 633 ilan bulundu
search
Çukurovacancel
Adanacancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çukurova Kiralık Daire Arayanlara Bölge Rehberi

Çukurova kiralık daire bakarken aklınıza takılan sorular bu yazıyla birlikte kaybolacak. Çünkü EmlakJet ailesi olarak kiralık daire arayışınızda size yol göstermesi amacıyla Çukurova hakkında genel bir araştırma yaptık. Bu araştırmada ilçenin konumundan nüfusuna, mahallelerinden emlak piyasasına kadar birçok noktaya değindik. Çukurova, Adana’nın merkez ilçelerindendir. İlçe ismini ülkemizin verimli topraklarından olan Çukurova’dan almıştır. 240 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Rakımı 23 metre civarlarındadır. İlçeye konumu itibariyle Akdeniz iklim tipi hüküm sürer. Kış ayları ılık ve yağışlı geçerken yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Kuzeyinde Karaisalı, güneyinde Seyhan, doğusunda Sarıçam ilçeleri ve batısında Mersin ili yer alır. 2008 yılında Seyhan ilçesinden ayrılarak ilçe konumuna getirilmiştir. 

 

Adana Çukurova kiralık daire arayışındaysanız ilçede çok katlı binalar sık bulunmaktadır. Bunun yanı sıra müstakil evler Güzelyalı mahallesinde çoğunluktadır. İlçede vakit geçirebileceğiniz birçok restoran, kafe ve çeşitli eğlence mekanları bulunmaktadır. Turgut Özal ve Süleyman Demirler Bulvarları bu mekanların çoğunlukta olduğu yerler arasında dikkat çeker. Adnan Menderes Bulvarı ise hem ormanlık bir alana sahip olması hem de göl kıyısında bulunmasıyla doğa meraklılarının ilgisini çeken yerlerdendir. Siz de burayı ziyaret için gelecekseniz ilçeye özgü olan yiyecekleri tatmadan gitmemelisiniz. Kısa süreliğine buraya gelecekseniz Adana Çukurova günlük kiralık ev ilanlarına sitemizden hızlıca göz atabilirsiniz. 

 

Çukurova Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçenin toplam mahalle sayısı 27‘dir. Bu mahallelerin 14’ü merkezde yer alır. 364.118 kişilik nüfusa sahip olan ilçenin bu nüfusunun %95’inden fazlası merkez mahallelerinde yaşar. Nüfusu en yüksek mahalleleri Toros mahallesi ve Huzurevleri mahallesidir. Siz de Çukurova’nın merkezinde yer alan bu yüksek nüfuslu bölgede yaşamak isterseniz Adana Huzur evlerinde kiralık daire arayabilirsiniz. Bunun için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.  İlçenin merkeze en uzak mahalleleri ise 30.2 kilometre uzaklıkla Bozcalar mahallesi ve 25.7 kilometre uzaklıkla Küçükçınar mahallesidir. İlçenin merkez mahalleri aşağıdaki gibidir.

 

 • Huzurevleri Mahallesi,
 • Belediye Evleri Mahallesi,
 • Şambayadı Mahallesi,
 • Yüzüncüyıl Mahallesi
 • Beyazevler Mahallesi,
 • Kurttepe Mahallesi,
 • Yurt Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Karslılar Mahallesi,
 • Toros Mahallesi,
 • Dörtler Mahallesi,
 • Mahfesığmaz Mahallesi,
 • Güzelyalı Mahallesi ve
 • Kabasakal Mahallesi.

 

Çukurova Kiralık Daire Fiyatları

Kiralık daire baktığınız bölgenin emlak piyasasını bilmek ev tercihlerinizi buna göre ayarlamanızı sağlar. Kendi bütçenize uygun olan evleri kolayca bulabilmek için bölgenin emlak piyasasına hakim olmak gerekir. Bu sebeple bu başlık altında ilin emlak piyasasını inceledik. İlçe ortalama 170 metrekarelik alanlarıyla hali büyük evlere sahiptir. Kiralık daire fiyatları ortalama 1.236 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen ortalama kira bedeli 7 Türk Lirasıdır. Adana Çukurova kiralık daire fiyatları evlerin oda sayılarına ve alanlarına göre ise aşağıdaki gibidir.

 

 • 1+0, 35 metrekare bir dairenin kirası 686 Türk Lirası
 • 1+1, 65 metrekare bir dairenin kirası 1.056 Türk Lirası
 • 2+1, 125 metrekare bir dairenin kirası 1.091 Türk Lirası
 • 3+1, 170 metrekare bir dairenin kirası 1.148 Türk Lirası
 • 4+1, 220 metrekare bir dairenin kirası 1.555 Türk Lirası
 • 4+2, 237 metrekare bir dairenin kirası 1.884 Türk Lirası
 • 5+1, 250 metrekare bir dairenin kirası 1.948 Türk Lirası

 

Yukarıda bahsedilen rakamların ilçe genelinde ortalama veriler olduğu unutulmamalıdır. Bu kira bedelleri evin sahip olduğu çeşitli özelliklere, konumuna ve kiralanacak döneme göre değişiklik gösterebilir. Bu fiyatlar ışığında siz de kira bütçenize uygun olan evi bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Adana Çukurova ilanlarına EmlakJet üzerinden kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.